Kč / CZK

Vyberte měnu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Recenze

Recenze z míst, která jsme s člobrdicí navštívili. Na místech, kam chlupáči nesmějí, byla pouze člobrdice. U recenze je v tomto případě uvedeno,
že !!! Chlupáčům není vstup povolen !!!. U recenzí bez tohoto upozornění jsou chlupáči vítáni.

 

 

 

JAMAI CAFE Nad Lávkou

Kavárnu JAMAI CAFE Nad Lávkou najdete v Uherském Brodě na konci lávky u vlakového nádraží. Připravují tu výběrovou kávu z vlastní blízké pražírny. Na výběr je káva z celého světa a je jen na vás, jakou si vyberete. A když se na kávu posadíte v útulném interiéru, obslouží vás originální robotická kočka Bella, která vám k narozeninám zahraje písničku. Pokud zvolíte posezení na terase, naskytne se vám dechberoucí výhled na Uherský Brod, který budete mít jako na dlani.

Oceňuji profesionální milou lidskou i robotickou obsluhu, fantastické domácí limonády, dortíky ze kterých si každý vybere ten svůj, terasu, ze které je nádherný výhled na město i do přírody,  netradiční číču Bellu, která baví děti i dospělé.

V JAMAI CAFE Nad Lávkou vám připraví koktejly podle posledních trendů. V nabídce nechybí více druhů mlék, včetně těch veganských. Pochutnat si tu můžete na vyhlášené Petrově zmrzlině z nedalekých Luhačovic, která je plná chutí a kvalitních surovin.  V nabídce najdete také kvalitní čaje Oxalis, které si, stejně jako kávu, můžete odnést pro domácí přípravu. Součástí kavárny je i dětský koutek s vlastní řadou omalovánek a dřevěnými hračkami. Pro skupinky je možné po objednání připravit ukázku pražení kávy.

 

Penzion JAMAI Nad Lávkou

Penzion Nad Lávkou najdete kousek od vlakového nádraží a od historického centra města. Díky své poloze je skvělým výchozem bodem při poznávání Uherského Brodu. To samozřejmě není vše. Pokoje jsou útulné, pojmenované podle lokality, odkud pochází zrnka kávy pro místní pražírnu a síť kaváren JAMAI, kterých je ve Zlínském kraji celkem 5. Pokoje jsou automaticky klimatizované, nechybí TV, fén a Wi-Fi připojení. Příjemný personál vám poradí a pomůže. Navíc k pobytu dostanete dáreček v podobě jejich vlastní zrnkové kávy.

V penzionu Nad Lávkou jsou teplé i studené snídaně, které se podávají v Bistru Nad Lávkou, který je součástí budovy penzionu, a jsou v ceně pobytu. Pokud zvolíte polopenzi, těšit se můžete na fantastické večeře v blízké restauraci Panoptikum – tam musíte vyrazit, protože takové dobroty jen tak někde neochutnáte. Jedinou nevýhodou penzionu jsou pohodlné postele a voňavé povlečení, takže se vám ráno nebude chtít vstávat.

Já jsem byla v penzionu Nad Lávkou naprosto spokojená. Vyhovovala mi jak lokalita, tak i možnosti. Za sebe vám tak mohu tento penzion vřele doporučit.

!! Chlupáči se v tomto penzionu neubytují !!

Bistro Lávka

Bistro Lávka najdete v budově penzionu JAMAI Nad Lávkou. Pokud jste v penzionu ubytovaní, budete sem chodit na snídani. Snídaně se podávají jak teplé, tak studené. Můžete si vybrat ze sladké i slané varianty. Na počkání vám tu připraví například fantastická vajíčka s chlebem z malé pekárny. Jak chléb chutná, to vám nepovím. Ale vypadal skvěle.

V bistru Lávka se můžete zastavit i jen tak, od cesty. Bistro je otevřené do odpoledních hodin. Nabídka bistra se mění, ale kvalita jídla zůstává. Moc si cením, že k přípravě jídel používají kvalitní suroviny. Také se mi líbil výhled na město.

V bistru Lávka je klid, na židlích se dobře sedí a při jídle vás nic neruší. Součástí bistra je dětský koutek, kde si děti mohou pohrát s hračkami nebo si mohou vymalovat omalovánky, které si mohou odnést na památku domů.

Koncept bistra Lávka se mi moc líbí. Na fantastická jídla se sem vyplatí vypravit. Doporučuji vám nechat vaření na kuchaři a jídla ochutnat tak, jak je uvařil. Byť se vám asi stane, že na talíř dostanete něco, co jste ještě nejedli, ochutnejte to. Věřte mi, stojí to za to.

 
 

 

 
 
 
 
 

JAMAI CAFE Dvanáctka

Kavárničku JAMAI Dvanáctka najdete v Areálu Svit budova 12. Budovu najdete snadno. Každá budova areálu má z dálky viditelné číslo. Baťovské stavby jsou sice jako přes kopírák, ale každá budova má to své. Třeba budova 12 má kavárničku JAMAI CAFE Dvanáctka, kterou byste při návštěvě města Zlína měli navštívit.

Kavárnička je to malá, ale tak útulná, že se vám z ní nebude chtít odcházet. Přes okno můžete pozorovat život na ulici a kochat se místní architekturou. Kavárnička má i terasu, která vybízí k posezení. Byť se jedná o nejmenší provoz ze sítě kaváren JAMAI CAFE, i zde pořídíte kávu z celého světa. Pochutnat si tu můžete na vynikajících domácích limonádách i Petrově zmrzlině. K zakoupení je káva, čaje i čokoláda pro domácí přípravu.

Oceňuji také profesionální a milou obsluhu, fantastické domácí limonády, domácí dezerty, Petrovu zmrzlinu z Luhačovic, plnou kvalitních surovin a chutí a výběr z více druhů mlék, včetně těch veganských. Líbí se mi možnost zakoupení zrnkové kávy na doma ze všech koutů světa a venkovní posezení s výhledem na baťovské budovy.

Za sebe musím říct, že útulnější kavárnu jsem dlouho neviděla. Vám mohu její návštěvu vřele doporučit.

 

 

Pražírna kávy JAMAI CAFE

Vůně kávy, to je moje. A když káva voní městem, to je teprve zážitek. Tento můj zážitek může zažít každý z vás. Stačí se jen vypravit do Uherského Brodu, do Pražírny kávy JAMAI CAFE.
Kromě vůně pražené kávy, kterou si můžete užít 2 – 3 týdně, kdy se zde praží, si tu můžete vychutnat lahodnou kávu z čerstvě upražených kávových zrn a kvalitní čaje Oxalis. Na výběr je tolik druhů kávy, kolik zažijete jen málokde. Je libo kávu z Kuby? Z Brazílie? Z Kolumbie? Z Keni? Z těchto a dalších přibližně 20 států si můžete vybrat upražená zrna, ze kterých vám připraví kávu dle vašich preferencí, včetně kávy bez kofeinu.
Kávu si můžete vychutnat u malého stolku v pražírně nebo si jí můžete vzít s sebou. V sortimentu pražírny kromě kávy nechybí ani široká nabídka sypaných čajů, bylinek a koření, včetně Maminčina koření, které se nabírá po naběračkách (50 Kč za jednu), a je nezávadné pro dětskou kuchyni. Objevíte tu i farmářské pochoutky, bio potraviny, vegan pochutiny a čokoládu z rodinné čokoládovny Jánský z Vyškova, s tradicí od roku 1908.
Kromě toho zde můžete pořídit různé oříšky, ať už přírodní nebo v čokoládě. Potřebujete dárek pro maminku, tatínka, babičku, dědečka, paní učitelku či pro kolegu? Myslím, že pro každého z vašich blízkých i kolegů tu připraví balíček dle vašeho přání. A to jak do krabiček a kornoutů, tak do krásných dřevěných bedýnek.
Já jsem byla pražírnou mile překvapena. Široký sortiment, příjemná obsluha a ochota vyjít vstříc i náročným zákazníkům mne mile překvapila. Až se vydáte do Uherského Brodu, zastavte se v této nenápadné pražírně u nádraží.

Restaurace Panoptikum

Restaurace Panoptikum není obyčejná restaurace. Jak už název restaurace napovídá, její návštěva je zážitek. A to ne ledajaký zážitek. Na návštěvu této restaurace jen tak nezapomenete.
Zapomeňte na význam slova panoptikum. Ten s touto restaurací nemá vůbec nic společného. V této útulné restauraci s prostornou terasou, ze které máte blízké okolí jako na dlani, zažijete opravdový gurmánský zážitek.
Výborné jídlo, jaké vám uvaří jen málokde, vám přinese ochotný a milý personál. Na jídlo nebudete čekat dlouho. Jídlo jsem měla na stole během pár minut. Nabídku jídel mají širokou. Od salátů, přes masa a steaky po burgery. Sama jsem si dala trhané maso s bramborovou kaší a musím říct, lepší jsem jedla pouze od známého českého šéfkuchaře. Od něj mne ale jídlo stálo o pořádný peníz víc.
Co se mi na restauraci opravdu moc líbí, je, že kladou důraz na výběr surovin. Například přílohový chléb je z malé pekárny a vypadá fantasticky. Mají širokou nabídku bezlepkových jídel. V nabídce nechybí ani voda s citronem, limonády a samozřejmě několik druhů piv. Pro děti je k dispozici dětský koutek, ve kterém nechybí široká škála hraček. Tahle restaurace s dětmi počítá a myslí na to, jak je zabavit.
Za sebe vám mohu návštěvu restaurace Panoptikum vřele doporučit. Pokud potkáte v restauraci slušné hosty, nic vám požitek z výborného jídla nezkazí. Sama jsem bohužel byla svědkem toho, jak návštěvníci restaurace nechali po terase jezdit dítě na koloběžce. Nejen, že rušilo ostatní návštěvníky restaurace, ale několikrát málem porazilo servírku, která nesla jídlo. Ale jídlo bylo fantastické a já pevně věřím, že můj zážitek je opravdu ojedinělý.
To nejlepší jsem si samozřejmě nechala na konec. Když se ubytujete v penzionu JAMAI Nad Lávkou a zaplatíte si polopenzi, budete chodit na večeři do této restaurace. Večeři si vyberete z jídelního lístku, takže můžete ochutnat vše, co jen si budete přát.

JAMAI CAFE Jednadvacítka

Na střeše Baťova mrakodrapu najdete nejvýše položenou kavárnu ze sítě kaváren JAMAI CAFE. Svět vám tu leží u nohou. U uší zurčí voda z fontány. Kolem vás se line vůně kávy. Čas se zastavil. Je libo kávu z Ameriky? Z Kuby? Z Brazílie? Ty a mnohé další si tu můžete vychutnat. V nabídce nechybí vynikající domácí limonády, koktejly, a fantastická Petrova zmrzlina z nedalekých Luhačovic, kterou kdo tu jednou s výběrovou kávou ochutná, moc rád se na ní vrátí.

Kromě výše zmíněného oceňuji také milou obsluhu, fantastický výhled na město Zlín a na blízkou přírodu, příjemné posezení v kavárně i na terase, možnost odnést si kávu pro domácí přípravu. V kavárně nechybí chutné dortíky a vyhlášená Petrova zmrzlina, která se vyrábí v blízkých Luhačovicích. Pro nejmenší návštěvníky je k dispozici dětský koutek, ve kterém nechybí tematické omalovánky, které si každý malý umělec může odnést domů.

Za sebe vám mohu návštěvu této kavárny vřele doporučit. Je to opravdu zážitek, na který jen tak nezapomenete. A až se do kavárny vydáte, pamatujte prosím, že vstup je přes recepci Finančního úřadu. Budova momentálně prochází rekonstrukcí, ale ta vám zážitek nijak nezkazí.

 


Momento cafe, Ostrava

Momento cafe najdete na hlavním nádraží v Ostravě. Uvaří vám tu dobrou kávu, byť ne podle posledních trendů. V nabídce nechybí dorty a několik druhů baget a dalšího obloženého pečiva. Obsluha je milá. Jedinou nevýhodou jsou toalety, které kavárna nemá vlastní. Musíte se spolehnout na veřejné toalety na nádraží, za jejichž použití si zaplatíte. Kavárna vám nevyrazí dech a ani neutkví v paměti. Každopádně ani neurazí a čekání na vlak vám tu rychleji uteče.

 

JAMAI CAFE U Přehrady

V kavárně JAMAI cafe u Luhačovické přehrady je radost posedět. Vychutnat si tu můžete výběrovou kávu, domácí zákusky i vyhlášenou Petrovu zmrzlinu. Můžete si objednat kávu, která je právě na mlýnku, nebo si můžete vybrat kávu dle vlastních preferencí. Na výběr je široká škála kávy ze všech koutů světa. A to není vše. Mají tu i skvělé limonády, které jsou nejen chuťově výborné, ale navíc krásně zdobené. Sama jsem si dala levandulovou a jak už to tak bývá, u jedné nezůstalo.
Oceňuji také profesionální a milou obsluhu, zajímavé knihy o kávě ke čtení a možnost zakoupit si kávu pro domácí přípravu. Pod kavárnou u cyklostezky najdete malé okénko, kde si můžete koupit fantastickou točenou zmrzlinu.
Kavárna navíc disponuje velkorysou terasou, ze které je úžasný pohled na Luhačovickou vodní nádrž a vrcholky CHKO Bílé Karpaty. Za sebe mohu návštěvu této kavárny vřele doporučit.

Penzion JAMAI U Přehrady

Penzion U Přehrady najdete nad městečkem Luhačovice, v nádherné přírodě CHKO Bílé Karpaty. V penzionu si přijde na své snad úplně každý. Penzion je friendly a Luhačovickou přehradu máte přímo pod okny. Za mne super dovolená pro aktivní jedince i rodiny s dětmi, pro které je k dispozici dětská herna. Na své si tu přijdou i majitelé chlupáčů, kteří sejdou schody a jsou v přírodě.
Snídaňová nabídka je široká, na výběr je ze sladkých i slaných snídaní. Nechybí zelenina, vajíčka a teplé párky. Snídaně je podávána formou švédských stolů. K dispozici je po celý den kávovar, ve kterém si zdarma můžete připravit kávu, kakao i horkou čokoládu nebo vodu čaj.
Součástí penzionu je i wellness. Užít si můžete saunu, vířivku, masáže a další relaxační zóny. Wellness je částečně venkovní, částečně interiérové. Ze sauny je krásný pohled do přírody, z vířivky pak do zahrady.
Oceňuji také profesionální personál a vstřícný přístup k hostům. Pobyt v penzionu jsem si moc užila a vám mohu návštěvu vřele doporučit.

Penzion Na Hradě, Olomouc

Penzion Na Hradě najdete v srdci Olomouce, jen pár kroků od Horního náměstí, v úzké Michalské uličce. Dům s vlastní historií, se kterou vás seznámí brožura v pokoji, je celý nekuřácký. Součástí penzionu je i terasa ve vnitrobloku,  kde si můžete v klidu posedět a relaxovat. Součástí penzionu je vinný sklípek.
Pokoje v penzionu jsou klimatizované, vybavené TV i Wi-Fi, minibarem a trezorem. Sama jsem byla ubytována v podkrovním pokoji, kde jedinou nevýhodou byla okna "na heslo".
Penzion nabízí pouze snídaně, ve kterých najdete pečivo, šunku, sýr, jogurt, müsli, párky i zeleninu. Jediné, co nejen mne chybělo, byla vajíčka na jakýkoli způsob. Snídaně je formou švédského stolu, který se postupně doplňuje. Moc se mi líbí, že se tu neplýtvá jídlem.
Já jsem byla s pobytem v penzionu Na Hradě spokojená. Penzion je čistý a má vše, co je k přespání potřeba. Slečna recepční je milá a ubytovat se dá po dohodě víceméně kdykoli. Sama jsem se ubytovala kolem poledne a vyrazila na prohlídku Olomouce. Do penzionu jsem se vrátila později večer, ráno se nasnídala a z penzionu jsem se odhlásila.
Jediné, co doporučuji, je v horkých dnech zapnout klimatizaci než odejdete do města. V parných dnech trvá, než se pokoj vychladí.  

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Mama's bistro, Ostrava

Mama's bistro v Ostravě je vyhlášené svými hamburgery. Před jeho návštěvou proto doporučuji udělat si rezervaci. Bez ní se v době oběda v restauraci nenajíte. Zda si jídlo s sebou můžete odnést, to nevím, protože zákazníkům, kteří si neměli kam sednout, jídlo s sebou obsluha nenabídla. A to i přesto, že jídlo s sebou běžně dělají. Sama jsem si Burgery s sebou odnesla.
Vytvořit si rezervaci je také celkem výzva. Přes platformu musíte mít Google účet, na rezervaci po e-mailu nereagují a při rezervaci na Facebooku vás odkáží na web. Když už se vám na webu restaurace povede rezervace udělat, potvrdí vám ji e-mailem.
V Mama's připravují jedny z nejlepších burgerů, jaké jsem kdy jedla. A ty nejlepší bezlepkové burgery, jaké jsem ochutnala. Bohužel, ve všech burgerech je sýr. A objednávky lze upravit na požádání, když není v restauraci mnoho lidí. V nabídce mají vynikající domácí limonády. Sama jsem zkusila levandulovou a byla to pecka. V Mama's si také můžete pochutnat na vynikajících domácích hranolkách a domácích dipech.
Obsluha v restauraci je rychlá, milá a profesionální. Pokud si objednáte burger s sebou, dostanete ho zabalený v krabičce, ve které se ani nehne. Vydrží tak opravdu dlouhou cestu. Sama jsem ho vezla přes 400 km. Navíc není vůně burgeru z krabičky cítit.
Abych svou návštěvu v Mama's shrnula, sama jsem byla spokojená. I když domluva a rezervace by mohla být lepší. Jediné, proč bych se sem vrátila, jsou bezlepkové burgery, domácí limonáda a vynikající domácí hranolky. Co se samotných burgerů týká, znám i lepší.

 

Potrefená husa, Olomouc

Potrefená husa se nachází v centru Olomouce, v boční uličce u Horního náměstí. Ze zahrádky je krásný pohled na Caesarovu kašnu. Interiér restaurace k posezení také svádí, ale kdo by v krásný letní večer odolal posezení na zahrádce?

V Potrefené huse opravdu dobře vaří. Vývar s knedlíčky byl silný a chutný. Telecí líčka neměla konkurenci. Pečená žebra sice konkurenci měla, ale v Olomouci jsem lepší nejedla.

Jediné, co mne trošku zklamalo, jsou bezlepková jídla uvedená na jídelním lístku. Většinu z těchto jídel totiž dostanete bez přílohy. Příloha lepek povětšinou obsahuje. Náhradu za přílohu u jídel, která jsou dle jídelního lístku bezlepková, nedostanete. Ale celou cenu samozřejmě zaplatíte.

Za sebe mohu návštěvu restaurace Potrefená husa doporučit. Obsluha je milá a rychlá, jídlo chutné a prostředí také stojí za návštěvu.

Kozlovna, Olomouc

Kozlovna v Olomouci se nachází jen kousek od Rozária. Interiér je, stejně jako v jiných Kozlovnách, stylový. To je bohužel vše, co má olomoucká Kozlovna kromě piva na čepu stejné, jako vyhlášené restaurace tohoto pivovarského řetězce.

Zahrádka Kozlovny v Olomouci je vše, jen ne čistá. O profesionální obsluze jsme si také mohli nechat jen zdát. Jídlo bylo značně podprůměrné a nedochucené, je však pravda, že dostanete velkou porci za, oproti jiným Kozlovnám, nízkou cenu. Jídlo nám číšník přinesl bez příboru a ještě se cítil dotčen, že jsme si o příbor řekli.

Návštěvu kozlovny v Olomouci opravdu nedoporučuji. Byť je na celkem pěkném místě, není v ní příjemné posezení. Dosud jsem měla s Kozlovnami ty nejlepší zkušenosti, po této zkušenosti si dám velký pozor, do jaké Kozlovny příště půjdu.

Café restaurant Fontána, Olomouc

Café restaurant Fontána najdete na výstavišti Flora Olomouc. Posedět si tu můžete jak v restauraci samotné, tak na zahrádce u fontány s výhledem na park a hudební pavilon. Při návštěvě této restaurace vás čeká příjemné posezení v historické budově, kde si můžete vychutnat dobrou kávu, zmrzlinový pohár a třeba také palačinky. Protože je café restaurant Fontána i restaurací, vaří tu nejen obědy, ale v nabídce je i stále menu.

Mne se v café restaurant Fontána moc líbilo. A byť nepřipravují kávu podle posledních trendů, za návštěvu tahle kavárna rozhodně stojí.

 

 

 
 
 
 

Nejen dvorek, Pardubice

Při návštěvě Pardubic jsem na doporučení navštívila restauraci Nejen dvorek. Klidné prostředí restaurace, kde nechybí ani malé jezírko s rybkami, je příjemným zastavením v rušném centru Pardubic. Projdete průchodem a najednou se ocitnete v oáze klidu. Ve stínu vysokých stromů, na uzavřeném dvorku, posedíte v klidu a bez rušení.
Z jídelního lístku si vybere opravdu každý, i ten, kdo trpí nějakou intolerancí. Co se mi opravdu hodně líbí je, že na jídelním lístku chybí smažená jídla. Všechna jídla jsou svěží, na lístku už s přílohou. Cenu za kompletní jídlo tak vidíte hned a nemusíte nic počítat. Obsluha v restauraci je milá, rychlá a profesionální. V případě potřeby poradí, snaží se vyjít vstříc. Mezi nápoji najdete i domácí limonády. Ty by byla opravdu škoda neochutnat. Jsou osvěžující a mají vyváženou chuť.
Co se týká jídla, jak na fotografiích vidíte, neodolala jsem pokušení a dala jsem si steak s grilovanou zeleninou. Porce mi dala "trošku" zabrat, ale zvládla jsem to. Byla by totiž věčná škoda nechat víc, než jen kost.
Za mne i mou maminku mohu návštěvu restaurace Nejen dvorek vřele doporučit. Pokud budete chtít restauraci navštívit v době oběda, je lepší udělat si rezervaci. Restaurace je oblíbená a mívá plně obsazeno.

 
 

 

WOODILO design, Pardubice

WOODILO design není obyčejná pražírna kávy. Zastavit se tady na kávu je opravdový zážitek. Historie a moderní nábytek se tu kloubí s přítmým a přírodou.
Kavárnu WOODILO design najdete v Machoňově pasáži v Pardubicích. Machoňova pasáž byla postavena za první republiky v letech 1924 – 1925. Pasáž spojuje třídu Míru s Karlovinou a podle původního plánu na ni měla navázat tržnice s další pasáží. Projektantem pasáže je architekt Ladislav Machoň. Machoňova pasáž si dodnes zachovala své kouzlo, které pražírna kávy WOODILO design zachovala. Své interiéry doplnila o moderní nábytek a mechové obrazy.
V pražírně kávy si můžete vychutnat nejen výbornou čerstvě praženou kávu, ale můžete tu načerpat energii do zbytku dne. Obsluha v kavárně je milá a rychlá. Při výběru kávy vám poradí. Jako velký bonus této pražírny vidím i to, že ke kávě nabízí zdarma karafu vody s citronem. Kávu si můžete vzít i s sebou nebo si můžete zakoupit i kávu pro domácí přípravu ☕
Za mne byla návštěva pražírny kávy WOODILO design příjemným zastavením při objevování krás Pardubic. Vám mohu její návštěvu vřele doporučit.

TA KAVÁRNA, Praha

TA KAVÁRNA je bezbariérová kavárna na pražském  Vyšehradě. První, co na pohled zaujme, jsou otevírací dveře. Stačí přijít blíž a otevřou se. Vím, v dnešní době to není žádná vychytávka, ale ... Tím, že se křídlo dveří otevře do kavárny, působí to jako pozvání k návštěvě. A kdo by tomuto pozvání odolal. Obzvlášť, když po pár krocích vstoupí do útulné kavárničky, ve které si připadá, jako by byl v obýváku. V kavárně kromě klasického sezení u stolu najdeme i útulná zákoutí se sedačkami. Nechybí dětský koutek, koutek pro dospělé, čtecí koutek s knihami a myslím, že k dispozici byla i společenská hra. V sortimentu má TA KAVÁRNA široký výběr zákusků. Mají skvělé plněné koláče, štrůdly, muffiny... Kromě široké nabídky čajů a kávy mají v nabídce i kakao.

TA KAVÁRNA je jedním z projektů Jedličkova ústavu. Kromě příjemného posezení si tu můžete zakoupit i výrobky z dílen tohoto ústavu. Mají tu krásný porcelán i fotoobrazy. Za mne byla návštěva této kavárny jednou z nejlepších restauračních návštěv za poslední dobu v Praze.

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Caffé čokoláda, Horažďovice

Kavárna mne překvapila svou příjemnou atmosférou, nabídkou zákusků i parkovištěm ve dvoře. Moc jsem se těšila, až si objednám, ale bohužel, v momentě, kdy jsem se o to pokoušela, dobrý dojem zmizel. Nejen, že nikde nepíšou, jaké nápoje a za jakou cenu nabízí. Dostat z obsluhy, jestli mi udělají horkou čokoládu s sebou, byl skoro nadlidský výkon. A když jsem nakonec poprosila o účtenku, přišly nechápavě pohledy a nakonec pár slov k mé osobě, která si nezaslouží slyšet žádný zákazník. 

 

Z kavárny jsem odcházela s pocitem, že jsem byla nevítaným hostem. Ale čokoládu a účet jsem dostala. Jsem ráda, že jsem za 70,-Kč včetně 10% spropitného koupila pocit, který dlouho nezapomenu. 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Pohádková zahrada, Pardubice

Pohádková zahrada je místo, kde se setkávají lidé a zvířata. Bydlí tu kozy, ovce, poníci, prasátka, oslík Rasty, lamy, králíčci, morčátka, želvičky, agamy, křepelky, kočičky, psi a spousta ptáků od papoušků přes různé druhy slepic a kohoutů až po husy. Všechna zvířata byla zachráněná z nevyhovujících podmínek velkochovů, malochovů či jatek.
Zvířata jsou přátelská a moc ráda se nechají pohladit. Dozvíte se o nich mnoho zajímavých informací od jména, původu i jejich osudu.
V Pohádkové zahradě si přijde na své každý, kdo má rád zvířata. Děti i dospělí. Každý, kdo v dobrém přichází, je tu vítán. Vstupné pro děti je 60,-Kč, pro dospělé 80,-Kč. Pro mne byla návštěva Pohádkové zahrady více jak návštěva v ZOO. Podpořila jsem dobrou věc, pomazlila se se zvířaty a odnesla jsem si krásnou vzpomínku.

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Pivovarský klub Benedict, Praha

Restauraci Pivovarský klub Benedict najdete v pražském Karlíně, na Křižíkově ulici.  V suterénu je příjemné posezení. Na čepu mají 6 druhů piv z českých minipivovarů. Jídlo v restauraci je výborné a obsluha vstřícná a milá. Pivovarský klub Benedict vám doporučujeme navštívit.

Bistro Pecka, Vranovice

Bistro Pecka najdete ve Vranovicích na Podbrdsku. Krom širokého výběru dortíků si tu pořídíte i sendviče. Mají tu výbornou kávu i kakao, které na přání připraví i z mandlového mléka. Nechybí ani široký výběr čajů. V bistru obsluhuje milá paní, se kterou se snadno dáte do řeči. Objednávku je možné konzumovat na místě, u barového sezení. Bistro je ale primárně zařízené, abyste si objednávku vzali s sebou. Za nás můžeme Bistro Pecka vřele doporučit.

Faency Fries, ul. Kaprova, Praha

Jednu z poboček občerstvení Faency najdete v Kaprově ulici v Praze. Hranolky vyrábí z brambor, nepoužívají předsmažené polotovary. K hranolkám je v ceně dip, možné je dokoupit si omáčku. Hranolky s dipem pořídíte od 72,-Kč. Hranolky přijdou vhod těm, kdo si chtějí vzít jídlo rychle s sebou do ruky. V občerstvení není možné si hranolky sníst, umýt si před jídlem ruce ani použít toaletu.

 

Vyšehradská jízda od Get out fun

S venkovní únikovkou jsem se vydala poznat pražský Vyšehrad. Sama mám Prahu v malíku a na Vyšehrad chodím moc ráda. O to víc jsem byla překvapena, jak může taková procházka po Vyšehradě vypadat. Nejen, že jsem šla místy známými a viděla je jinak. Také jsem si díky úkolům všimla detailů, které mi při běžných procházkách unikly. K tomu všemu jsem si málem udělala na mozku uzel, když jsem luštila šifru, která byla tak strašně jednoduchá, až mi zabrala skoro půl hodiny. Ne, nedělám si srandu. Opravdu je to tak. Stačila troška nepozornosti a uzel byl na světě.

Protože je Vyšehradská jízda, jak se tento okruh nazývá, zcela bezbariérová, může se na něj vydat celá rodina. Trasa je sjízdná s vozíčkem i s kočárkem. Některé šifry zvládnou rozlousknout i děti. Myslím si, že mnohdy řešení najdou rychleji než dospělí. Únivkovky od Get out fun si můžete zahrát na různých místech České republiky a dokonce i na Slovensku.

 

Trdelník, ul. Melantrichova, Praha

Trdelník jsme pořídili v pražské Melantrichově ulici u Staroměstského náměstí. Trdelník se skořicí stojí 70,-Kč, s dalšími základními přísadami stojí do 100,-Kč, se zmrzlinou vyjde až na 190,-Kč. Typickou vůni trdelníku neucítíte, stejně jako neuvidíte pečení trdelníku. Trdelníku mají připravené v bedně na zemi. Paní, která nás obsluhovala, neumí česky ani pozdravit. Za nás musím konstatovat obrovské zklamání.

Terraza coffee bar, Plzeň

Příjemná kavárna Terraza se nachází na střeše hotelu Central. Z dálky vypadá kavárna jako uzavřený komplex, ale navštívit jí může kdokoli. Stačí jen projít hotelovou recepcí a vyvézt se výtahem do nejvyššího patra.

V kavárně jsme si dali alžírskou kávu za 69,-Kč, espresso lungo za 59,-Kč, domácí limonádu a ledový čas, každý za 69,-Kč a dva kopečky zmrzliny za 58,-Kč. Za 344,-Kč jsme si nejen vychutnali kávu v centru Plzně, ale užili jsme si i krásný výhled na blízké náměstí. Kavárnu na střeše hotelu Central vám můžeme vřele doporučit.

Ice 'n' go!

Při návštěvě Dinoparku jsme ochutnali kuličkovou zmrzlinu Ice ’n’ go!. Malý kelímek, této netradičně tvarované zmrzliny stál 60,-Kč. Seznam alergenů, které zmrzlina obsahuje, je opravdu dlouhý. Co nás zarazilo nejvíce je možnost přítomnosti lepku (složka obilovin) ve všech příchutích této zmrzliny.

I přes složení zmrzliny jsme se rozhodli zmrzlinu ochutnat. Volba padla na vanilkovou, neboť její příchuť je všem asi nejznámější. Chuť zmrzliny nebyla úplně špatná, ale byla plná vody, což je u krémové zmrzliny nežádoucí. Při ceně 60,-Kč za 60 g zmrzliny jsme od zmrzliny očekávali mnohem více.

Zmrzlinu Ice ‚n‘ go! hodnotíme jako průměrnou. Zkusili jsme jednou, víme jak chutná, ale příště si dáme něco lepšího.

 

 

 
 

ZOO Plzeň

Návštěva plzeňské ZOO v nás zanechala rozporuplné pocity. Za vchodem jsme viděli lvy i několik druhů ptáků. Prošli jsme se pavilonem kolem šimpanzů a došli k výběhu, kde měl být dingo, ale ve výběhu byly ovce. Po krátkém občerstvení jsme se vydali do horní části ZOO. Značení nebylo skoro žádné, jen nicneříkající směrovky s názvy lokalit. Co se pod označením lokalit skrývá, nám bylo záhadou. Orientační tabule jsme potkali až v dolní části ZOO, kousek od východu, kde jsme se mohli zorientovat.

V celé ZOO jsme si prohlédli mnoho druhů ptáků a želv. Příjemně nás překvapili ještěři. Botanická zahrada, jež je součástí ZOO, také nebyla hodnocena kladně. Při rozhovorech s dalšími návštěvníky jsme až na jedno kladné hodnocení dostali pouze špatné hodnocení. Po dlouhé diskuzi dáváme ZOO v Plzni 2 z 5 hvězdiček.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Café na náměstí, Rokycany

Při návštěvě Rokycan jsme navštívili kavárnu Café na náměstí. Přivítala nás milá obsluha a příjemný interiér. V nabídce dortů byly i bezlepkové, které dle vyjádření obsluhy nikdy nechybí. Ochutnali jsme jak klasický dort, tak i bezlepkový. Dali jsme si kávu i domácí limonádu. Při odchodu jsme si dali i výbornou točenou zmrzlinu.

Kavárnu Café na náměstí vám mohu vřele doporučit. Od nás má 5 z 5 hvězdiček. Až příště do Rokycan zavítáme, určitě se zastavíme. Tentokrát půjdeme na jistotu.

Restaurace U Staffiho, Rokycany

Při návštěvě Rokycan jsme se zastavili na oběd v restauraci U Staffiho. Jídlo bylo vysušené a obsluha pomalá. Od obsluhy jsme nedostali ani jídelní lístek a dostat z ní, co k jídlu si můžeme objednat, byl skoro nadlidský výkon. Prostředí restaurace bylo příjemné. I proto hodnotíme restauraci jako průměrnou, 2 z 5 hvězdiček.

Kačenčiny dobroty, Rožmitál pod Třemšínem

Při návštěvě Rožmitálu pod Třemšínem jsem zavítala do místní vyhlášené cukrárny Kačenčiny dobroty. Přivítalo mne příjemné podzámecké prostředí i milá obsluha. Na výběr bylo mnoho dortů (i bezlepkových) i více druhů kávy a zmrzliny. Objednala jsem si laskonku za 26,-Kč a espresso lungo za 45,-Kč. V cukrárně jsem utratila 71,-Kč.

Cukrárnu Kačenčiny dobroty vám mohu vřele doporučit. Ode mne má 5 z 5 hvězdiček. Cukrárna se nachází na klidném místě vedle rožmitálského zámku a zanese vás do dob dávno minulých. K dispozici jsou i knihy, které si u kávy a dortíku můžete prolistovat.

 

 
 

Dinopark Plzeň

Dinopark v Plzni je moc krásné místo. Dinosauři jsou povedení a mnozí se i hýbou. Vzrostlé stromy dávají místu tu správnou atmosféru. Mnozí dinosauři jsou i schovaní u křoví a viditelní na poslední chvíli. Nechybí ani orientační tabule. 

Součástí Dinoparku je 3D kino, ve kterém diváci rozhodují o osudu dinosauřího mláděte i místo, kde na vás dinosaurus dýchne. Kromě tetovacího stánku, občerstvení a upomínkových předmětů jsou veškeré atrakce zdarma.

Kromě výše zmíněných zastavení je součástí Dinoparku dětské hřiště s prolézačkami, pískoviště a vodní hra. Vyzkoušet si tu můžete i hod tenisákem do dinosauří hlavy nebo osahat části dinosaurů v hádankovém poli.

Vstupné do Dinoparku činí pro dospělého 160,-Kč, pro dítě od 3 – 15 let, studenty a důchodce 120,-Kč, rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2 děti je 500,-Kč a rodinné vstupné pro 2 dospělé a 3 děti je 530,-Kč. Do Dinoparku je možné zakoupit permanentku.

Dinoparku v Plzni dáváme 5 z 5 hvězdiček. Návštěvu Dinoparku můžeme vřele doporučit.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Kavárna U Křížovníků, Cheb

Při návštěvě Chebu jsme navštívili studenstkou kavárnu U Křížovníků. Na první pohled se zdálo, že má nenápadná kavárna zavřeno, ale nebylo tomu tak. Byť jsme do kavárny vstoupili před čtvrtou hodinou odpolední, obsluha nás už mezi dveřmi informovala o tom, že v pět zavírají a jestli si tedy něco dáme. Objednali jsme si dvě malinové limonády, dvě espressa, horké maliny a karamelový pohár. Vše nás stálo 335,-Kč.

Až na malé nedostatky, jsme si návštěvu kavárny užili. A až do Chebu pojedeme příště, určitě se zastavíme.

 

 

Love Curry Indian Restaurant, Náchod

Při návštěvě města Náchod jsme zašli na polední menu do restaurace Love Curry Indian Restaurant. Jídlo bylo dobré. Personál byl milý, ale jeho přístup nás hodně zklamal. Byť jsme přišli do prázdné restaurace a byli jsme ujištěni, že do 30 minut budeme po jídle, jídlo z poledního menu nám přinesli po více jak 30 minutách a všichni příchozí po nás měli své objednávky dávno na stole. Z pokladny nám místo účtu vyjeli pouze výpis z účtu, který neslouží jako daňový doklad. Za oběd pro dvě osoby jsme zaplatili 550,-Kč.

Tuto restauraci hodnotíme jako průměrnou. Mezi zákazníkem, který nemluví anglicky, a personálem je velká jazyková bariéra, což nám ostatně potvrdili i další návštěvníci restaurace. V porovnání s jinými indickými restauracemi je v této restauraci jídlo průměrné. Ale je to to nejlepší jídlo, jaké jsme zatím v Náchodě jedli. Takže pokud máte na jídlo hodně času a mluvíte anglicky, nebo pokud vám nevadí menší nejistota ze špatné domluvy, do této restaurace se nemusíte bát zajít.

Bagel Lounge, Cheb

Při návštěvě města Cheb jsme se zastavili na brunch v restauraci Bagel Lounge. Objednali jsme si 3 amigos bagely (279,-Kč), menší varianty nejoblíbenějších bagelů, bezlepkový bagel kebab chicken (169,-Kč), okurkovou limonádu, limonádu z černého bezu a dvě malinovky (každá limonáda 69,-Kč), salad mix (59,-Kč), hranolky (79,-Kč). Návštěvu této restaurace jsme si moc užili. Ze zahrádky restaurace byl krásný pohled na náměstí i na jeho dominantu Špalíček. Za brunch jsme utratili 862,-Kč. A protože nám bagely z Bagel Lounge zachutnaly, těšíme se na další návštěvu.

 

 

Bagel Lounge Karlovy Vary

Při naší cestě po západních Čechách jsme se zastavili v restauraci Bagel Lounge v Karlových Varech. Restauraci jsme objevili skoro v centru města a snad i díky tomu si z návštěvy restaurace odnášíme nevšední zážitek.

Při pozorování běžného ruchu města jsme si vychutnali skvělou kávu a dali jsme si snídani, vafli z bramborového těsta se slaninou, vejcem a salátem. Na cestu jsme si objednali bagely a mohli jsme vyrazit do víru města.

 

Zmrzlina z Rožmíku

Při návštěvě Rožmitálu pod Třemšínem jsme jako vždy neodolali a zašli jsme na jednu točenou. Jako vždy byla výborná. Zmrzlina z Rožmíku si totiž zakládá na kvalitních surovinách a na její zmrzlině je to znát. Každý den je na výběr ze dvou krémových zmrzlin a dvou sorbetů. Vaří také skvělou ledovou kávou s kopcem šlehačky a zmrzliny. Navíc mají i bezlepkové kornoutky a ještě se mi nestalo, že by jej neměli. Až se vydáte do Rožmitálu pod Třemšínem nebo blízkých Brd, vřele doporučujeme zastavit se i na jednu točenou. I cena zmrzliny je příznivá. Dětská stojí 14,-Kč, malá 28,-Kč a velká 39,-Kč. A velká je opravdu velká.

Kavárna Vincafé, Náchod

Při návštěvě Náchoda jsme se opět zastavili v kavárně VinCafé abychom zjistili, zda si naše první hodnocení zaslouží. Dali jsme si malinovou limonádu s bazalkou za 55,-Kč, alžírskou kávu se šlehačkou za 65,-Kč, hruškovou limonádu se skořicí za 55,-Kč, espresso s mlékem za 55,-Kč a dva zmrzlinové poháry, každý za 85,-Kč. Ve VinCafé Náchod jsme tentokrát utratili 400,-Kč.

Káva byla jako vždy výborná. Na zmrzlinovém poháru jsme měli výbornou šlehačku a jediné co by mohlo být lepší je zmrzlina. Byť mají ve VinCafé zmrzlinu dobré značky, její chuť už není co bývala.

Kavárna Maxim, Strakonice

Při návštěvě Strakonic jsme na doporučení navštívili kavárnu Maxim a dobře jsme udělali. Kávu mají výbornou a výhled na Strakonice ze zahrádky stojí za to. Za vídeňskou kávu jsme dali 55,-Kč a za karafu s vodou s citronem 25,-Kč. Obsluha byla milá a rychlá. Jediné, co nám trošku zkazilo dojem z návštěvy, je umístění zahrádky, kde po každé straně chodí celkem dost lidí.

 

 

Kozlovna U Plechandy, Písek

Kozlovna U Plechandy není obyčejná restaurace. Dát si tu oběd je malý zážitek. Jídlo skvěle chutná, porce jsou menší než je obvyklé v běžných restauracích a je znát, že vaří z těch nejlepších surovin. Pro děti mají k dispozici dětské stoličky i omalovánky, které každé dítě hned po usazení dostane spolu s pastelkami. Z části Kozlovny je pak i výhled na hrad.

Až budete poznávat krásy Písku a jeho okolí, vřele vám doporučíme zastavit se na oběd právě v Kozlovně. V Písku jsme navštívili mnoho restaurací a ochutnali nespočet jídel. Ale Kozlovně nekonkuruje žádná z námi navštívených restaurací ani ochutnaných jídel.

 

 

Kavárna Vincafé, Náchod

Příjemná kavárna Vincafé  se nachází jen kousek od náměstí v Náchodě. Nabízí široký výběr kávy i zákusků. Obsluha je tu moc milá a káva výborná. Design kavárny je moderní, ale i přesto nabízí příjemné kavárenské přítmí.

V kavárně jsme si objednali alžírskou kávu se šlehačkou za 65,-Kč, ledovou kávu bez ledu s porcí zmrzliny navíc za 89,-Kč a tiramisu za 55,-Kč. Kávy byly výborné, tiramisu by mohlo být lepší, ale neurazí. Kavárnu Vincafé vám můžeme při návštěvě Náchoda doporučit.

Točená zmrzlina z Opočna na náměstí v Milevsku

Při návštěvě Milevska jsme se zastavili na první letošní zmrzlinu. Volba padla na točenou zmrzlinu z Opočna. Zmrzlina byla jako vždy dobrá, jen nás překvapilo, že v Milevsku nemají bezlepkové kornoutky, které na jiných provozovnách obvykle mívají. Přes tento malý nedostatek jsme si zmrzlinu objednali do kelímku o objemu 0,2 litru za 38,-Kč. Zmrzlina do běžného kornoutku v Milevsku stojí malá 28,-Kč a velká 35,-Kč. Byť u okénka bývá fronta, stojí za to si na zmrzlinu počkat.

Country Club Westar, Uhlířské Janovice

Cestou přes Uhlířské Janovice jsme se na jídlo zastavili v Country Clubu Weststar. Objednali jsme si svíčkovou s knedlíkem a kuřecí plátek na grilované zelenině. Grilovaná zelenina byla výborná a kuřecí plátek se svíčkovou také.

Country Club nás mile překvapil nejen vynikajícím jídlem a příjemnou obsluhou, ale i svým interiérem, díky kterému Country Club dostává svému jménu. V restauraci se nám dokonce líbilo tak, že jsme si zapomněli vzít účet s útratou a tak vám bohužel nemůžeme napsat, kolik jsme v restauraci za jídlo pro dvě osoby utratili. Co vám však napsat můžeme je to, že částka to byla obvyklá a vám můžeme návštěvu tohoto Country Clubu pouze doporučit.

 

 
 
 
 

Hotel u města Prahy

Při návštěvě Náchoda jsme dlouho hledali restauraci, ve které bychom se mohli najíst. Nakonec jsme si vybrali restauraci v Hotelu u města Prahy.

Z poledního menu, ve kterém převládala smažená jídla, jsme si vybrali hovězí vývar za 32,-Kč, vepřové výpečky se strapačkami a se zelím za 119,-Kč, zeleninový salát s lososem za 162,-Kč, malou točenou Kofolu za 23,-Kč a malinovku za 28,-Kč. 

Obsluha restaurace byla příjemná, dokonce nám pověděla, že přirozeně bezlepková jídla zahušťují moukou proto, aby jídla bylo víc a proto je na výběr z přirozeně bezlepkových jídel pouze zeleninový salát. Zelenina v salátu byla čerstvá, zatímco losos zapáchal a místo typické lososové barvy byl převážně šedivý. Když jsme na špatného lososa upozornili obsluhu, bylo nám řečeno, že ryby nejí a že ryby smrdí. Salát, který jsme nedojedli, si samozřejmě nechali zaplatit. Hovězí vývar i vepřové výpečky ohodnotil kolega jako dobré.

V hotelové restauraci jsme za oběd utratili 364,-Kč a odešli jsme se zkušeností, která se nám za poslední roky nestala. Do restaurace Hotelu u města Prahy již nezavítáme. Byť je se jedná o nejsympatičtější restauraci na náchodském náměstí, při další návštěvě tohoto města budeme hledat restauraci jinou.

 

Penzion Aktiv, Vysoké nad Jizerou

Penzion Aktiv najdete v městečku Vysoké nad Jizerou. Příjemný personál a výborná domácí kuchyně nás mile překvapila. Na pokojích není televize, zato je možné využít společenskou místnost k hraní her, nebo můžete jít relaxovat do whirpool či sauny. My i naši čtyřnozí parťáci jsme si pobyt v penzionu Aktiv užili a můžeme vám tento penzion vřele doporučit.

TEPfactor Slapy

TEPfacotr je týmová hra na motivy hry Pevnost Boyard. Úkoly procvičí nejen vaši sílu, ale i vaší motoriku a logiku. Tým, který se nebojí a je soutěživý, má vítězství skoro v kapse.

Protože je TEPfactor týmová zábava, jedinec se nepobaví. Ale skupina lidí i rodina s dětmi si na své určitě přijde. My jsme si návštěvu TEPfactoru moc užili a těšíme se na návštěvu další. Dozvěděli jsme se totiž, že se disciplíny jednou za čas mění. Vám návštěvu TEPfactoru také vřele doporučujeme.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Hotel Pod Kokšínem, Hořehledy

Hotel Pod Kokšínem najdete na samotném okraji CHKO Brdy. Pobyt v tomto hotelu s příjemným personálem a chutnou kuchyní jsme si užili stejně, jako výlety do okolní přírody. Součástí hotelu je i golfové hřiště. Pobyt v hotelu Pod Kokšínem můžeme vám i vašich čtyřnohým parťákům doporučit.

 

 

Stezka korunami stromů, Lipno

Na Stezku korunami stromů jsme se vydali několikrát a výlet jsme si vždy moc užili. Stezka korunami stromů je bezbariérová a nabízí opravdu krásné výhledy na Lipno, Šumavu a ještě mnohem dál. Na Stezce korunami stromů jsou i prolézačky a skládačky a celou cestu doprovází i informační tabulky. Za nás to byl super výlet, který vám můžeme doporučit.  

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Dealer coffee, Písek


Kavárničku Dealer coffee najdete v Písku u kostela Narození Panny Marie. Vaří tu výbornou kávu a mají i dobré zákusky. Návštěvu kavárničky vám můžeme doporučit. 

Hotel Element, Lipno nad Vltavou


V hotelu Element jsme se ubytovali při jedné z našich návštěv na Lipně a pobyt jsme si nadmíru užili. Vstřícný personál nás mile překvapil. Pobyt v hotelu si užili i naši psíci, kteří vám spolu s námi návštěvu hotelu Element vřele doporučují.

 

Restaurace Stodola, Lipno nad Vltavou

V restauraci Stodola jsme si moc pochutnali. Milý personál nám splnil všechna naše přání. Až se vydáte na Lipno, zastavte se tu. Pevně věříme, že i vy si ve Stodole pochutnáte.

 

Podbrdské muzeum, Rožmitál pod Třemšínem

V Podbrdském muzeu můžete navštívit několik expozic. Dozvíte se, jak se žilo na Podbrdsku, můžete navštívit expozici pojednávající o životě Jakuba Jana Ryby a můžete se také přenést do doby Johanky z Rožmitálu. Součástí Podbrdského muzea je i expozice veteránů. Prohlídka muzea zaujme i děti, neboť je zde mnoho interaktivních koutků. Návštěvu Podbrdského muzea vám můžeme doporučit.

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Penzion Kobylnice, Lipno nad Vltavou

Pobyt v penzionu Kobylnice jsme si moc užili. Z malé terasy jsme měli úžasný výhled na Lipno a Šumavu. Užívali jsme si tu západy slunce a pobyt nám utekl až moc rychle. Výborná domácí kuchyně a příjemní majitelé nám pobyt zpříjemnili. Kdo raději upřednostní pobyt v soukromí, může si tu pronajmout samostatnou chatku se zahradou a terasou. V penzionu i chatě jsou psi vítáni. Po naší hezké zkušenosti vám můžeme pobyt v tomto penzionu vřele doporučit.

 

Rozhledna s restaurací 
Tanvaldský Špičák

Restauraci na Tanvaldském Špičáku jsme navštívili při návštěvě místní rozhledny. Na výběr měli z mnoha jídel, která jsme neochutnali. Naším hlavním cílem byla totiž rozhledna, ze které jsme si užili vcelku pěkný výhled, byť nám ve výhledu hodně bránily místní přijímače. Na rozhlednu vedou prudké schody, které nejsou v moc dobrém stavu. Na rozhlednu smějí i psi.

 

Hostinec Na Faře, Vrčeň

Hostinec Na Faře najdete v malé obci Vrčeň, na okraji přírodního parku Pod Štědrým. Milý personál a domácí kuchyně, dobré pivo i limonáda a příjemný personál potěší každého hosta této hospůdky. Návštěvu hostince Na Faře vám můžeme doporučit.

 

Muzeum milevských maškar

V Muzeu milevských maškar si můžete prohlédnout kostýmy z maškarních průvodů i přes 100 let staré. Součástí expozice je promítání filmu spojeného s historií milevských maškar. Návštěva Muzea milevských maškar moc času nezabere, ale rozhodně potěší každého, kdo má masky rád. Návštěvu Muzea milevských maškar vám můžeme při návštěvě Milevska vřele doporučit.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Restaurace Na kopečku, Tchořovice

Restauraci Na Kopečku najdete jen pár kroků od vlakového nádraží v Tchořovicích. Restaurace vás potěší domácí kuchyní a milým personálem. Po procházce okolní nádhernou přírodou, skoro nedotčenou turistickým ruchem, je posezení v restauraci Na Kopečku tím nejlepším zakončením výletu.

 

 

Modelová železnice, Vrčeň

V modelové železnici jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o železnicích v Čechách, na Moravě i ve Slezsku a mohli jsme si prohlédnout stovky modelů vlaků. Součástí modelové železnice je i expozice jízdenek, uniforem a nezbytností potřebných pro práci na železnici. Modelovou železnici ve Vrčni provozuje pán v podkroví svého domu. Milovníci vlaků a modelových železnic si tu určitě přijdou na své.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!