Kč / CZK

Vyberte měnu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Příběhy z našich toulek v Plzeňském kraji

 

 

Nové tipy na výlety

 

 

Nová Putování za poznáním jsou tu

 

 

 

Navštívili jsme

JAMAI CAFE Nad Lávkou

Kavárnu JAMAI CAFE Nad Lávkou najdete v Uherském Brodě na konci lávky u vlakového nádraží. Připravují tu výběrovou kávu z vlastní blízké pražírny. Na výběr je káva z celého světa a je jen na vás, jakou si vyberete. A když se na kávu posadíte v útulném interiéru, obslouží vás originální robotická kočka Bella, která vám k narozeninám zahraje písničku. Pokud zvolíte posezení na terase, naskytne se vám dechberoucí výhled na Uherský Brod, který budete mít jako na dlani.

Oceňuji profesionální milou lidskou i robotickou obsluhu, fantastické domácí limonády, dortíky ze kterých si každý vybere ten svůj, terasu, ze které je nádherný výhled na město i do přírody,  netradiční číču Bellu, která baví děti i dospělé.

V JAMAI CAFE Nad Lávkou vám připraví koktejly podle posledních trendů. V nabídce nechybí více druhů mlék, včetně těch veganských. Pochutnat si tu můžete na vyhlášené Petrově zmrzlině z nedalekých Luhačovic, která je plná chutí a kvalitních surovin.  V nabídce najdete také kvalitní čaje Oxalis, které si, stejně jako kávu, můžete odnést pro domácí přípravu. Součástí kavárny je i dětský koutek s vlastní řadou omalovánek a dřevěnými hračkami. Pro skupinky je možné po objednání připravit ukázku pražení kávy.

 

Penzion JAMAI Nad Lávkou

Penzion Nad Lávkou najdete kousek od vlakového nádraží a od historického centra města. Díky své poloze je skvělým výchozem bodem při poznávání Uherského Brodu. To samozřejmě není vše. Pokoje jsou útulné, pojmenované podle lokality, odkud pochází zrnka kávy pro místní pražírnu a síť kaváren JAMAI, kterých je ve Zlínském kraji celkem 5. Pokoje jsou automaticky klimatizované, nechybí TV, fén a Wi-Fi připojení. Příjemný personál vám poradí a pomůže. Navíc k pobytu dostanete dáreček v podobě jejich vlastní zrnkové kávy.

V penzionu Nad Lávkou jsou teplé i studené snídaně, které se podávají v Bistru Nad Lávkou, který je součástí budovy penzionu, a jsou v ceně pobytu. Pokud zvolíte polopenzi, těšit se můžete na fantastické večeře v blízké restauraci Panoptikum – tam musíte vyrazit, protože takové dobroty jen tak někde neochutnáte. Jedinou nevýhodou penzionu jsou pohodlné postele a voňavé povlečení, takže se vám ráno nebude chtít vstávat.

Já jsem byla v penzionu Nad Lávkou naprosto spokojená. Vyhovovala mi jak lokalita, tak i možnosti. Za sebe vám tak mohu tento penzion vřele doporučit.

!! Chlupáči se v tomto penzionu neubytují !!

Bistro Lávka

Bistro Lávka najdete v budově penzionu JAMAI Nad Lávkou. Pokud jste v penzionu ubytovaní, budete sem chodit na snídani. Snídaně se podávají jak teplé, tak studené. Můžete si vybrat ze sladké i slané varianty. Na počkání vám tu připraví například fantastická vajíčka s chlebem z malé pekárny. Jak chléb chutná, to vám nepovím. Ale vypadal skvěle.

V bistru Lávka se můžete zastavit i jen tak, od cesty. Bistro je otevřené do odpoledních hodin. Nabídka bistra se mění, ale kvalita jídla zůstává. Moc si cením, že k přípravě jídel používají kvalitní suroviny. Také se mi líbil výhled na město.

V bistru Lávka je klid, na židlích se dobře sedí a při jídle vás nic neruší. Součástí bistra je dětský koutek, kde si děti mohou pohrát s hračkami nebo si mohou vymalovat omalovánky, které si mohou odnést na památku domů.

Koncept bistra Lávka se mi moc líbí. Na fantastická jídla se sem vyplatí vypravit. Doporučuji vám nechat vaření na kuchaři a jídla ochutnat tak, jak je uvařil. Byť se vám asi stane, že na talíř dostanete něco, co jste ještě nejedli, ochutnejte to. Věřte mi, stojí to za to.

 

 
 
 
 
 

JAMAI CAFE Dvanáctka

Kavárničku JAMAI Dvanáctka najdete v Areálu Svit budova 12. Budovu najdete snadno. Každá budova areálu má z dálky viditelné číslo. Baťovské stavby jsou sice jako přes kopírák, ale každá budova má to své. Třeba budova 12 má kavárničku JAMAI CAFE Dvanáctka, kterou byste při návštěvě města Zlína měli navštívit.

Kavárnička je to malá, ale tak útulná, že se vám z ní nebude chtít odcházet. Přes okno můžete pozorovat život na ulici a kochat se místní architekturou. Kavárnička má i terasu, která vybízí k posezení. Byť se jedná o nejmenší provoz ze sítě kaváren JAMAI CAFE, i zde pořídíte kávu z celého světa. Pochutnat si tu můžete na vynikajících domácích limonádách i Petrově zmrzlině. K zakoupení je káva, čaje i čokoláda pro domácí přípravu.

Oceňuji také profesionální a milou obsluhu, fantastické domácí limonády, domácí dezerty, Petrovu zmrzlinu z Luhačovic, plnou kvalitních surovin a chutí a výběr z více druhů mlék, včetně těch veganských. Líbí se mi možnost zakoupení zrnkové kávy na doma ze všech koutů světa a venkovní posezení s výhledem na baťovské budovy.

Za sebe musím říct, že útulnější kavárnu jsem dlouho neviděla. Vám mohu její návštěvu vřele doporučit.

 

 

Pražírna kávy JAMAI CAFE

Vůně kávy, to je moje. A když káva voní městem, to je teprve zážitek. Tento můj zážitek může zažít každý z vás. Stačí se jen vypravit do Uherského Brodu, do Pražírny kávy JAMAI CAFE.
Kromě vůně pražené kávy, kterou si můžete užít 2 – 3 týdně, kdy se zde praží, si tu můžete vychutnat lahodnou kávu z čerstvě upražených kávových zrn a kvalitní čaje Oxalis. Na výběr je tolik druhů kávy, kolik zažijete jen málokde. Je libo kávu z Kuby? Z Brazílie? Z Kolumbie? Z Keni? Z těchto a dalších přibližně 20 států si můžete vybrat upražená zrna, ze kterých vám připraví kávu dle vašich preferencí, včetně kávy bez kofeinu.
Kávu si můžete vychutnat u malého stolku v pražírně nebo si jí můžete vzít s sebou. V sortimentu pražírny kromě kávy nechybí ani široká nabídka sypaných čajů, bylinek a koření, včetně Maminčina koření, které se nabírá po naběračkách (50 Kč za jednu), a je nezávadné pro dětskou kuchyni. Objevíte tu i farmářské pochoutky, bio potraviny, vegan pochutiny a čokoládu z rodinné čokoládovny Jánský z Vyškova, s tradicí od roku 1908.
Kromě toho zde můžete pořídit různé oříšky, ať už přírodní nebo v čokoládě. Potřebujete dárek pro maminku, tatínka, babičku, dědečka, paní učitelku či pro kolegu? Myslím, že pro každého z vašich blízkých i kolegů tu připraví balíček dle vašeho přání. A to jak do krabiček a kornoutů, tak do krásných dřevěných bedýnek.
Já jsem byla pražírnou mile překvapena. Široký sortiment, příjemná obsluha a ochota vyjít vstříc i náročným zákazníkům mne mile překvapila. Až se vydáte do Uherského Brodu, zastavte se v této nenápadné pražírně u nádraží.

Restaurace Panoptikum

Restaurace Panoptikum není obyčejná restaurace. Jak už název restaurace napovídá, její návštěva je zážitek. A to ne ledajaký zážitek. Na návštěvu této restaurace jen tak nezapomenete.
Zapomeňte na význam slova panoptikum. Ten s touto restaurací nemá vůbec nic společného. V této útulné restauraci s prostornou terasou, ze které máte blízké okolí jako na dlani, zažijete opravdový gurmánský zážitek.
Výborné jídlo, jaké vám uvaří jen málokde, vám přinese ochotný a milý personál. Na jídlo nebudete čekat dlouho. Jídlo jsem měla na stole během pár minut. Nabídku jídel mají širokou. Od salátů, přes masa a steaky po burgery. Sama jsem si dala trhané maso s bramborovou kaší a musím říct, lepší jsem jedla pouze od známého českého šéfkuchaře. Od něj mne ale jídlo stálo o pořádný peníz víc.
Co se mi na restauraci opravdu moc líbí, je, že kladou důraz na výběr surovin. Například přílohový chléb je z malé pekárny a vypadá fantasticky. Mají širokou nabídku bezlepkových jídel. V nabídce nechybí ani voda s citronem, limonády a samozřejmě několik druhů piv. Pro děti je k dispozici dětský koutek, ve kterém nechybí široká škála hraček. Tahle restaurace s dětmi počítá a myslí na to, jak je zabavit.
Za sebe vám mohu návštěvu restaurace Panoptikum vřele doporučit. Pokud potkáte v restauraci slušné hosty, nic vám požitek z výborného jídla nezkazí. Sama jsem bohužel byla svědkem toho, jak návštěvníci restaurace nechali po terase jezdit dítě na koloběžce. Nejen, že rušilo ostatní návštěvníky restaurace, ale několikrát málem porazilo servírku, která nesla jídlo. Ale jídlo bylo fantastické a já pevně věřím, že můj zážitek je opravdu ojedinělý.
To nejlepší jsem si samozřejmě nechala na konec. Když se ubytujete v penzionu JAMAI Nad Lávkou a zaplatíte si polopenzi, budete chodit na večeři do této restaurace. Večeři si vyberete z jídelního lístku, takže můžete ochutnat vše, co jen si budete přát.

JAMAI CAFE Jednadvacítka

Na střeše Baťova mrakodrapu najdete nejvýše položenou kavárnu ze sítě kaváren JAMAI CAFE. Svět vám tu leží u nohou. U uší zurčí voda z fontány. Kolem vás se line vůně kávy. Čas se zastavil. Je libo kávu z Ameriky? Z Kuby? Z Brazílie? Ty a mnohé další si tu můžete vychutnat. V nabídce nechybí vynikající domácí limonády, koktejly, a fantastická Petrova zmrzlina z nedalekých Luhačovic, kterou kdo tu jednou s výběrovou kávou ochutná, moc rád se na ní vrátí.

Kromě výše zmíněného oceňuji také milou obsluhu, fantastický výhled na město Zlín a na blízkou přírodu, příjemné posezení v kavárně i na terase, možnost odnést si kávu pro domácí přípravu. V kavárně nechybí chutné dortíky a vyhlášená Petrova zmrzlina, která se vyrábí v blízkých Luhačovicích. Pro nejmenší návštěvníky je k dispozici dětský koutek, ve kterém nechybí tematické omalovánky, které si každý malý umělec může odnést domů.

Za sebe vám mohu návštěvu této kavárny vřele doporučit. Je to opravdu zážitek, na který jen tak nezapomenete. A až se do kavárny vydáte, pamatujte prosím, že vstup je přes recepci Finančního úřadu. Budova momentálně prochází rekonstrukcí, ale ta vám zážitek nijak nezkazí.

 

 

Kde všude jsme byli

 

Přátelé a kamarádi, připravili jsme si pro vás mapu míst, která jsme za roky našeho putování navštívili. Byť v mapách nejsou fotografie ze všech námi navštívených míst, podstatnou část na mapách najdete. Mapu budeme postupně doplňovat i upravovat tak, aby se vám v ní hledalo co nejlépe.

Budeme moc rádi, když k nám poskytnete zpětnou vazbu, co bychom měli do mapy zanést a jak by měla mapa vypadat. Moc nám to pomůže v další práci s mapou a vám se pak budou hledat tipy na výlety mnohem lépe.

Protože se mapa načítá postupně, je třeba po rozkliknutí odkazu mapu trošku přiblížit. Až poté se vám ukážou fotky z míst, která jsme v dané lokalitě navštívili. 

Přejít na mapu

 

Výzva roku 2023

 

Vystoupej na nejbližší vyhlídkové místo ve Tvém okolí a rozhlédni se kolem sebe. Co vidíš? Určitě mnoho míst, která jsi ještě nenavštívil, a přitom jsou tak blízko. Už asi tušíš, co Tě čeká v letošní roční výzvě ;) Výzva roku 2023 končí 31. prosince 2023.

 

Pravidla výzvy a cíle najdete tu