Kč / CZK

Vyberte měnu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Putování za poznáním

 

Přátelé a kamarádi, rádi bychom vám představili místa spjatá s Karlem IV. Protože se tento král zapsal do našich dějin a vybudoval naší krásné zemi mnoho zajímavých míst, zavedeme vás výhradně na ně. Zavedeme vás i na místo, kde Karel IV. pobýval se svou chotí Blankou z Volios, když se vrátil do Prahy a Pražský hrad nebyl obyvatelný. Těšit se máte rozhodně na co, a my pevně věříme, že si toulání po stopách Karla IV. užijete.

Karel IV. se jako Václav narodil 14. května 1316 v Praze, kde 29. listopadu 1378 také zemřel. Karel IV. byl jedenáctý český král vládnoucí jako Karel I. od srpna 1346 až do své smrti v listopadu 1378. Karel IV. byl král římsko-německý,  italský (lombardský), burgundský (arelatský), moravský markrabě  a lucemburský hrabě. Pocházel po otci z dynastie Lucemburků a po matce byl potomkem rodu Přemyslovců.  Byl to první český král, který se stal také císařem Svaté říše římské a byl posledním korunovaným burgundským králem. Stal se tak osobním vládcem všech království Svaté říše římské.

Bližší informace najdete tu

 
 

 

Přátelé a kamarádi, rádi bychom vám představili známé stavby Kiliána Ignáce Dientzenhofera. Protože tento známý barokní architekt a stavitel pracoval po celé České republice, zavede vás toto bonusové Putování za poznáním na místa blízká i vzdálená.

Kilián Ignác Dientzenhofer se narodil 1. září 1 689 v Praze a zemřel dne 18. prosince 1 751 také v Praze. Kilián Ignác Dientzenhofer byl český architekt a stavitel německého původu, představitel vrcholného baroka. Patří mezi nejvýznamnější představitele barokní architektury v Českých zemích. O jeho služby usilovala česká i moravská šlechta, bohatí měšťané a duchovenstvo. Za svého života postavil mnoho staveb jak v Praze, tak i mimo Prahu. Seznam jeho známých prací jich obsahuje kolem 200. Desítky barokních kostelů, zámků a výstavných domů tak vtiskly české krajině její charakteristickou tvář.

Bližší informace najdete tu

 

Poznejte nejvyšší vrcholy pohoří Brdy. Putování za poznáním - Brdské osmistovky vás zavede na 10 nejvyšších vrcholů tohoto pohoří. Jako bonus tohoto Putování za poznáním jsme vám připravili dva vrcholy, které mezi nejvyšší brdské vrcholy nepatří, ale zato je z nich krásný výhled do dálky a dva vrcholy, které byste při putování po Brdech neměli minout.  

Až se na brdské osmistovky vydáte, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody a svačinu. Od cesty si na žádném vrcholu nic nekoupíte. Většina vrcholů se navíc ukrývá v nádherné přírodě chráněné krajinné oblasti Brdy, kde s nejvyšší pravděpodobností ani na nikoho nenarazíte. 

Cestou na většinu vrcholů můžete potkat krásná místa. Ať jsou to studánky, lesní boudy nebo vyhlídky. Doporučujeme vám si proto cestu na vrchol naplánovat dle vašich preferencí dopředu a spojit zdolání vrcholu s dalšími zastaveními. 

Bliží informace najdete tu

 

Přátelé a kamarádi, rádi bychom vám představili Plzeňsko. Těšit se můžete na zajímavá místa v Plzni, v okrese Plzeň - jih a okrese v Plzeň - sever. V každém okrese vás čeká pět zajímavých cílů. Navštívíte vrcholy, zříceniny hradů, rozhledny a projdete se po naučných stezkách. Zavedeme vás i ke studánkám a na místa, kde vám bude svět ležet u nohou. Těšit se máte rozhodně na co, a my pevně věříme, že si Putování za poznáním - Krasy Plzeňska opravdu užijete.

 

Na všechna místa, na která vás zavedeme, je vstup volný. Nemusíte se proto bát nečekaných výdajů. Snad jen do rotundy sv. Petra a Pavla se vstupné hradí, ale my  vás na místo posíláme proto, abyste si prohlédli stavbu samotnou a užili si výhled do okolí.

Bližší informace najdete tu

 

 

Přátelé a kamarádi, rádi bychom vám představili Písecké hory. Zavedeme vás na vrcholy, ukážeme vám doly i studánky. Cestou na místa mnohdy zjistíte zajímavé informace o vámi navštíveném místě. Na všechna místa, na která vás posíláme, je vstup volný. Vstupné se tak neplatí a je možné vyrazit na místo kdykoli.

Přírodní park Písecké hory je chráněné území o rozloze 60 km2 založené v roce 1973 za účelem zachování výjimečné krajinné a druhové pestrosti území.
Jedná se o rozsáhlý lesní komplex, který byl v minulosti významnou hornickou lokalitou. Unikátem přírodního parku je zdejší jediné světové naleziště radioaktivního nerostu, zvaného Písekit. 

Bližší informace najdete tu

 

Poznejte Horažďovice, krásné město s bohatou historií, které se nachází v Plzeňském kraji. O městě Horažďovice je první dochovaná písemná zmínka již z roku 1 251. Těšit se tak můžete na návštěvu míst z dob dávno minulých i na krásnou přírodu.

Putování za poznáním Horažďovic vás provede městem samotným, i blízkou přírodou. Navštívíte zříceninu hradu Prácheň, zámek i místní prameny. Ukážeme vám místo, kde bydlel poustevník, zavedeme vás na místo, kde budete mít Horažďovice jako na dlani. Těšit se máte rozhodně na co, a my pevně věříme, že si Putování za poznáním Horažďovic opravdu užijete.

Součástí Putování za poznáním Horažďovic je i kvíz. Mějte proto oči na stopkách, aby vám nic neuniklo. Kvíz je volně ke stažení, můžete si ho tak přiložit k seznamu cílů a vyluštit ho cestou ;)  

Bližší informace najdete tu

 

Poznejte krásná místa v málo známé lokalitě v Plzeňském kraji, v přírodním parku Pod Štědrým. V Putování za poznáním přírodního parku Pod Štědrým vás zavedeme na nejvyšší vrchol tohoto přírodního parku, na vrchol Štědrý. Představíme vám studánku U jezevce Pepi i studánku Dobrá voda. Ukážeme vám zajímavá zákoutí, rybníky i místa s tajemnou historií. Celkem vás v Putování za poznáním přírodního parku Pod Štědrým zavedeme na 14 míst.

 

Přírodní park Pod Štědrým je známý svými lesy i kopečky. Užijete si tu nádherné výhledy na blízké kopce i na vzdálenou Šumavu. Po cestách vás bude provázet zurčení místních potůčků. Protože přírodní park Pod Štědrým není turisticky známý, je jen malá pravděpodobnost, že na procházce někoho potkáte.

 

Cíle Putování za poznáním přírodního parku Pod Štědrým jsou k dispozici zde

 

Chcete se stát součástí Putování za poznáním a představit své služby účastníkům Putování? Provozujete hotel, penzion, restauraci nebo zajímavou službu, kterou by účastníci Putování ocenili?
Napište nám na e-mail info@tulacci.cz a staňte se součástí Putování za poznáním. Nezapomeňte nám prosím sdělit, v jaké lokalitě se nacházíte.

 

Putování za poznáním z roku 2022

Poznejte krásná i málo známá místa na Rožmitálsku. V Prázdninovém putování – Za poznáním Rožmitálska vás zavedeme na vrchol Třemšín, sedmý nejvyšší vrchol Brd, ukážeme vám místní prameny, seznámíme vás s historií města Rožmitál pod Třemšínem i známými osobnostmi. To samozřejmě není vše. Celkem vás zavedeme na 40 míst, která stojí za vidění.

Protože krásných míst poznáte opravdu mnoho, rozdělili jsme Prázdninové putování do několika kategorií. Pevně věříme, že si Prázdninové putování za poznáním Rožmitálska užijete a že poznáte mnoho zajímavých míst.

Prázdninové putování není úplně snadné. Pro každého, kdo správně vyluští závěrečný kvíz, máme malý dáreček v podobě elektronického Turistického zápisníku s tipy na výlety v CHKO Brdy. Navíc každý účastník obdrží diplom za účast. Prázdninové putování končí 31. srpna 2022. 1. září odešleme poslední Turistické zápisníky. Pokud toto putování použijete jako námět pro svůj výlet v jiný termín, budeme moc rádi. Jen už nedostanete odměnu za účast a diplom.

Prázdninové putování za poznáním Rožmitálska je pro všechny účastníky ZDARMA. 

 

Cíle Prázdninového putování - Za poznáním Rožmitálska