Kč / CZK

Vyberte měnu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Západní Čechy

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Doporučujeme

 

Trustický zápisník


Posláním tohoto Turistického zápisníku je ukázat vám zajímavá místa v chráněné krajinné oblasti Brdy a zároveň dát vám prostor pro zapsání vzpomínek z výletů.

 

V tomto Turistickém zápisníku najdete:

80 tipů na výlety v chráněné krajinné oblasti Brdy na místa známá i neznámá

9 tematických kapitol

Prostor pro zapsání vzpomínek na vlastní výlety

Místo pro nalepení turistických nálepek nebo otištění turistických razítek

Bobřík toulání


V západních Čechách si můžete užít mnoho zábavy s venkovní hrou Bobřík toulání. Na výběr máte z několika západočeských lokalit, včetně chráněných krajinných oblastí. 

 

Bobřík toulání obsahuje:

12 tipů na výlet na krásná místa, kde se nehradí vstupné

4 bonusové tipy na výlet 

Kontakty na infocentra

Doporučení na cesty

Zajímavé informace o navštívených místech

A mnoho dalšího

 
 

 

 

 

Navštívili jsme

 

Café na náměstí, Rokycany

Při návštěvě Rokycan jsme navštívili kavárnu Café na náměstí. Přivítala nás milá obsluha a příjemný interiér. V nabídce dortů byly i bezlepkové, které dle vyjádření obsluhy nikdy nechybí. Ochutnali jsme jak klasický dort, tak i bezlepkový. Dali jsme si kávu i domácí limonádu. Při odchodu jsme si dali i výbornou točenou zmrzlinu.

Kavárnu Café na náměstí vám mohu vřele doporučit. Od nás má 5 z 5 hvězdiček. Až příště do Rokycan zavítáme, určitě se zastavíme. Tentokrát půjdeme na jistotu.

Terraza coffee bar, Plzeň

Příjemná kavárna Terraza se nachází na střeše hotelu Central. Z dálky vypadá kavárna jako uzavřený komplex, ale navštívit jí může kdokoli. Stačí jen projít hotelovou recepcí a vyvézt se výtahem do nejvyššího patra.

V kavárně jsme si dali alžírskou kávu za 69,-Kč, espresso lungo za 59,-Kč, domácí limonádu a ledový čas, každý za 69,-Kč a dva kopečky zmrzliny za 58,-Kč. Za 344,-Kč jsme si nejen vychutnali kávu v centru Plzně, ale užili jsme si i krásný výhled na blízké náměstí. Kavárnu na střeše hotelu Central vám můžeme vřele doporučit.

Restaurace U Staffiho, Rokycany

Při návštěvě Rokycan jsme se zastavili na oběd v restauraci U Staffiho. Jídlo bylo vysušené a obsluha pomalá. Od obsluhy jsme nedostali ani jídelní lístek a dostat z ní, co k jídlu si můžeme objednat, byl skoro nadlidský výkon. Prostředí restaurace bylo příjemné. I proto hodnotíme restauraci jako průměrnou, 2 z 5 hvězdiček.

 

Ice 'n' go!

Při návštěvě Dinoparku jsme ochutnali kuličkovou zmrzlinu Ice ’n’ go!. Malý kelímek, této netradičně tvarované zmrzliny stál 60,-Kč. Seznam alergenů, které zmrzlina obsahuje, je opravdu dlouhý. Co nás zarazilo nejvíce je možnost přítomnosti lepku (složka obilovin) ve všech příchutích této zmrzliny.

I přes složení zmrzliny jsme se rozhodli zmrzlinu ochutnat. Volba padla na vanilkovou, neboť její příchuť je všem asi nejznámější. Chuť zmrzliny nebyla úplně špatná, ale byla plná vody, což je u krémové zmrzliny nežádoucí. Při ceně 60,-Kč za 60 g zmrzliny jsme od zmrzliny očekávali mnohem více.

Zmrzlinu Ice ‚n‘ go! hodnotíme jako průměrnou. Zkusili jsme jednou, víme jak chutná, ale příště si dáme něco lepšího.

ZOO Plzeň

Návštěva plzeňské ZOO v nás zanechala rozporuplné pocity. Za vchodem jsme viděli lvy i několik druhů ptáků. Prošli jsme se pavilonem kolem šimpanzů a došli k výběhu, kde měl být dingo, ale ve výběhu byly ovce. Po krátkém občerstvení jsme se vydali do horní části ZOO. Značení nebylo skoro žádné, jen nicneříkající směrovky s názvy lokalit. Co se pod označením lokalit skrývá, nám bylo záhadou. Orientační tabule jsme potkali až v dolní části ZOO, kousek od východu, kde jsme se mohli zorientovat.

V celé ZOO jsme si prohlédli mnoho druhů ptáků a želv. Příjemně nás překvapili ještěři. Botanická zahrada, jež je součástí ZOO, také nebyla hodnocena kladně. Při rozhovorech s dalšími návštěvníky jsme až na jedno kladné hodnocení dostali pouze špatné hodnocení. Po dlouhé diskuzi dáváme ZOO v Plzni 2 z 5 hvězdiček.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Dinopark Plzeň

Dinopark v Plzni je moc krásné místo. Dinosauři jsou povedení a mnozí se i hýbou. Vzrostlé stromy dávají místu tu správnou atmosféru. Mnozí dinosauři jsou i schovaní u křoví a viditelní na poslední chvíli. Nechybí ani orientační tabule. 

Součástí Dinoparku je 3D kino, ve kterém diváci rozhodují o osudu dinosauřího mláděte i místo, kde na vás dinosaurus dýchne. Kromě tetovacího stánku, občerstvení a upomínkových předmětů jsou veškeré atrakce zdarma.

Kromě výše zmíněných zastavení je součástí Dinoparku dětské hřiště s prolézačkami, pískoviště a vodní hra. Vyzkoušet si tu můžete i hod tenisákem do dinosauří hlavy nebo osahat části dinosaurů v hádankovém poli.

Vstupné do Dinoparku činí pro dospělého 160,-Kč, pro dítě od 3 – 15 let, studenty a důchodce 120,-Kč, rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2 děti je 500,-Kč a rodinné vstupné pro 2 dospělé a 3 děti je 530,-Kč. Do Dinoparku je možné zakoupit permanentku.

Dinoparku v Plzni dáváme 5 z 5 hvězdiček. Návštěvu Dinoparku můžeme vřele doporučit.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Hotel Pod Kokšínem, Hořehledy

Hotel Pod Kokšínem najdete na samotném okraji CHKO Brdy. Pobyt v tomto hotelu s příjemným personálem a chutnou kuchyní jsme si užili stejně, jako výlety do okolní přírody. Součástí hotelu je i golfové hřiště. Pobyt v hotelu Pod Kokšínem můžeme vám i vašich čtyřnohým parťákům doporučit.

Hostinec Na Faře, Vrčeň

Hostinec Na Faře najdete v malé obci Vrčeň, na okraji přírodního parku Pod Štědrým. Milý personál a domácí kuchyně, dobré pivo i limonáda a příjemný personál potěší každého hosta této hospůdky. Návštěvu hostince Na Faře vám můžeme doporučit.

Modelová železnice, Vrčeň

V modelové železnici jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o železnicích v Čechách, na Moravě i ve Slezsku a mohli jsme si prohlédnout stovky modelů vlaků. Součástí modelové železnice je i expozice jízdenek, uniforem a nezbytností potřebných pro práci na železnici. Modelovou železnici ve Vrčni provozuje pán v podkroví svého domu. Milovníci vlaků a modelových železnic si tu určitě přijdou na své.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!