Kč / CZK

Vyberte měnu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Recenze

Recenze z míst, která jsme s člobrdicí navštívili. Na místech, kam chlupáči nesmějí, byla pouze člobrdice. U recenze je v tomto případě uvedeno,
že !!! Chlupáčům není vstup povolen !!!. U recenzí bez tohoto upozornění jsou chlupáči vítáni.

 

Werichova vila

Werichovu vilu najdete na pražské Kampě. Umístěna je na moc krásném místě a je také snadno dostupná ať už pěšky, nebo MHD.  

Ve Werichově vile si můžete prohlédnout, jak bydlel Jan Werich. Muzeum je interaktivní, ale abyste věděli, jaký exponát něco dělá, musíte si vzít průvodce. Jinak se nic moc nedozvíte. Součástí expozice o Janu Werichovi je i maskérna a nechybí ani hravá tabule s pohádkami, ve kterých Jan Werich hrál.

V samostatné sklepní expozici se dozvíte o historii domu i Kampy. Najdete tu i Golema, o kterém si poslechnete jednu z nejznámějších pověstí. Promítání vyprávění o Golemovi je hezky zpracované, ale Golem samotný by potřeboval renovaci.

Součástí Werichovy vily je i vyhlášená kavárna s vynikajícími dortíky a dobrou kávou. Přístup personálu je opravdu tristní, tak jsem si druhou návštěvu po rozhovoru s personálem raději rozmyslela. Ani vynikající dortíky nestojí za to, nechat se obsluhovat tragickou obsluhou, která nemá problém mezi sebou zákazníky ponižovat. To opravdu zažít nechcete.

U Smrťáka, Praha

Restauraci U Smrťáka najdete u pražského Vyšehradu. Zvenčí ničím nevyniká, zato když vstoupíte dovnitř, rázem se vrátíte v čase.

Hospůdka U Smrťáka je malebná hospůdka, která připomíná dobu nedávno minulou. Je útulná, s příjemnou obsluhou a nabídkou českých jídel. Stoly jsou tak daleko od sebe, abyste se se sousedním stolem nerušili a zároveň tak blízko, abyste si nepřipadali jako na výminku.

Jídlo U Smrťáka neurazí, ani nenadchne. Gastronomický zážitek tady nečekejte. Zato se můžete těšit, že se dobře najíte za rozumnou cenu.

Museum Story of Prague

Museum Story of Prague najdete v centru Prahy, u Karlova mostu. Muzeum je snadno dostupné a i přesto, že se nachází na velmi exponovaném místě, není navštěvované tolik, abyste si návštěvu neužili.

Museum Story of Prague vás seznámí s historií Prahy. Provede vás od středověku dobou Rudolfa II. přes dobu husitských válek, druhou světovou válku a dobou minulého režimu až do současnosti. Celou dobu vás audio průvodce seznamuje s historií Prahy a dozvíte se informace, které nejsou uvedené na informačních tabulích. Velkou nevýhodou audio průvodce je, že si ho musíte stáhnout do telefonu, připojit se na Wi-Fi muzea a povolit aplikaci nahrávání zvuku, odesílání polohy a poskytnout mnoho dalších informací, které pro funkčnost aplikace nejsou vůbec třeba. Další nevýhodou aplikace jsou nefungující animace, které jsou prý opravdu moc pěkné. Mne se povedl po několika marných pokusech uvést do provozu orloj, ale další vizuální efekty již nikoli.

Expozici samotnou hodnotím kladně, ale další přístup již nikoli. Nelíbí se mi, že audio průvodce chce oprávnění, která nepotřebuje a to, že se návštěvník musí připojit na Wi-Fi muzea. Také mi vadí, že slečna u vstupu neumí česky a ani nerozumí, jaké vstupenky chcete pořídit. Za mne bych se v Čechách domluvit česky měla. Používat cizí jazyky v České republice odmítám. Není to proto, že bych cizí jazyky neovládala, ale proto, že máme úřední jazyk a tím bychom se měli domluvit nejen na úřadech.

 
 

CAFETIME, Praha

Kavárnu CAFETIME najdete na pražském Smíchově. Zvenku se kavárna tváří jako kavárna, ve které si vychutnáte skvělou kávu s dortíkem. Ale jakmile vejdete dovnitř, zjistíte, že není vše tak, jak se na první pohled zdá.

V kavárně najdete ne zrovna milou servírku. Židle v kavárně jsou nepohodlné a celý interiér kavárny je vše, jen ne útulný. Káva, byť 100% arabika od Illy, za moc nestojí. Podle chuti byste neřekli, že se o 100% arabiku jedná. Ale podle obalu, ze kterého není zřejmé, že mi byla káva připravena, se o 100% arabiku jedná.

CAFETIME na pražském Smíchově je lehce podprůměrná kavárna, ve které najdete toalety na heslo v patře, v obchodě s elektronikou. Byť se na webu prezentují, že lze platit kartou, karty neberou. Na této kavárně jsem našla jediné pozitivum. Není ve stylu rychlého občerstvení. Ale důvod k další návštěvě jsem nenašla.

Chilis, Praha

Restauraci Chilis najdete v obchodním centru Nový Smíchov v horním patře mezi restauracemi. Jídlo si můžete vychutnat jak na místě, tak si ho vzít s sebou.

Chilis je mexická restaurace s širokou nabídkou jídel. V nabídce najdete tacos, burrito, quesadillu, paellu, steaky i saláty. Já jsem ochutnala mexickou rýži s grilovaným masem a byla vynikající.

Byť se Chilis nachází v nákupním centru, stojí za návštěvu. i když je dnes trendem používat v podobném typu restaurací jednorázové nádobí, v Chilis používají klasické. Jídlo si tak vychutnáte s jeho pravou chutí, nikoli s chutí změněnou příborem. Kdo má rád mexickou kuchyni nebo by jí rád ochutnal, zajděte do Chilis. Stojí to za to.

Caffé Trieste, Praha

Kavárnu Caffé Trieste najdete v Praze, jen kousek od Vyšehradu. Kavárna má útulný a přesto moderní interiér. V nabídce má několik druhů zákusků a slaných pochutin.

Na kávě si v této kavárně pochutnáte. Pochází totiž přímo z italské pražírny v italském Terstu. Káva má silnou vyváženou chuť. Není ani trošku kyselá. Obsluha v kavárně je profesionální a milá. Jakou kávu jsem pila, jsem sice nezjistila, ale to je tím, že jsem se ani neptala. Myslím si, že by mi slečna servírka prozradila vše, na co bych se zeptala. O tom, co prodává,  totiž měla velký přehled.

Kromě vynikající kávy (Espresso lungo 45,-Kč) jsem si vychutnala fantastickou domácí limonádu (65,-Kč). Bezlepkový dezert v den mé návštěvy neměli, ale obvykle prý mají i bezlepkové dezerty. Do Caffé Trieste se budu muset minimálně ještě jednou podívat a zjistit více o jejich výborné kávě. Vám mohu vřele doporučit tuto kavárnu navštívit. Opravdu to stojí za to.

Museum of Torture, Praha

Museum of Torture najdete v centru Prahy, v Celetné ulici. Na Staroměstské náměstí je to odsud jen pár kroků, proto až se budete centrem Prahy procházet, zajděte sem.

V Museum of Torture vás čeká návrat do středověku. Muzeum se nachází ve sklepích historického domu a najdete v něm expozici mučicích nástrojů. Kromě samotných mučicích nástrojů jsou k vidění i různé druhy mučení, které jsou opravdu povedené. Nechybí ani živý obraz stínání hlavy.

Byť se jedná o muzeum plné mučících nástrojů a ukázek mučících technik, není muzeum děsivé. Veškeré techniky jsou prezentované tak, abyste viděli, jak se prováděli, ale zároveň jim chybí násilné prvky. I proto si můžete mučící techniku živě představit a prohlédnou, ale nebudete se bát. Těšit se můžete i na zajímavé iluze.

Galerie Lumia, Praha

Galerii Lumia najdete v centru Prahy, v Celetné ulici. Na první pohled byste nenápadnou galerii snadno minuli. Ale to by byla velká škoda.

Galerie Lumia není největší, ale i přesto si z ní odnesete nevšední zážitek. Přítmí, výrazná světla a spousta zrcadel vám ukáže divy nevídané. Z malého prostoru rázem udělá obrovskou místnost, ve které jen těžko budete hledat východ. Oči vás budou přecházet když projdete kolem zdi, i když se podíváte na zem. Na některých exponátech rozhýbete květinu, jinde se rozpustíte ve světle. Světlem můžete také malovat. A to jak baterkou, tak pouze pohybem.

Pro děti je největším lákadlem podmořské akvárium, kde mohou lopatičkami měnit jeho dno. Také zrcadlové bludiště se do Lumia gallery vešlo. Není tak velké jako na Petříně, zato je úzké a plné zatáček. Jakmile do bludiště vejdete, ztratíte směr a opravdu bloudíte.

Na galerii Lumia jsem četla mnoho různorodých recenzí. Za sebe však musím říct, že pokud jste hraví, bude se vám tu moc líbit. Pokud galerií jen rychle proběhnete, není to chyba galerie. Za sebe vám mohu návštěvu galerie Lumia vřele doporučit. A dokonce vám i jednu malou radu dám. Hrajte si a nespěchejte. Všechny exponáty něco umí. Jenom to něco je u každého exponátu jiné a musíte být jinak daleko. Některé exponáty reagují nejen na pohyb, ale i na přímý kontakt. Sledujte proto cedulky u každého exponátu zvlášť.

Muzeum voskových figurín, Praha

Muzeum voskových figurín najdete v centru Prahy, v Celetné ulici. Muzeum je vyhlášené po celém světě, ale bez problému se tu domluvíte česky.

V muzeu najdete figuríny osobností, které se vážou k dějinám Prahy i České republiky. Uvidíte tu Golema i mistra Hanuše a osobnosti mladší, například Tomáše Garrigua Masaryka. K vidění jsou sochy umělců, hudebních skladatelů i sportovců. Celé patro je pak věnováno českým a holywoodským hvězdám.

Jedinou nevýhodou tohoto muzea jsou stísněné prostory. Muzeum je oblíbené a hojně navštěvované. Dav lidí vás tak táhne od exponátu k exponátu a nic pořádně nevidíte. To je za mne velká škoda, obzvlášť když přihlédnu k výši vstupného, které není nejnižší.

Kavárna Slavia, Praha

Slavia, po léta vyhlášená pražská kavárna, ve které se scházeli nejvýznamnější osobnosti své doby, se dodnes pyšní tím, že je podle průzkumu třetí nejlepší kavárnou v Praze. Jak k tomuto hodnocení došla, to je mi velkou záhadou. Káva, kterou tu připravují je vše, jenom ne dobrá a obsluha v mikině s kapucí se do této kavárny opravdu nehodí.

Slavia dnes žije pouze ze svého slavného jména. Kávu mají kyselou a drahou. Protože mají nedostatek nádobí, nenabídnou vám ke kávě ani mléko, ani cukr. Když si objednáte alžírskou kávu, donesou vám vaječný koňak smíchaný s kávou a šlehačku zvlášť za krásných 145,-Kč. Káva, ze které alžírskou kávu připravují, je tak kyselá, že její chuť nevylepší ani šlehačka a vaječný koňak. Lungo, to je také kapitola sama o sobě. Chuť je kyselá, velikost nestandardní a teplota hodně studená. K espressu vám nenabídnou mléko, o cukru si můžete nechat jen zdát. Za krásných 88,-Kč tak vypijete kyselou hnědou vodu, která s kávou nemá vůbec nic společného.

Jediný důvod, proč tuto kavárnu navštívit, je její interiér. Ten je opravdu dobový a za vidění stojí. U dveří však stojí slečna v mikině s kapucí a příchozí hosty usazuje. Podívat se tak do interiéru kavárny byť za poplatek není možné. S tím, co kavárna nabízí a personál předvádí, je lepší kavárnu Slavie minout obloukem.

Muzeum slivovice, Praha

Pálenky značky RUDOLF JELÍNEK jsou známé po celém světě. Ale věděli jste, že kousek pod Pražským hradem, jen pár kroků od metra, najdete Muzeum slivovice R. JELÍNEK, jinak též zvané jako Valašské velvyslanectví v Praze?

Muzeum slivovice patří mezi nejmladší pražská muzea a zároveň mezi nejmodernější muzea v České republice. Z venku nenápadná budova s bohatou historií, uvnitř skvost.

Muzeum slivovice vás vtáhne do děje. Seznámíte se s rodinou Jelínků. Zjistíte, jak se pěstují švestky, z nichž vzniká zázrak zvaný slivovice. Stanete se švestkou a ve virtuální realitě zažijete nejen sklizeň, ale i destilaci. Než se nadějete, budete stavět destilační kolonu a seznámíte se s košer pálenkami i s tím, co označení košer vlastně znamená. Když se nakonec dostanete na světlo světa, ochutnáte některé z pálenek a pochutnáte si na tradičních valašských tapas.

Muzeum slivovice se opravdu vyplatí navštívit. Je to krásný zážitek. Děti mají vstupné k platící osobě zdarma. Pokud do muzea dorazíte autem, můžete místo ochutnávky pálenek ochutnat nealko nápoj.

U Černého kohouta, Kutná Hora

Staročeská restaurace U Černého kohouta je restaurace s širokou nabídkou českých jídel a pečených mas. Nechybí nabídka jídel pro děti, například palačinky na několik způsobů. Jídlo je tu chutné a vybírat je z čeho. Každý si tu najde to své.

V restauraci je velkorysý dětský koutek, včetně nedobytného hradu. Obsluha dětem zapůjčí i historickou helmu a sekery. Děti se tak mohou rázem ocitnout v dávné minulosti. K vidění jsou tu meče a dospělý si může vyzkoušet repliku templářské helmy.

Prostor s dětským koutkem je oddělen od restaurace. Nemusíte se tak bát, že by vaše dítka rušila ostatní hosty. V koutku je i velké množství dalších her a hraček, takže děti se tu nudit nebudou.

Restaurace má pěkný historický interiér, který se mi nepodařilo vyfotit. V době, kdy jsem v restauraci byla, praskala ve švech. Byla jsem moc ráda, že jsem si vůbec sedla. I tak si na mne pan majitel udělal čas a moc hezky vyprávěl nejen o restauraci, ale i o historii a jejím oživení.

Restaurace U Černého kohouta není žádný luxus, ale člověk se tu cítí moc hezky. Musím říct, že restauraci s takovouto atmosférou jsem navštívila po dlouhé době. Až budete v Kutné Hoře, zajděte sem. Odnesete si nevšední zážitek za rozumnou cenu.

Hotel Museum of bricks, Kutná Hora

Hotel Museum of bricks je ten nejhravější hotel, jaký jsem kdy navštívila. Kostičky lega jsou na každém kroku. Kostičky najdete v pokojích, na chodbách i v herničkách. K dispozici jsou různé velikosti kostek, takže si na své přijde malý i velký stavitel.

Ubytovaní mají vstup do Museum of bricks v ceně pobytu. Navíc si na chodbách hotelu mohou prohlédnout i modely, které v muzeu nenajdete. Ve dne i v noci jsou přístupné také herničky. Komu nestačí kostičky na pokoji, nemusí se bát, že by se nudil.

Součástí hotelu Museum of bricks je i velkorysá zahrada. Na zahradě najdete herní prvky pro malé i velké děti, nechybí ani ohniště a možnost pronajmout si halu na různé druhy oslav.

Mne se v hotelu moc líbilo a pobyt mi hodně rychle utekl. Pro děti je tento hotel ráj, ve kterém se rozhodně nudit nebudou. Navíc, na rozdíl od jiných hotelů, si ubytovaní hosté mohou připravit svačinu a nechybí ani přístup k nápojům ve dne i v noci. Za sebe vám tak mohu pobyt v hotelu Museum of bricks vřele doporučit.

RUDOLF JELÍNEK, Praha

Restaurace RUDOLF JELÍNEK je součástí pražského Muzea slivovice. V restauraci panuje příjemné přítmí. Nabídka jídel je sestavena tak, aby doplnila degustaci pálenek a likérů značky RUDOLF JELÍNEK.

Ceny v restauraci RUDOLF JELÍNEK jsou přijatelné. Grilovaný oštěpek vyjde na 95-Kč, švestková limonáda na 50,-Kč. Pochutnat si můžete i na valašských tapas a dalších lokálních jídlech.

Protože je tato restaurace součástí muzea, vřele doporučuji Muzeum slivovice navštívit. Kromě netradičního zážitku z nejmodernějšího pražského muzea si užijete i degustaci pálenek RUDOLF JELÍNEK. Restauraci samozřejmě můžete navštívit i tehdy, když Muzeum slivovice navštívit nechcete.

Restauraci RUDOLF JELÍNEK najdete pod Pražským hradem. Restaurace je snadno dostupná metrem i tramvají. Nemusíte se bát, že byste se tu nedomluvili. Obsluha česky hovoří, je příjemná a s výběrem vám poradí. Ceny jsou s ohledem na lokalitu nízké.  

Museum of bricks, Praha

Museum of bricks najdete v centru Prahy, na ulici Národní. Muzeum je snadno dostupné MHD nebo pěšky z Václavského náměstí. Můžete si tu prohlédnout modely zajímavých pražských staveb. Mne nejvíce zaujal Karlův most, který je opravdu vyvedený do všech detailů, včetně pozadí. Za vidění stojí i model Národního muzea a orloje.

V pražském Museum of bricks  najdete i expozici Star Wars, kterou v jiných pobočkách nenajdete. V této části expozice si všimněte Darth Vadera. Není velký, ale zaujme na první pohled.

Muzeem vás může provázet hledačka. Na všechny hledače, kteří v hledačce uspějí, je připravena odměna. Hledačka má několik náročností, ale žádná není úplně snadná.

Pobočky Museum of bricks  najdete napříč Českou republikou. V Kutné Hoře najdete u muzea i hotel. Ale o tom zase příště.

Museum of bricks  mne mile překvapilo. Myslela jsem si, že to bude návštěva na chvilku. Ale zdání klame. Muzeum není pouze pro nejmenší. Zaujme i dospělé. Za sebe vám tak mohu návštěvu  Museum of bricks  vřele doporučit.

Museum of bricks, Kutná Hora

Museum of bricks najdete na kraji Kutné Hory. Je menší, než pražské muzeum, ale to mu atraktivitě neubírá. Součástí toho muzea je i hotel, který je plný kostiček. V Museum of bricks najdete kromě vystavených exponátů i herničku, která zabaví malé i velké stavitele.

V herničce najdete kostky všech velikostí. Od standardních velikostí až po velikost úplně největší. Malí stavitelé si mohou postavit stavbu podle návodu, větší stavitelé se musí spolehnout na svou představivost a schopnosti.

V této pobočce Museum of bricks  najdete nepřeberné množství modelů aut a nechybí ani formule. Expozicí vás provede hledačka, která má tři obtížnosti. Je tak jen na vás, jak náročnou hledačku se vydáte plnit.

Na této pobočce Museum of bricks si cením přátelského prostředí a bistra, které můžete navštívit a při skládání si dopřát i něco dobrého na zub. Ubytování v hotelu je super. Co se mi na hotelu líbilo, najdete v samostatné recenzi.

 

Kavárna Havířská bouda, Kutná Hora

Kavárna Havířská bouda je součástí rozhledny na vrcholu Kaňk u Kutné Hory. Do kavárny můžete vystoupat 144 schodů, nebo se můžete vyvézt výtahem.

Z kavárny je nádherný výhled do dálky. Z 30 metrů vysoké rozhledny rozeznáte pouhým okem památky Kutné Hory i nedaleké Čáslavi. Při dobré viditelnosti je vidět až na Ještěd či do Krkonoš.

Obsluha v kavárně je milá, ale díky ne úplně komfortnímu zázemí je při vyšším počtu hostů hodně pomalá. Káva je tu průměrná, v nabídce je několik zákusků. Protože je kavárna součástí  rozhledny, hradí se tu vstupné ve výši 100,-Kč.

Kdo se do kavárny na rozhledně vydá za výhledy, zklamaný nebude. Kdo se na rozhlednu vydá za kávovým zážitkem, moc pozitivně naladěn odcházet nebude. Za mne by si tato kavárna zasloužila mnohem více, než co má nyní k dispozici.

 

U Hada, České Budějovice

Restauraci U Hada najdete na Branišovské ulici na kraji Branišovského lesa v Českých Budějovicích.

Hospůdka U Hada je malý poklad mezi hospodami. Na nic si nehraje. Žádný luxus nečekejte. Zato se můžete těšit na útulné prostředí, milou obsluhu, širokou nabídku rumů a dobře vychlazené pivo. V nabídce nechybí ani pivo zázvorové, které má příjemný říz, je bez lepku a které když jednou ochutnáte, moc rádi se na něj vrátíte.

Jídelní lístek této hospůdky není široký, ale najdete na něm jídla, která se dnes již běžně nevaří, například smažené tvarůžky. Je pravda, že jídelní lístek je hodně o smažených jídlech, ale v letní sezóně i grilují. Nabídka grilovaného masa také překvapí. Například grilovaného králíka jsem na jídelním lístku viděla pouze tu.

Jak jsem psala výše, hospůdka U Hada si na nic nehraje a není žádný luxus. Prostředí je příjemné a kdo si chce dát v klidu pivo a jen tak posedět, nic mu tu chybět nebude.

 


Recenze z roku 2023

Kavárna Ivety Fabešové, Praha

Kavárnu Ivety Fabešové najdete v Praze, ve Werichově vile. Kavárna není velká, ale je útulná a plná překvapení.

V nabídce kavárny najdete spoustu dortíků, které vás na první pohled zaujmou už za vchodovými dveřmi. Dortíky jsou výborné, povětšinou bezlepkové, v cenové relaci 150 - 200,-Kč. Ceny jsou sice vyšší, ale dortíky jsou opravdu fantastické. Kdo jeden jednou ochutná, bude se sem chtít vrátit.

Káva, kterou v nabídce mají, má jemnou chuť a k dortíkům se hodí. Espresso vyjde na 69,-Kč.

Jedinou slabinou kavárny Ivety Fabešové je obsluha. Při obsluhování není obsluze co vytknout. Je profesionální, usměvavá a komunikativní. Bohužel, jakmile stojí u pultu,  nevhodným způsobem komentuje hosty. Od oblečení po sázení se, že nebudou mít na zaplacení, případně budou chtít slevu, protože si objednali za vyšší cenu, než kolik si mohou dovolit zaplatit.

Dortíky byly opravdu fantastické. Ráda bych napsala, že až opět půjdu kolem, že se na nějaký zastavím. Ale nevím, chování obsluhy je pro mne nepřijatelné.

Faency, Praha

Rychlé občerstvení Faency je známé svými hranolky. Hranolky připravují z brambor, nepoužívají polotovary, které hodí do fritézy. Hranolky bývají chutné, dobře prosmažené. Na výběr je k hranolkám několik druhů dipů a omáček.

Do hranolkárny Faency v pražské Kaprově ulici občas zavítám. I když po své poslední návštěvě už asi nezavítám. Hranolkám nebylo co vytknout. Ale ten personál. Nejen, že o zákazníka nejevil vůbec žádný zájem. Navíc jeden chlapec měl ruce stále na nose a krku, druhý ve vlasech. Vím, usmažených hranolek by se přímo dotknout neměli. Ale ...

Podívaná na obsluhující chlapce  nebyla hezká. Chvíle, kdy jsem čekala na hranolky, mi přišla nekonečná. Hygiena chlapcům očividně nic neříkala. Pravidla pro chování při přípravě pokrmů také ne. Je to škoda, na hranolky jsem sem zašla celkem ráda. Ale dodržování hygieny je pro mne základ.

Penzion U Lesa, České Budějovice

Při návštěvě Českých Budějovic jsme se ubytovali v penzionu U Lesa. Byla to super volba. Penzion je útulný, má milou paní majitelku. Penzion se nachází v klidné lokalitě u lesa Bor, do centra města to také není daleko.

Penzion je dog-friendly, ubytování se psem tak není problém. Součástí penzionu je i zahrada s pergolou, kde je možné posedět. Nechybí ani dětské hřiště s lezeckou stěnou pro větší děti a s pískovištěm pro děti menší.

V penzionu je možné pronajmout si pokoje nebo apartmán s vlastním kuchyňským koutem a sociální zařízením. Kuchyňský kout je skvěle vybaven, nechybí trouba, sporák, hrnce, pánve, nádobí ani vývrtka na víno. Vařit si tu je opravdu jednoduché. Pro ty, kdo si vařit nechtějí, je v okolí několik restaurací, ve kterých se dá dobře najíst. Za nás mohu pobyt v penzionu U Lesa vřele doporučit.

 

Caffé di Gusto, Benešov

Caffé di gusto je malinká kavárna v Benešově. Nachází se v úzké uličce, která vůbec ničím nevyniká. Tedy, až na tuto kavárničku, ve které si můžete dopřát kávu z jejich vlastní pražírny.

Obsluha v této kavárně je moc milá. Když budete mít zájem, dozvíte se mnoho zajímavých informací o kávě, jejím zpracování i původu. Na výběr je káva z 20 zemí světa plus jedna káva bezkofeinová. Některé kávy jsou i bio.

Kromě kávy nechybí v nabídce čokoláda. Kakaové boby a kakaové máslo vysoké kvality tu pořídíte na váhu za rozumnou cenu. Moc se mi líbí, že si kávu můžete odnést ve svém vlastním obalu. Vím, bezobalové prodejny existují už dlouho, ale v pražírně kávy tuto možnost vidím prvně.

Kávu tu pořídíte za hubičku. Espresso si můžete vychutnat za 30,-Kč, espresso lungo za 35,-Kč. Cena zrnkové kávy je také bezkonkurenční a odvíjí se dle druhu.

Až se do Benešova vydáte, doporučuji kavárnu Caffé di Gusto navštívit. I od Konopiště a Blaníku je to sem kousek ;)

U Tří sedláků, České Budějovice

Návštěva této restaurace ve mne zanechala smíšené pocity. Restaurace je to pěkná, útulná. Ceny jsou trošku vyšší, ale jídlo je, dá se říct, chutné, i když porce nejsou velké. Na jednu stranu působí restaurace přívětivě a navozuje atmosféru starých časů, na stranu druhou se snaží razit moderní gastronomii, což k ní moc nesedí. U takovéto restaurace bych čekala, že se najím a odejdu syta. Což se ovšem nestalo.

Protože většina jídel obsahuje lepek, i jídla, u kterých bych to nečekala, dala jsem si grilovanou vepřovou panenku. 150 g panenky stálo 235,-Kč, americké brambory, které jsem si vybrala jako přílohu, stály 55,-Kč za 150 g a domácí tatarka vyšla na 40,-Kč. Jídlo bylo dobré, ale žádný důvod k opětovné návštěvě mi nedal. Maminka si objednala bramboračku, ve které místo hub našla kukuřici, pórek a hrášek. Ano, jednu houbičku objevila, ale to bylo vše.

Když tak koukám na účet a vzpomínám na návštěvu v této restauraci, je mi z toho smutno. Obsluha moc vstřícná nebyla a ještě řešila problémy, které by před hosty řešit nemusela. Servírce se nelíbilo, že si pan majitel dovolil zařídit soukromou akci na dobu, kdy je restaurace ještě otevřená, ale kuchyně pomalu zavírá. Servírka se za každou cenu snažila po telefonu lidi přemluvit, aby rezervaci zrušili. Když zjistila, že akci majitel restaurace sám domluvil, nebyla nadšená. Nevím, takový přístup do restaurace nepatří a pana majitele mi je opravdu líto.

Kávová zastávka, Tábor

Kávová zastávka v Táboře je útulná kavárnička, ve které mají nejen výbornou kávu, ale i skvělé dortíky. Káva je opravdu výborná a podle dostupných informací by měla být výběrová. To se však na místě ověřit nepodařilo. Vlastně ani nebylo možné nikde vyčíst, odkud, případně z jaké pražírny, káva pochází. Espresso lungo tu stojí 60,-Kč, dortík Pavlova nás vyšel na 70,-Kč. Byl výborný, krásně zdobený a s jemným krémem. Obsluha je rychlá, profesionální.

Kávová zastávka je pěkným místem, kde si můžete dopřát skvělou kávu. Ale kdo jde za kávovým zážitkem, budou mu chybět informace a s nejvyšší pravděpodobností se ani nedozví, odkud kávu pije. Podle recenzí a doporučení od známého českého foodbloggera jsem od návštěvy této kavárny čekala mnohem víc.

 

Jedna radost, České Budějovice

Pražírna kávy Jedna radost se nachází v historickém centru Českých Budějovic. Jedná se o malou kavárničku, ve které prodávají kávu z vlastní pražírny. Ochutnat tuto kávu je opravdu radost. Je plná chuti a vůně a zároveň je příjemně jemná. Když budete mít štěstí, o podávané kávě se dozvíte zajímavé informace.

Kavárna je útulná a opravdu malinká. Sednout si v ní není vůbec snadné, ale když se vám to povede, odnesete si nevšední zážitek. Před kavárnou najdete malý stoleček, u kterého si můžete vychutnat kávu v teplých dnech.

Zákusky si v této kavárně nedáte, což je tak trošku škoda. Místní káva by si je určitě zasloužila. Ale to je asi jediné minus této útulné kavárničky. Byť se kavárna nachází v historickém centru Českých Budějovic, káva není vůbec drahá. Espresso lungo tu stojí 45,-Kč.

Až se do Českých Budějovic vydáte, vřele doporučuji kavárnu Jedna radost navštívit.

Pražírna kávy Sedlice, Sedlice

Pražírnu kávy Sedlice najdete v jihočeském městečku Sedlice v okrese Písek. Kavárna je to malá s malou zahrádkou. Na výběr je z mnoha druhů kávy.

Na kávu do této pražírny jezdí lidé z širokého okolí. Kávu mají opravdu výbornou, ale není jistota, že vám připraví kávu z jednodruhové arabiky. Na mlýnku mívají kávové směsi, některé kávy jsou dokonce směsi arabiky a robusty s vyšším podílem robusty.

V této kavárně se ráda zastavím, protože mají nejlepší kávu z okolí. Vždy se ale zeptám, jakou kávu mají na mlýnku. Je pro mne důležité, abych dostala 100% arabiku, protože pouze ta je důvodem mé návštěvy této pražírny.

Hodně mne mrzí, že na rozdíl od většiny pražíren kávy v této kavárně nedostanete informace o kávě od obsluhy. Informovanost obsluhy je značně omezena, což je škoda. Veškeré informace najdete na etiketách balených káv, které najdete hned u pultu.

Kavárna Carrera, České Budějovice

Kavárnu Carrera jsem navštívila při návštěvě Českých Budějovic. Protože podává kávu z vlastní pražírny, chtěla jsem jí ochutnat. Obvykle si z kaváren podávající kávu z vlastní pražírny odnáším pozitivní zážitek, o tom v tomto případě nemůže být řeč.

Objednala jsem si espresso lungo s mlékem. Káva mi byla přinesena dle posledních standardů. Bohužel jsem nezjistila, odkud káva pochází ani bližší informace o kávě samotné. Prý je to obchodní tajemství, a pokud to chci zjistit, mám se podívat na web. Na web jsem koukala, jakou kávu na mlýnku mají, jsem nezjistila. Je to škoda, protože do těchto kaváren chodím proto, že nabízí výběrovou kávu „s rodokmenem“. Většina pražíren o své kávě ráda mluví a doporučí vám kávu dle vašich preferencí. To tady asi nezažijete.

Co se týká kávy samotné, neurazí. Chuť je jemná, i když brzy začne být až moc kyselá. Vím, to je pro určité druhy kávy typické. Ale až takhle kyselou kávu jsem v žádné jiné pražírně neměla. Ale také jsem vždy věděla, odkud káva je, znala jsem její vlastnosti i způsob sušení a pražení. Tyto informace se mi v této kavárně nedostaly.

 

Pizza Tony, České Budějovice

Návštěva téhle restaurace byla od začátku „trošku“ zamotaná. Původně jsme šli na steak do pivnice Výměník, kde nám přinesli jídelní lístek restaurace pizza Tony. Steaky neměli, měli pouze pizzu. Zda jsme na místě byli v době, kdy se restaurace mění, kdo ví. To se nám zjistit nepodařilo.

Co se týká pizzy, nebyla špatná. Těsto měla tenké, oblohu nad očekávání velkorysou. K mému velkému překvapení pečou i pizzu bezlepkovou. Je malá a za příplatek, ale dobrá byla. Jen je velká škoda, že si základ na bezlepkovou pizzu kupují, což je na chuti znát.

Co se týká nápojů, tady byl výběr náročnější. Ani obsluha sama nevěděla, co k pití vůbec má. Pivo měli naražené, ale nealko z nápojového lístku skoro žádné neměli. Nakonec mi objevili růžový tonik, ale pro změnu nikdo neměl po ruce otvírák. Prý mají po sezóně, tak je to trošku zmatek.

Poslední věta pána mne dostala. Tahle jsem se opravdu dlouho nezasmála. Vlastně to byl celkem prima večer, až na ty errory. Bylo jich tolik, že se tomu musím smát ještě dnes.

Bombay express, Praha

Indickou restauraci Bombay express najdete v obchodním centru Quadrio. Nabídka jídel je poměrně široká, nechybí snad žádné známé indické jídlo ani příloha. Ceny jsou přijatelné, například za chicken tikka masala s rýží jsem zaplatila 189,-Kč. Jídlo chuťově neurazí, ale žádný zážitek to není. U indické kuchyně mám ráda její chutě, se kterými si dobrý kuchař dokáže pohrát. To v tomto případě chybí. Chuť jídla byla na indickou kuchyni až moc nevýrazná, dalo by se říci, že jídlo bylo skoro bez chuti. Jak už to tak v indických restauracích bývá, obsluha skoro neuměla česky. Zjistit alergeny bylo trošku náročnější, ale nakonec jsme to zvládli. Kdo alergeny v jídle neřeší a vybere si jídlo napsané na menu, určitě se domluví.

Nevýhodou této restaurace je i to, že se jedná o rychlé občerstvení. Jídlo tak dostanete na „papírovém“ talíři s „plastovou“ lžící, což vám na zážitku z jídla nepřidá. Lžíce, kterou k jídlu dostanete, je z tak divného materiálu, že více než jídlo v ústech vnímáte lžíci. Je to škoda, protože indická kuchyně je specifická a zaslouží si pozornost. Kdo však dostane odvahu poprvé ochutnat indickou kuchyni na tomto místě,  neodnese si vůbec žádný zážitek.

Šabatovo zmrzlinářství, Praha

Pobočky Šabatova zmrzlinářství najdete na několika místech v Praze. Já jsem se vydala na zmrzlinu do pobočky na náměstí Jiřího z Poděbrad. Pobočka je malá, ale útulná a je z ní krásný pohled na kostel. Posezení v kavárně je radost, stejně jako vychutnávat si místní zmrzlinu. Ta je opravdu výborná, jen moc rychle taje.

Co se týká kávy a personálu, to už je horší. V prezentaci se chlubí, že podávají kávu z malé pražírny. Za mne je to velké plus, jen je škoda, že kávu neumí správně připravit. Objednala jsem si lungo, ale to, co mi bylo doneseno, byla káva doředěna vodou v mne neznámém poměru. Byť to píšu s velkým sebezapřením, v tomto případě by bylo mnohem lepší, kdyby se vrátily ke starému způsobu přípravy kávy. To bylo mnohem menší zlo, než prodávat toto.

Další velkou nevýhodou kavárny je, že ani při konzumaci v interiéru nemáte otevřený účet. Pokud si chcete něco doobjednat, musíte objednávku ihned zaplatit. Chápala bych to na zahrádce, ale v kavárně, kterou při odchodu opouštíte kolem baru?

Pokud se sem ještě někdy vrátím, tak jen kvůli zmrzlině. Byla opravdu výborná, i když kopeček stál 43,-Kč.

 

JAMAI CAFE Nad Lávkou, Uherský Brod

Kavárnu JAMAI CAFE Nad Lávkou najdete v Uherském Brodě na konci lávky u vlakového nádraží. Připravují tu výběrovou kávu z vlastní blízké pražírny. Na výběr je káva z celého světa a je jen na vás, jakou si vyberete. A když se na kávu posadíte v útulném interiéru, obslouží vás originální robotická kočka Bella, která vám k narozeninám zahraje písničku. Pokud zvolíte posezení na terase, naskytne se vám dechberoucí výhled na Uherský Brod, který budete mít jako na dlani.

Oceňuji profesionální milou lidskou i robotickou obsluhu, fantastické domácí limonády, dortíky ze kterých si každý vybere ten svůj, terasu, ze které je nádherný výhled na město i do přírody,  netradiční číču Bellu, která baví děti i dospělé.

V JAMAI CAFE Nad Lávkou vám připraví koktejly podle posledních trendů. V nabídce nechybí více druhů mlék, včetně těch veganských. Pochutnat si tu můžete na vyhlášené Petrově zmrzlině z nedalekých Luhačovic, která je plná chutí a kvalitních surovin.  V nabídce najdete také kvalitní čaje Oxalis, které si, stejně jako kávu, můžete odnést pro domácí přípravu. Součástí kavárny je i dětský koutek s vlastní řadou omalovánek a dřevěnými hračkami. Pro skupinky je možné po objednání připravit ukázku pražení kávy.

 

Penzion JAMAI Nad Lávkou, Uherský Brod

Penzion Nad Lávkou najdete kousek od vlakového nádraží a od historického centra města. Díky své poloze je skvělým výchozem bodem při poznávání Uherského Brodu. To samozřejmě není vše. Pokoje jsou útulné, pojmenované podle lokality, odkud pochází zrnka kávy pro místní pražírnu a síť kaváren JAMAI, kterých je ve Zlínském kraji celkem 5. Pokoje jsou automaticky klimatizované, nechybí TV, fén a Wi-Fi připojení. Příjemný personál vám poradí a pomůže. Navíc k pobytu dostanete dáreček v podobě jejich vlastní zrnkové kávy.

V penzionu Nad Lávkou jsou teplé i studené snídaně, které se podávají v Bistru Nad Lávkou, který je součástí budovy penzionu, a jsou v ceně pobytu. Pokud zvolíte polopenzi, těšit se můžete na fantastické večeře v blízké restauraci Panoptikum – tam musíte vyrazit, protože takové dobroty jen tak někde neochutnáte. Jedinou nevýhodou penzionu jsou pohodlné postele a voňavé povlečení, takže se vám ráno nebude chtít vstávat.

Já jsem byla v penzionu Nad Lávkou naprosto spokojená. Vyhovovala mi jak lokalita, tak i možnosti. Za sebe vám tak mohu tento penzion vřele doporučit.

!! Chlupáči se v tomto penzionu neubytují !!

Bistro Lávka, Uherský Brod


Bistro Lávka najdete v budově penzionu JAMAI Nad Lávkou. Pokud jste v penzionu ubytovaní, budete sem chodit na snídani. Snídaně se podávají jak teplé, tak studené. Můžete si vybrat ze sladké i slané varianty. Na počkání vám tu připraví například fantastická vajíčka s chlebem z malé pekárny. Jak chléb chutná, to vám nepovím. Ale vypadal skvěle.

V bistru Lávka se můžete zastavit i jen tak, od cesty. Bistro je otevřené do odpoledních hodin. Nabídka bistra se mění, ale kvalita jídla zůstává. Moc si cením, že k přípravě jídel používají kvalitní suroviny. Také se mi líbil výhled na město.

V bistru Lávka je klid, na židlích se dobře sedí a při jídle vás nic neruší. Součástí bistra je dětský koutek, kde si děti mohou pohrát s hračkami nebo si mohou vymalovat omalovánky, které si mohou odnést na památku domů.

Koncept bistra Lávka se mi moc líbí. Na fantastická jídla se sem vyplatí vypravit. Doporučuji vám nechat vaření na kuchaři a jídla ochutnat tak, jak je uvařil. Byť se vám asi stane, že na talíř dostanete něco, co jste ještě nejedli, ochutnejte to. Věřte mi, stojí to za to.

 

 
 
 
 
 

JAMAI CAFE Dvanáctka, Zlín

Kavárničku JAMAI Dvanáctka najdete v Areálu Svit budova 12. Budovu najdete snadno. Každá budova areálu má z dálky viditelné číslo. Baťovské stavby jsou sice jako přes kopírák, ale každá budova má to své. Třeba budova 12 má kavárničku JAMAI CAFE Dvanáctka, kterou byste při návštěvě města Zlína měli navštívit.

Kavárnička je to malá, ale tak útulná, že se vám z ní nebude chtít odcházet. Přes okno můžete pozorovat život na ulici a kochat se místní architekturou. Kavárnička má i terasu, která vybízí k posezení. Byť se jedná o nejmenší provoz ze sítě kaváren JAMAI CAFE, i zde pořídíte kávu z celého světa. Pochutnat si tu můžete na vynikajících domácích limonádách i Petrově zmrzlině. K zakoupení je káva, čaje i čokoláda pro domácí přípravu.

Oceňuji také profesionální a milou obsluhu, fantastické domácí limonády, domácí dezerty, Petrovu zmrzlinu z Luhačovic, plnou kvalitních surovin a chutí a výběr z více druhů mlék, včetně těch veganských. Líbí se mi možnost zakoupení zrnkové kávy na doma ze všech koutů světa a venkovní posezení s výhledem na baťovské budovy.

Za sebe musím říct, že útulnější kavárnu jsem dlouho neviděla. Vám mohu její návštěvu vřele doporučit.

 

 

Pražírna kávy JAMAI CAFE, Uherský Brod

Vůně kávy, to je moje. A když káva voní městem, to je teprve zážitek. Tento můj zážitek může zažít každý z vás. Stačí se jen vypravit do Uherského Brodu, do Pražírny kávy JAMAI CAFE.
Kromě vůně pražené kávy, kterou si můžete užít 2 – 3 týdně, kdy se zde praží, si tu můžete vychutnat lahodnou kávu z čerstvě upražených kávových zrn a kvalitní čaje Oxalis. Na výběr je tolik druhů kávy, kolik zažijete jen málokde. Je libo kávu z Kuby? Z Brazílie? Z Kolumbie? Z Keni? Z těchto a dalších přibližně 20 států si můžete vybrat upražená zrna, ze kterých vám připraví kávu dle vašich preferencí, včetně kávy bez kofeinu.
Kávu si můžete vychutnat u malého stolku v pražírně nebo si jí můžete vzít s sebou. V sortimentu pražírny kromě kávy nechybí ani široká nabídka sypaných čajů, bylinek a koření, včetně Maminčina koření, které se nabírá po naběračkách (50 Kč za jednu), a je nezávadné pro dětskou kuchyni. Objevíte tu i farmářské pochoutky, bio potraviny, vegan pochutiny a čokoládu z rodinné čokoládovny Jánský z Vyškova, s tradicí od roku 1908.
Kromě toho zde můžete pořídit různé oříšky, ať už přírodní nebo v čokoládě. Potřebujete dárek pro maminku, tatínka, babičku, dědečka, paní učitelku či pro kolegu? Myslím, že pro každého z vašich blízkých i kolegů tu připraví balíček dle vašeho přání. A to jak do krabiček a kornoutů, tak do krásných dřevěných bedýnek.
Já jsem byla pražírnou mile překvapena. Široký sortiment, příjemná obsluha a ochota vyjít vstříc i náročným zákazníkům mne mile překvapila. Až se vydáte do Uherského Brodu, zastavte se v této nenápadné pražírně u nádraží.

Restaurace Panoptikum, Uherský Brod

Restaurace Panoptikum není obyčejná restaurace. Jak už název restaurace napovídá, její návštěva je zážitek. A to ne ledajaký zážitek. Na návštěvu této restaurace jen tak nezapomenete.
Zapomeňte na význam slova panoptikum. Ten s touto restaurací nemá vůbec nic společného. V této útulné restauraci s prostornou terasou, ze které máte blízké okolí jako na dlani, zažijete opravdový gurmánský zážitek.
Výborné jídlo, jaké vám uvaří jen málokde, vám přinese ochotný a milý personál. Na jídlo nebudete čekat dlouho. Jídlo jsem měla na stole během pár minut. Nabídku jídel mají širokou. Od salátů, přes masa a steaky po burgery. Sama jsem si dala trhané maso s bramborovou kaší a musím říct, lepší jsem jedla pouze od známého českého šéfkuchaře. Od něj mne ale jídlo stálo o pořádný peníz víc.
Co se mi na restauraci opravdu moc líbí, je, že kladou důraz na výběr surovin. Například přílohový chléb je z malé pekárny a vypadá fantasticky. Mají širokou nabídku bezlepkových jídel. V nabídce nechybí ani voda s citronem, limonády a samozřejmě několik druhů piv. Pro děti je k dispozici dětský koutek, ve kterém nechybí široká škála hraček. Tahle restaurace s dětmi počítá a myslí na to, jak je zabavit.
Za sebe vám mohu návštěvu restaurace Panoptikum vřele doporučit. Pokud potkáte v restauraci slušné hosty, nic vám požitek z výborného jídla nezkazí. Sama jsem bohužel byla svědkem toho, jak návštěvníci restaurace nechali po terase jezdit dítě na koloběžce. Nejen, že rušilo ostatní návštěvníky restaurace, ale několikrát málem porazilo servírku, která nesla jídlo. Ale jídlo bylo fantastické a já pevně věřím, že můj zážitek je opravdu ojedinělý.
To nejlepší jsem si samozřejmě nechala na konec. Když se ubytujete v penzionu JAMAI Nad Lávkou a zaplatíte si polopenzi, budete chodit na večeři do této restaurace. Večeři si vyberete z jídelního lístku, takže můžete ochutnat vše, co jen si budete přát.

JAMAI CAFE Jednadvacítka, Zlín


Na střeše Baťova mrakodrapu najdete nejvýše položenou kavárnu ze sítě kaváren JAMAI CAFE. Svět vám tu leží u nohou. U uší zurčí voda z fontány. Kolem vás se line vůně kávy. Čas se zastavil. Je libo kávu z Ameriky? Z Kuby? Z Brazílie? Ty a mnohé další si tu můžete vychutnat. V nabídce nechybí vynikající domácí limonády, koktejly, a fantastická Petrova zmrzlina z nedalekých Luhačovic, kterou kdo tu jednou s výběrovou kávou ochutná, moc rád se na ní vrátí.

Kromě výše zmíněného oceňuji také milou obsluhu, fantastický výhled na město Zlín a na blízkou přírodu, příjemné posezení v kavárně i na terase, možnost odnést si kávu pro domácí přípravu. V kavárně nechybí chutné dortíky a vyhlášená Petrova zmrzlina, která se vyrábí v blízkých Luhačovicích. Pro nejmenší návštěvníky je k dispozici dětský koutek, ve kterém nechybí tematické omalovánky, které si každý malý umělec může odnést domů.

Za sebe vám mohu návštěvu této kavárny vřele doporučit. Je to opravdu zážitek, na který jen tak nezapomenete. A až se do kavárny vydáte, pamatujte prosím, že vstup je přes recepci Finančního úřadu. Budova momentálně prochází rekonstrukcí, ale ta vám zážitek nijak nezkazí.

 


Momento cafe, Ostrava

Momento cafe najdete na hlavním nádraží v Ostravě. Uvaří vám tu dobrou kávu, byť ne podle posledních trendů. V nabídce nechybí dorty a několik druhů baget a dalšího obloženého pečiva. Obsluha je milá. Jedinou nevýhodou jsou toalety, které kavárna nemá vlastní. Musíte se spolehnout na veřejné toalety na nádraží, za jejichž použití si zaplatíte. Kavárna vám nevyrazí dech a ani neutkví v paměti. Každopádně ani neurazí a čekání na vlak vám tu rychleji uteče.

 

JAMAI CAFE U Přehrady, Luhačovice


V kavárně JAMAI cafe u Luhačovické přehrady je radost posedět. Vychutnat si tu můžete výběrovou kávu, domácí zákusky i vyhlášenou Petrovu zmrzlinu. Můžete si objednat kávu, která je právě na mlýnku, nebo si můžete vybrat kávu dle vlastních preferencí. Na výběr je široká škála kávy ze všech koutů světa. A to není vše. Mají tu i skvělé limonády, které jsou nejen chuťově výborné, ale navíc krásně zdobené. Sama jsem si dala levandulovou a jak už to tak bývá, u jedné nezůstalo.
Oceňuji také profesionální a milou obsluhu, zajímavé knihy o kávě ke čtení a možnost zakoupit si kávu pro domácí přípravu. Pod kavárnou u cyklostezky najdete malé okénko, kde si můžete koupit fantastickou točenou zmrzlinu.
Kavárna navíc disponuje velkorysou terasou, ze které je úžasný pohled na Luhačovickou vodní nádrž a vrcholky CHKO Bílé Karpaty. Za sebe mohu návštěvu této kavárny vřele doporučit.

Penzion JAMAI U Přehrady, Luhačovice

Penzion U Přehrady najdete nad městečkem Luhačovice, v nádherné přírodě CHKO Bílé Karpaty. V penzionu si přijde na své snad úplně každý. Penzion je friendly a Luhačovickou přehradu máte přímo pod okny. Za mne super dovolená pro aktivní jedince i rodiny s dětmi, pro které je k dispozici dětská herna. Na své si tu přijdou i majitelé chlupáčů, kteří sejdou schody a jsou v přírodě.
Snídaňová nabídka je široká, na výběr je ze sladkých i slaných snídaní. Nechybí zelenina, vajíčka a teplé párky. Snídaně je podávána formou švédských stolů. K dispozici je po celý den kávovar, ve kterém si zdarma můžete připravit kávu, kakao i horkou čokoládu nebo vodu čaj.
Součástí penzionu je i wellness. Užít si můžete saunu, vířivku, masáže a další relaxační zóny. Wellness je částečně venkovní, částečně interiérové. Ze sauny je krásný pohled do přírody, z vířivky pak do zahrady.
Oceňuji také profesionální personál a vstřícný přístup k hostům. Pobyt v penzionu jsem si moc užila a vám mohu návštěvu vřele doporučit.

Penzion Na Hradě, Olomouc


Penzion Na Hradě najdete v srdci Olomouce, jen pár kroků od Horního náměstí, v úzké Michalské uličce. Dům s vlastní historií, se kterou vás seznámí brožura v pokoji, je celý nekuřácký. Součástí penzionu je i terasa ve vnitrobloku,  kde si můžete v klidu posedět a relaxovat. Součástí penzionu je vinný sklípek.

Pokoje v penzionu jsou klimatizované, vybavené TV i Wi-Fi, minibarem a trezorem. Sama jsem byla ubytována v podkrovním pokoji, kde jedinou nevýhodou byla okna "na heslo".
Penzion nabízí pouze snídaně, ve kterých najdete pečivo, šunku, sýr, jogurt, müsli, párky i zeleninu. Jediné, co nejen mne chybělo, byla vajíčka na jakýkoli způsob. Snídaně je formou švédského stolu, který se postupně doplňuje. Moc se mi líbí, že se tu neplýtvá jídlem.
Já jsem byla s pobytem v penzionu Na Hradě spokojená. Penzion je čistý a má vše, co je k přespání potřeba. Slečna recepční je milá a ubytovat se dá po dohodě víceméně kdykoli. Sama jsem se ubytovala kolem poledne a vyrazila na prohlídku Olomouce. Do penzionu jsem se vrátila později večer, ráno se nasnídala a z penzionu jsem se odhlásila.
Jediné, co doporučuji, je v horkých dnech zapnout klimatizaci než odejdete do města. V parných dnech trvá, než se pokoj vychladí.  

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Mama's bistro, Ostrava

Mama's bistro v Ostravě je vyhlášené svými hamburgery. Před jeho návštěvou proto doporučuji udělat si rezervaci. Bez ní se v době oběda v restauraci nenajíte. Zda si jídlo s sebou můžete odnést, to nevím, protože zákazníkům, kteří si neměli kam sednout, jídlo s sebou obsluha nenabídla. A to i přesto, že jídlo s sebou běžně dělají. Sama jsem si Burgery s sebou odnesla.
Vytvořit si rezervaci je také celkem výzva. Přes platformu musíte mít Google účet, na rezervaci po e-mailu nereagují a při rezervaci na Facebooku vás odkáží na web. Když už se vám na webu restaurace povede rezervace udělat, potvrdí vám ji e-mailem.
V Mama's připravují jedny z nejlepších burgerů, jaké jsem kdy jedla. A ty nejlepší bezlepkové burgery, jaké jsem ochutnala. Bohužel, ve všech burgerech je sýr. A objednávky lze upravit na požádání, když není v restauraci mnoho lidí. V nabídce mají vynikající domácí limonády. Sama jsem zkusila levandulovou a byla to pecka. V Mama's si také můžete pochutnat na vynikajících domácích hranolkách a domácích dipech.
Obsluha v restauraci je rychlá, milá a profesionální. Pokud si objednáte burger s sebou, dostanete ho zabalený v krabičce, ve které se ani nehne. Vydrží tak opravdu dlouhou cestu. Sama jsem ho vezla přes 400 km. Navíc není vůně burgeru z krabičky cítit.
Abych svou návštěvu v Mama's shrnula, sama jsem byla spokojená. I když domluva a rezervace by mohla být lepší. Jediné, proč bych se sem vrátila, jsou bezlepkové burgery, domácí limonáda a vynikající domácí hranolky. Co se samotných burgerů týká, znám i lepší.

 

Potrefená husa, Olomouc

Potrefená husa se nachází v centru Olomouce, v boční uličce u Horního náměstí. Ze zahrádky je krásný pohled na Caesarovu kašnu. Interiér restaurace k posezení také svádí, ale kdo by v krásný letní večer odolal posezení na zahrádce?

V Potrefené huse opravdu dobře vaří. Vývar s knedlíčky byl silný a chutný. Telecí líčka neměla konkurenci. Pečená žebra sice konkurenci měla, ale v Olomouci jsem lepší nejedla.

Jediné, co mne trošku zklamalo, jsou bezlepková jídla uvedená na jídelním lístku. Většinu z těchto jídel totiž dostanete bez přílohy. Příloha lepek povětšinou obsahuje. Náhradu za přílohu u jídel, která jsou dle jídelního lístku bezlepková, nedostanete. Ale celou cenu samozřejmě zaplatíte.

Za sebe mohu návštěvu restaurace Potrefená husa doporučit. Obsluha je milá a rychlá, jídlo chutné a prostředí také stojí za návštěvu.

Kozlovna, Olomouc

Kozlovna v Olomouci se nachází jen kousek od Rozária. Interiér je, stejně jako v jiných Kozlovnách, stylový. To je bohužel vše, co má olomoucká Kozlovna kromě piva na čepu stejné, jako vyhlášené restaurace tohoto pivovarského řetězce.

Zahrádka Kozlovny v Olomouci je vše, jen ne čistá. O profesionální obsluze jsme si také mohli nechat jen zdát. Jídlo bylo značně podprůměrné a nedochucené, je však pravda, že dostanete velkou porci za, oproti jiným Kozlovnám, nízkou cenu. Jídlo nám číšník přinesl bez příboru a ještě se cítil dotčen, že jsme si o příbor řekli.

Návštěvu kozlovny v Olomouci opravdu nedoporučuji. Byť je na celkem pěkném místě, není v ní příjemné posezení. Dosud jsem měla s Kozlovnami ty nejlepší zkušenosti, po této zkušenosti si dám velký pozor, do jaké Kozlovny příště půjdu.

Café restaurant Fontána, Olomouc

Café restaurant Fontána najdete na výstavišti Flora Olomouc. Posedět si tu můžete jak v restauraci samotné, tak na zahrádce u fontány s výhledem na park a hudební pavilon. Při návštěvě této restaurace vás čeká příjemné posezení v historické budově, kde si můžete vychutnat dobrou kávu, zmrzlinový pohár a třeba také palačinky. Protože je café restaurant Fontána i restaurací, vaří tu nejen obědy, ale v nabídce je i stále menu.

Mne se v café restaurant Fontána moc líbilo. A byť nepřipravují kávu podle posledních trendů, za návštěvu tahle kavárna rozhodně stojí.

 

 

 
 
 
 

Nejen dvorek, Pardubice

Při návštěvě Pardubic jsem na doporučení navštívila restauraci Nejen dvorek. Klidné prostředí restaurace, kde nechybí ani malé jezírko s rybkami, je příjemným zastavením v rušném centru Pardubic. Projdete průchodem a najednou se ocitnete v oáze klidu. Ve stínu vysokých stromů, na uzavřeném dvorku, posedíte v klidu a bez rušení.
Z jídelního lístku si vybere opravdu každý, i ten, kdo trpí nějakou intolerancí. Co se mi opravdu hodně líbí je, že na jídelním lístku chybí smažená jídla. Všechna jídla jsou svěží, na lístku už s přílohou. Cenu za kompletní jídlo tak vidíte hned a nemusíte nic počítat. Obsluha v restauraci je milá, rychlá a profesionální. V případě potřeby poradí, snaží se vyjít vstříc. Mezi nápoji najdete i domácí limonády. Ty by byla opravdu škoda neochutnat. Jsou osvěžující a mají vyváženou chuť.
Co se týká jídla, jak na fotografiích vidíte, neodolala jsem pokušení a dala jsem si steak s grilovanou zeleninou. Porce mi dala "trošku" zabrat, ale zvládla jsem to. Byla by totiž věčná škoda nechat víc, než jen kost.
Za mne i mou maminku mohu návštěvu restaurace Nejen dvorek vřele doporučit. Pokud budete chtít restauraci navštívit v době oběda, je lepší udělat si rezervaci. Restaurace je oblíbená a mívá plně obsazeno.

 
 

 

WOODILO design, Pardubice

WOODILO design není obyčejná pražírna kávy. Zastavit se tady na kávu je opravdový zážitek. Historie a moderní nábytek se tu kloubí s přítmým a přírodou.
Kavárnu WOODILO design najdete v Machoňově pasáži v Pardubicích. Machoňova pasáž byla postavena za první republiky v letech 1924 – 1925. Pasáž spojuje třídu Míru s Karlovinou a podle původního plánu na ni měla navázat tržnice s další pasáží. Projektantem pasáže je architekt Ladislav Machoň. Machoňova pasáž si dodnes zachovala své kouzlo, které pražírna kávy WOODILO design zachovala. Své interiéry doplnila o moderní nábytek a mechové obrazy.
V pražírně kávy si můžete vychutnat nejen výbornou čerstvě praženou kávu, ale můžete tu načerpat energii do zbytku dne. Obsluha v kavárně je milá a rychlá. Při výběru kávy vám poradí. Jako velký bonus této pražírny vidím i to, že ke kávě nabízí zdarma karafu vody s citronem. Kávu si můžete vzít i s sebou nebo si můžete zakoupit i kávu pro domácí přípravu ☕
Za mne byla návštěva pražírny kávy WOODILO design příjemným zastavením při objevování krás Pardubic. Vám mohu její návštěvu vřele doporučit.

TA KAVÁRNA, Praha

TA KAVÁRNA je bezbariérová kavárna na pražském  Vyšehradě. První, co na pohled zaujme, jsou otevírací dveře. Stačí přijít blíž a otevřou se. Vím, v dnešní době to není žádná vychytávka, ale ... Tím, že se křídlo dveří otevře do kavárny, působí to jako pozvání k návštěvě. A kdo by tomuto pozvání odolal. Obzvlášť, když po pár krocích vstoupí do útulné kavárničky, ve které si připadá, jako by byl v obýváku. V kavárně kromě klasického sezení u stolu najdeme i útulná zákoutí se sedačkami. Nechybí dětský koutek, koutek pro dospělé, čtecí koutek s knihami a myslím, že k dispozici byla i společenská hra. V sortimentu má TA KAVÁRNA široký výběr zákusků. Mají skvělé plněné koláče, štrůdly, muffiny... Kromě široké nabídky čajů a kávy mají v nabídce i kakao.

TA KAVÁRNA je jedním z projektů Jedličkova ústavu. Kromě příjemného posezení si tu můžete zakoupit i výrobky z dílen tohoto ústavu. Mají tu krásný porcelán i fotoobrazy. Za mne byla návštěva této kavárny jednou z nejlepších restauračních návštěv za poslední dobu v Praze.

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Caffé čokoláda, Horažďovice

Kavárna mne překvapila svou příjemnou atmosférou, nabídkou zákusků i parkovištěm ve dvoře. Moc jsem se těšila, až si objednám, ale bohužel, v momentě, kdy jsem se o to pokoušela, dobrý dojem zmizel. Nejen, že nikde nepíšou, jaké nápoje a za jakou cenu nabízí. Dostat z obsluhy, jestli mi udělají horkou čokoládu s sebou, byl skoro nadlidský výkon. A když jsem nakonec poprosila o účtenku, přišly nechápavě pohledy a nakonec pár slov k mé osobě, která si nezaslouží slyšet žádný zákazník. 

 

Z kavárny jsem odcházela s pocitem, že jsem byla nevítaným hostem. Ale čokoládu a účet jsem dostala. Jsem ráda, že jsem za 70,-Kč včetně 10% spropitného koupila pocit, který dlouho nezapomenu. 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Pohádková zahrada, Pardubice

Pohádková zahrada je místo, kde se setkávají lidé a zvířata. Bydlí tu kozy, ovce, poníci, prasátka, oslík Rasty, lamy, králíčci, morčátka, želvičky, agamy, křepelky, kočičky, psi a spousta ptáků od papoušků přes různé druhy slepic a kohoutů až po husy. Všechna zvířata byla zachráněná z nevyhovujících podmínek velkochovů, malochovů či jatek.
Zvířata jsou přátelská a moc ráda se nechají pohladit. Dozvíte se o nich mnoho zajímavých informací od jména, původu i jejich osudu.
V Pohádkové zahradě si přijde na své každý, kdo má rád zvířata. Děti i dospělí. Každý, kdo v dobrém přichází, je tu vítán. Vstupné pro děti je 60,-Kč, pro dospělé 80,-Kč. Pro mne byla návštěva Pohádkové zahrady více jak návštěva v ZOO. Podpořila jsem dobrou věc, pomazlila se se zvířaty a odnesla jsem si krásnou vzpomínku.

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Pivovarský klub Benedict, Praha

Restauraci Pivovarský klub Benedict najdete v pražském Karlíně, na Křižíkově ulici.  V suterénu je příjemné posezení. Na čepu mají 6 druhů piv z českých minipivovarů. Jídlo v restauraci je výborné a obsluha vstřícná a milá. Pivovarský klub Benedict vám doporučujeme navštívit.

Bistro Pecka, Vranovice

Bistro Pecka najdete ve Vranovicích na Podbrdsku. Krom širokého výběru dortíků si tu pořídíte i sendviče. Mají tu výbornou kávu i kakao, které na přání připraví i z mandlového mléka. Nechybí ani široký výběr čajů. V bistru obsluhuje milá paní, se kterou se snadno dáte do řeči. Objednávku je možné konzumovat na místě, u barového sezení. Bistro je ale primárně zařízené, abyste si objednávku vzali s sebou. Za nás můžeme Bistro Pecka vřele doporučit.

Faency Fries, ul. Kaprova, Praha

Jednu z poboček občerstvení Faency najdete v Kaprově ulici v Praze. Hranolky vyrábí z brambor, nepoužívají předsmažené polotovary. K hranolkám je v ceně dip, možné je dokoupit si omáčku. Hranolky s dipem pořídíte od 72,-Kč. Hranolky přijdou vhod těm, kdo si chtějí vzít jídlo rychle s sebou do ruky. V občerstvení není možné si hranolky sníst, umýt si před jídlem ruce ani použít toaletu.

 

Vyšehradská jízda od Get out fun

S venkovní únikovkou jsem se vydala poznat pražský Vyšehrad. Sama mám Prahu v malíku a na Vyšehrad chodím moc ráda. O to víc jsem byla překvapena, jak může taková procházka po Vyšehradě vypadat. Nejen, že jsem šla místy známými a viděla je jinak. Také jsem si díky úkolům všimla detailů, které mi při běžných procházkách unikly. K tomu všemu jsem si málem udělala na mozku uzel, když jsem luštila šifru, která byla tak strašně jednoduchá, až mi zabrala skoro půl hodiny. Ne, nedělám si srandu. Opravdu je to tak. Stačila troška nepozornosti a uzel byl na světě.

Protože je Vyšehradská jízda, jak se tento okruh nazývá, zcela bezbariérová, může se na něj vydat celá rodina. Trasa je sjízdná s vozíčkem i s kočárkem. Některé šifry zvládnou rozlousknout i děti. Myslím si, že mnohdy řešení najdou rychleji než dospělí. Únivkovky od Get out fun si můžete zahrát na různých místech České republiky a dokonce i na Slovensku.

 

Trdelník, ul. Melantrichova, Praha

Trdelník jsme pořídili v pražské Melantrichově ulici u Staroměstského náměstí. Trdelník se skořicí stojí 70,-Kč, s dalšími základními přísadami stojí do 100,-Kč, se zmrzlinou vyjde až na 190,-Kč. Typickou vůni trdelníku neucítíte, stejně jako neuvidíte pečení trdelníku. Trdelníku mají připravené v bedně na zemi. Paní, která nás obsluhovala, neumí česky ani pozdravit. Za nás musím konstatovat obrovské zklamání.

Terraza coffee bar, Plzeň

Příjemná kavárna Terraza se nachází na střeše hotelu Central. Z dálky vypadá kavárna jako uzavřený komplex, ale navštívit jí může kdokoli. Stačí jen projít hotelovou recepcí a vyvézt se výtahem do nejvyššího patra.

V kavárně jsme si dali alžírskou kávu za 69,-Kč, espresso lungo za 59,-Kč, domácí limonádu a ledový čas, každý za 69,-Kč a dva kopečky zmrzliny za 58,-Kč. Za 344,-Kč jsme si nejen vychutnali kávu v centru Plzně, ale užili jsme si i krásný výhled na blízké náměstí. Kavárnu na střeše hotelu Central vám můžeme vřele doporučit.

Ice 'n' go!

Při návštěvě Dinoparku jsme ochutnali kuličkovou zmrzlinu Ice ’n’ go!. Malý kelímek, této netradičně tvarované zmrzliny stál 60,-Kč. Seznam alergenů, které zmrzlina obsahuje, je opravdu dlouhý. Co nás zarazilo nejvíce je možnost přítomnosti lepku (složka obilovin) ve všech příchutích této zmrzliny.

I přes složení zmrzliny jsme se rozhodli zmrzlinu ochutnat. Volba padla na vanilkovou, neboť její příchuť je všem asi nejznámější. Chuť zmrzliny nebyla úplně špatná, ale byla plná vody, což je u krémové zmrzliny nežádoucí. Při ceně 60,-Kč za 60 g zmrzliny jsme od zmrzliny očekávali mnohem více.

Zmrzlinu Ice ‚n‘ go! hodnotíme jako průměrnou. Zkusili jsme jednou, víme jak chutná, ale příště si dáme něco lepšího.

 

 

 
 

ZOO Plzeň

Návštěva plzeňské ZOO v nás zanechala rozporuplné pocity. Za vchodem jsme viděli lvy i několik druhů ptáků. Prošli jsme se pavilonem kolem šimpanzů a došli k výběhu, kde měl být dingo, ale ve výběhu byly ovce. Po krátkém občerstvení jsme se vydali do horní části ZOO. Značení nebylo skoro žádné, jen nicneříkající směrovky s názvy lokalit. Co se pod označením lokalit skrývá, nám bylo záhadou. Orientační tabule jsme potkali až v dolní části ZOO, kousek od východu, kde jsme se mohli zorientovat.

V celé ZOO jsme si prohlédli mnoho druhů ptáků a želv. Příjemně nás překvapili ještěři. Botanická zahrada, jež je součástí ZOO, také nebyla hodnocena kladně. Při rozhovorech s dalšími návštěvníky jsme až na jedno kladné hodnocení dostali pouze špatné hodnocení. Po dlouhé diskuzi dáváme ZOO v Plzni 2 z 5 hvězdiček.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Café na náměstí, Rokycany

Při návštěvě Rokycan jsme navštívili kavárnu Café na náměstí. Přivítala nás milá obsluha a příjemný interiér. V nabídce dortů byly i bezlepkové, které dle vyjádření obsluhy nikdy nechybí. Ochutnali jsme jak klasický dort, tak i bezlepkový. Dali jsme si kávu i domácí limonádu. Při odchodu jsme si dali i výbornou točenou zmrzlinu.

Kavárnu Café na náměstí vám mohu vřele doporučit. Od nás má 5 z 5 hvězdiček. Až příště do Rokycan zavítáme, určitě se zastavíme. Tentokrát půjdeme na jistotu.

Restaurace U Staffiho, Rokycany

Při návštěvě Rokycan jsme se zastavili na oběd v restauraci U Staffiho. Jídlo bylo vysušené a obsluha pomalá. Od obsluhy jsme nedostali ani jídelní lístek a dostat z ní, co k jídlu si můžeme objednat, byl skoro nadlidský výkon. Prostředí restaurace bylo příjemné. I proto hodnotíme restauraci jako průměrnou, 2 z 5 hvězdiček.

Kačenčiny dobroty, Rožmitál pod Třemšínem

Při návštěvě Rožmitálu pod Třemšínem jsem zavítala do místní vyhlášené cukrárny Kačenčiny dobroty. Přivítalo mne příjemné podzámecké prostředí i milá obsluha. Na výběr bylo mnoho dortů (i bezlepkových) i více druhů kávy a zmrzliny. Objednala jsem si laskonku za 26,-Kč a espresso lungo za 45,-Kč. V cukrárně jsem utratila 71,-Kč.

Cukrárnu Kačenčiny dobroty vám mohu vřele doporučit. Ode mne má 5 z 5 hvězdiček. Cukrárna se nachází na klidném místě vedle rožmitálského zámku a zanese vás do dob dávno minulých. K dispozici jsou i knihy, které si u kávy a dortíku můžete prolistovat.

 

 
 

Dinopark Plzeň

Dinopark v Plzni je moc krásné místo. Dinosauři jsou povedení a mnozí se i hýbou. Vzrostlé stromy dávají místu tu správnou atmosféru. Mnozí dinosauři jsou i schovaní u křoví a viditelní na poslední chvíli. Nechybí ani orientační tabule. 

Součástí Dinoparku je 3D kino, ve kterém diváci rozhodují o osudu dinosauřího mláděte i místo, kde na vás dinosaurus dýchne. Kromě tetovacího stánku, občerstvení a upomínkových předmětů jsou veškeré atrakce zdarma.

Kromě výše zmíněných zastavení je součástí Dinoparku dětské hřiště s prolézačkami, pískoviště a vodní hra. Vyzkoušet si tu můžete i hod tenisákem do dinosauří hlavy nebo osahat části dinosaurů v hádankovém poli.

Vstupné do Dinoparku činí pro dospělého 160,-Kč, pro dítě od 3 – 15 let, studenty a důchodce 120,-Kč, rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2 děti je 500,-Kč a rodinné vstupné pro 2 dospělé a 3 děti je 530,-Kč. Do Dinoparku je možné zakoupit permanentku.

Dinoparku v Plzni dáváme 5 z 5 hvězdiček. Návštěvu Dinoparku můžeme vřele doporučit.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Kavárna U Křížovníků, Cheb

Při návštěvě Chebu jsme navštívili studenstkou kavárnu U Křížovníků. Na první pohled se zdálo, že má nenápadná kavárna zavřeno, ale nebylo tomu tak. Byť jsme do kavárny vstoupili před čtvrtou hodinou odpolední, obsluha nás už mezi dveřmi informovala o tom, že v pět zavírají a jestli si tedy něco dáme. Objednali jsme si dvě malinové limonády, dvě espressa, horké maliny a karamelový pohár. Vše nás stálo 335,-Kč.

Až na malé nedostatky, jsme si návštěvu kavárny užili. A až do Chebu pojedeme příště, určitě se zastavíme.

 

 

Love Curry Indian Restaurant, Náchod

Při návštěvě města Náchod jsme zašli na polední menu do restaurace Love Curry Indian Restaurant. Jídlo bylo dobré. Personál byl milý, ale jeho přístup nás hodně zklamal. Byť jsme přišli do prázdné restaurace a byli jsme ujištěni, že do 30 minut budeme po jídle, jídlo z poledního menu nám přinesli po více jak 30 minutách a všichni příchozí po nás měli své objednávky dávno na stole. Z pokladny nám místo účtu vyjeli pouze výpis z účtu, který neslouží jako daňový doklad. Za oběd pro dvě osoby jsme zaplatili 550,-Kč.

Tuto restauraci hodnotíme jako průměrnou. Mezi zákazníkem, který nemluví anglicky, a personálem je velká jazyková bariéra, což nám ostatně potvrdili i další návštěvníci restaurace. V porovnání s jinými indickými restauracemi je v této restauraci jídlo průměrné. Ale je to to nejlepší jídlo, jaké jsme zatím v Náchodě jedli. Takže pokud máte na jídlo hodně času a mluvíte anglicky, nebo pokud vám nevadí menší nejistota ze špatné domluvy, do této restaurace se nemusíte bát zajít.

Bagel Lounge, Cheb

Při návštěvě města Cheb jsme se zastavili na brunch v restauraci Bagel Lounge. Objednali jsme si 3 amigos bagely (279,-Kč), menší varianty nejoblíbenějších bagelů, bezlepkový bagel kebab chicken (169,-Kč), okurkovou limonádu, limonádu z černého bezu a dvě malinovky (každá limonáda 69,-Kč), salad mix (59,-Kč), hranolky (79,-Kč). Návštěvu této restaurace jsme si moc užili. Ze zahrádky restaurace byl krásný pohled na náměstí i na jeho dominantu Špalíček. Za brunch jsme utratili 862,-Kč. A protože nám bagely z Bagel Lounge zachutnaly, těšíme se na další návštěvu.

 

 

Bagel Lounge Karlovy Vary

Při naší cestě po západních Čechách jsme se zastavili v restauraci Bagel Lounge v Karlových Varech. Restauraci jsme objevili skoro v centru města a snad i díky tomu si z návštěvy restaurace odnášíme nevšední zážitek.

Při pozorování běžného ruchu města jsme si vychutnali skvělou kávu a dali jsme si snídani, vafli z bramborového těsta se slaninou, vejcem a salátem. Na cestu jsme si objednali bagely a mohli jsme vyrazit do víru města.

 

Zmrzlina z Rožmíku

Při návštěvě Rožmitálu pod Třemšínem jsme jako vždy neodolali a zašli jsme na jednu točenou. Jako vždy byla výborná. Zmrzlina z Rožmíku si totiž zakládá na kvalitních surovinách a na její zmrzlině je to znát. Každý den je na výběr ze dvou krémových zmrzlin a dvou sorbetů. Vaří také skvělou ledovou kávou s kopcem šlehačky a zmrzliny. Navíc mají i bezlepkové kornoutky a ještě se mi nestalo, že by jej neměli. Až se vydáte do Rožmitálu pod Třemšínem nebo blízkých Brd, vřele doporučujeme zastavit se i na jednu točenou. I cena zmrzliny je příznivá. Dětská stojí 14,-Kč, malá 28,-Kč a velká 39,-Kč. A velká je opravdu velká.

Kavárna Vincafé, Náchod

Při návštěvě Náchoda jsme se opět zastavili v kavárně VinCafé abychom zjistili, zda si naše první hodnocení zaslouží. Dali jsme si malinovou limonádu s bazalkou za 55,-Kč, alžírskou kávu se šlehačkou za 65,-Kč, hruškovou limonádu se skořicí za 55,-Kč, espresso s mlékem za 55,-Kč a dva zmrzlinové poháry, každý za 85,-Kč. Ve VinCafé Náchod jsme tentokrát utratili 400,-Kč.

Káva byla jako vždy výborná. Na zmrzlinovém poháru jsme měli výbornou šlehačku a jediné co by mohlo být lepší je zmrzlina. Byť mají ve VinCafé zmrzlinu dobré značky, její chuť už není co bývala.

Kavárna Maxim, Strakonice

Při návštěvě Strakonic jsme na doporučení navštívili kavárnu Maxim a dobře jsme udělali. Kávu mají výbornou a výhled na Strakonice ze zahrádky stojí za to. Za vídeňskou kávu jsme dali 55,-Kč a za karafu s vodou s citronem 25,-Kč. Obsluha byla milá a rychlá. Jediné, co nám trošku zkazilo dojem z návštěvy, je umístění zahrádky, kde po každé straně chodí celkem dost lidí.

 

 

Kozlovna U Plechandy, Písek

Kozlovna U Plechandy není obyčejná restaurace. Dát si tu oběd je malý zážitek. Jídlo skvěle chutná, porce jsou menší než je obvyklé v běžných restauracích a je znát, že vaří z těch nejlepších surovin. Pro děti mají k dispozici dětské stoličky i omalovánky, které každé dítě hned po usazení dostane spolu s pastelkami. Z části Kozlovny je pak i výhled na hrad.

Až budete poznávat krásy Písku a jeho okolí, vřele vám doporučíme zastavit se na oběd právě v Kozlovně. V Písku jsme navštívili mnoho restaurací a ochutnali nespočet jídel. Ale Kozlovně nekonkuruje žádná z námi navštívených restaurací ani ochutnaných jídel.

 

 

Kavárna Vincafé, Náchod

Příjemná kavárna Vincafé  se nachází jen kousek od náměstí v Náchodě. Nabízí široký výběr kávy i zákusků. Obsluha je tu moc milá a káva výborná. Design kavárny je moderní, ale i přesto nabízí příjemné kavárenské přítmí.

V kavárně jsme si objednali alžírskou kávu se šlehačkou za 65,-Kč, ledovou kávu bez ledu s porcí zmrzliny navíc za 89,-Kč a tiramisu za 55,-Kč. Kávy byly výborné, tiramisu by mohlo být lepší, ale neurazí. Kavárnu Vincafé vám můžeme při návštěvě Náchoda doporučit.

Točená zmrzlina z Opočna na náměstí v Milevsku

Při návštěvě Milevska jsme se zastavili na první letošní zmrzlinu. Volba padla na točenou zmrzlinu z Opočna. Zmrzlina byla jako vždy dobrá, jen nás překvapilo, že v Milevsku nemají bezlepkové kornoutky, které na jiných provozovnách obvykle mívají. Přes tento malý nedostatek jsme si zmrzlinu objednali do kelímku o objemu 0,2 litru za 38,-Kč. Zmrzlina do běžného kornoutku v Milevsku stojí malá 28,-Kč a velká 35,-Kč. Byť u okénka bývá fronta, stojí za to si na zmrzlinu počkat.

Country Club Westar, Uhlířské Janovice

Cestou přes Uhlířské Janovice jsme se na jídlo zastavili v Country Clubu Weststar. Objednali jsme si svíčkovou s knedlíkem a kuřecí plátek na grilované zelenině. Grilovaná zelenina byla výborná a kuřecí plátek se svíčkovou také.

Country Club nás mile překvapil nejen vynikajícím jídlem a příjemnou obsluhou, ale i svým interiérem, díky kterému Country Club dostává svému jménu. V restauraci se nám dokonce líbilo tak, že jsme si zapomněli vzít účet s útratou a tak vám bohužel nemůžeme napsat, kolik jsme v restauraci za jídlo pro dvě osoby utratili. Co vám však napsat můžeme je to, že částka to byla obvyklá a vám můžeme návštěvu tohoto Country Clubu pouze doporučit.

 

 
 
 
 

Hotel u města Prahy

Při návštěvě Náchoda jsme dlouho hledali restauraci, ve které bychom se mohli najíst. Nakonec jsme si vybrali restauraci v Hotelu u města Prahy.

Z poledního menu, ve kterém převládala smažená jídla, jsme si vybrali hovězí vývar za 32,-Kč, vepřové výpečky se strapačkami a se zelím za 119,-Kč, zeleninový salát s lososem za 162,-Kč, malou točenou Kofolu za 23,-Kč a malinovku za 28,-Kč. 

Obsluha restaurace byla příjemná, dokonce nám pověděla, že přirozeně bezlepková jídla zahušťují moukou proto, aby jídla bylo víc a proto je na výběr z přirozeně bezlepkových jídel pouze zeleninový salát. Zelenina v salátu byla čerstvá, zatímco losos zapáchal a místo typické lososové barvy byl převážně šedivý. Když jsme na špatného lososa upozornili obsluhu, bylo nám řečeno, že ryby nejí a že ryby smrdí. Salát, který jsme nedojedli, si samozřejmě nechali zaplatit. Hovězí vývar i vepřové výpečky ohodnotil kolega jako dobré.

V hotelové restauraci jsme za oběd utratili 364,-Kč a odešli jsme se zkušeností, která se nám za poslední roky nestala. Do restaurace Hotelu u města Prahy již nezavítáme. Byť je se jedná o nejsympatičtější restauraci na náchodském náměstí, při další návštěvě tohoto města budeme hledat restauraci jinou.

 

Penzion Aktiv, Vysoké nad Jizerou

Penzion Aktiv najdete v městečku Vysoké nad Jizerou. Příjemný personál a výborná domácí kuchyně nás mile překvapila. Na pokojích není televize, zato je možné využít společenskou místnost k hraní her, nebo můžete jít relaxovat do whirpool či sauny. My i naši čtyřnozí parťáci jsme si pobyt v penzionu Aktiv užili a můžeme vám tento penzion vřele doporučit.

TEPfactor Slapy

TEPfacotr je týmová hra na motivy hry Pevnost Boyard. Úkoly procvičí nejen vaši sílu, ale i vaší motoriku a logiku. Tým, který se nebojí a je soutěživý, má vítězství skoro v kapse.

Protože je TEPfactor týmová zábava, jedinec se nepobaví. Ale skupina lidí i rodina s dětmi si na své určitě přijde. My jsme si návštěvu TEPfactoru moc užili a těšíme se na návštěvu další. Dozvěděli jsme se totiž, že se disciplíny jednou za čas mění. Vám návštěvu TEPfactoru také vřele doporučujeme.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Hotel Pod Kokšínem, Hořehledy

Hotel Pod Kokšínem najdete na samotném okraji CHKO Brdy. Pobyt v tomto hotelu s příjemným personálem a chutnou kuchyní jsme si užili stejně, jako výlety do okolní přírody. Součástí hotelu je i golfové hřiště. Pobyt v hotelu Pod Kokšínem můžeme vám i vašich čtyřnohým parťákům doporučit.

 

 

Stezka korunami stromů, Lipno

Na Stezku korunami stromů jsme se vydali několikrát a výlet jsme si vždy moc užili. Stezka korunami stromů je bezbariérová a nabízí opravdu krásné výhledy na Lipno, Šumavu a ještě mnohem dál. Na Stezce korunami stromů jsou i prolézačky a skládačky a celou cestu doprovází i informační tabulky. Za nás to byl super výlet, který vám můžeme doporučit.  

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Dealer coffee, Písek


Kavárničku Dealer coffee najdete v Písku u kostela Narození Panny Marie. Vaří tu výbornou kávu a mají i dobré zákusky. Návštěvu kavárničky vám můžeme doporučit. 

Hotel Element, Lipno nad Vltavou


V hotelu Element jsme se ubytovali při jedné z našich návštěv na Lipně a pobyt jsme si nadmíru užili. Vstřícný personál nás mile překvapil. Pobyt v hotelu si užili i naši psíci, kteří vám spolu s námi návštěvu hotelu Element vřele doporučují.

 

Restaurace Stodola, Lipno nad Vltavou

V restauraci Stodola jsme si moc pochutnali. Milý personál nám splnil všechna naše přání. Až se vydáte na Lipno, zastavte se tu. Pevně věříme, že i vy si ve Stodole pochutnáte.

 

Podbrdské muzeum, Rožmitál pod Třemšínem

V Podbrdském muzeu můžete navštívit několik expozic. Dozvíte se, jak se žilo na Podbrdsku, můžete navštívit expozici pojednávající o životě Jakuba Jana Ryby a můžete se také přenést do doby Johanky z Rožmitálu. Součástí Podbrdského muzea je i expozice veteránů. Prohlídka muzea zaujme i děti, neboť je zde mnoho interaktivních koutků. Návštěvu Podbrdského muzea vám můžeme doporučit.

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Penzion Kobylnice, Lipno nad Vltavou

Pobyt v penzionu Kobylnice jsme si moc užili. Z malé terasy jsme měli úžasný výhled na Lipno a Šumavu. Užívali jsme si tu západy slunce a pobyt nám utekl až moc rychle. Výborná domácí kuchyně a příjemní majitelé nám pobyt zpříjemnili. Kdo raději upřednostní pobyt v soukromí, může si tu pronajmout samostatnou chatku se zahradou a terasou. V penzionu i chatě jsou psi vítáni. Po naší hezké zkušenosti vám můžeme pobyt v tomto penzionu vřele doporučit.

 

Rozhledna s restaurací 
Tanvaldský Špičák

Restauraci na Tanvaldském Špičáku jsme navštívili při návštěvě místní rozhledny. Na výběr měli z mnoha jídel, která jsme neochutnali. Naším hlavním cílem byla totiž rozhledna, ze které jsme si užili vcelku pěkný výhled, byť nám ve výhledu hodně bránily místní přijímače. Na rozhlednu vedou prudké schody, které nejsou v moc dobrém stavu. Na rozhlednu smějí i psi.

 

Hostinec Na Faře, Vrčeň

Hostinec Na Faře najdete v malé obci Vrčeň, na okraji přírodního parku Pod Štědrým. Milý personál a domácí kuchyně, dobré pivo i limonáda a příjemný personál potěší každého hosta této hospůdky. Návštěvu hostince Na Faře vám můžeme doporučit.

 

Muzeum milevských maškar

V Muzeu milevských maškar si můžete prohlédnout kostýmy z maškarních průvodů i přes 100 let staré. Součástí expozice je promítání filmu spojeného s historií milevských maškar. Návštěva Muzea milevských maškar moc času nezabere, ale rozhodně potěší každého, kdo má masky rád. Návštěvu Muzea milevských maškar vám můžeme při návštěvě Milevska vřele doporučit.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Restaurace Na kopečku, Tchořovice

Restauraci Na Kopečku najdete jen pár kroků od vlakového nádraží v Tchořovicích. Restaurace vás potěší domácí kuchyní a milým personálem. Po procházce okolní nádhernou přírodou, skoro nedotčenou turistickým ruchem, je posezení v restauraci Na Kopečku tím nejlepším zakončením výletu.

 

 

Modelová železnice, Vrčeň

V modelové železnici jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o železnicích v Čechách, na Moravě i ve Slezsku a mohli jsme si prohlédnout stovky modelů vlaků. Součástí modelové železnice je i expozice jízdenek, uniforem a nezbytností potřebných pro práci na železnici. Modelovou železnici ve Vrčni provozuje pán v podkroví svého domu. Milovníci vlaků a modelových železnic si tu určitě přijdou na své.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!