Kč / CZK

Vyberte měnu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

O nás

 

Frája

Ahoj kamarádi, já jsem Frája, tulák první kategorie. S člobrdicí jsem se začal toulat v době, kdy svět o ségruši ještě netušil. Byť jsem se narodil v malé jihočeské vesničce, brzy jsem se přestěhoval do Prahy. Stal se ze mne šoumen, kterého má každý rád. Hrál jsem si s dětmi, poznával krásy Prahy a najednou jsem se ocitl na Podbrdsku, daleko od světa, který jsem tak dobře znal a který jsem měl moc rád. Začal jsem se po boku člobrdice toulat chráněnou krajinnou oblastí Brdy a s kámoši jsem začal sdílet své zážitky z toulek. A tak vznikli Tuláčci, vyšla má první kniha a já jsem se rozsvištěl do světa. Tedy, co vám budu štěkat, rozsvištěl jsem se hlavně po České republice. Ale i ve světě jsem byl. Zdolal jsem pár vrcholů v Tatrách, rozhlédl jsem se po Alpách a dokonce i v moři jsem se vykoupal. Dnes jsem rád, když se mohu vydat do naší krásné přírody, na místa, kde mi svět leží u tlapek. Od cesty si objevím pár studánek, občas smočím kožíšek a vylázním se v louži s „troškou“ voňavého bahýnka, a jsem ten nejšťastnější chlupáč na světě.  

 

Rampepurda

Ahoj, jmenuji se Rampepurda a jsem takový malý čertík celé naší toulavé smečky. Kam jen můžu, tam vyrazím. Občas vezmu čáru přes čáru, ale co se dá dělat. Rozum stále nemám a člobrdice říká, že už se asi ani nedostaví. Abych byla upřímná, moc mi to nevadí. Vždyť není nic hezčího než si jen tak svištět s větrem o závod a se zvědavostí v kožíšku nádhernou českou krajinou a  čekat, co mi od cesty zavadí o famfrňák. Oblíbené cíle nemám. Jsem moc ráda, když si jen tak svištím. Když zdolám vrchol, objevím studánku nebo tajemnou zříceninu, to je jen, jak člobrdové říkají, třešnička na dortu. A abych nezapomněla, jen tak mne něco nezastaví. Ale nebojte, kde jsem já, je i člobrdice. Nikdy nikde nejsem sama. A to ani tehdy, když beru již zmíněnou čáru přes čáru. I tehdy člobrdice moc dobře ví, kde jsem.

 

Člobrdice

Ahoj, já jsem člobrdice, civilním jménem Jana. Dělám Tuláčkům doprovod na jejich toulkách. K výletům vybírám málo známé lokality, kde se chlupáči s nadšením sobě vlastním mohou rozeběhnout přírodou a objevovat krásy naší vlasti. Kromě toulání se s Tuláčky píšu recenze na restaurace, hotely a penziony a volnočasové aktivity. Jsem aktivní holka, která ráda zkouší nové věci a jejíž život je jedna velká jízda. U psaní relaxuju a nevím, co je nuda. Mám hlavu plnou nápadů, které postupně realizuji. Čím déle se s Tuláčky toulám a povídám si s turisty, tím častěji vymýšlím další aktivity, abyste si mohli toulání naší vlastí zpestřit netradičním zážitkem.

 

Kde se zrovna nacházím, co testuji a mnoho dalšího, zjistíte na mém Instagramu.

 

Bobřík toulání

Ahoj, já jsem Bobřík toulání, venkovní hra pro každého zdatného tuláka. Ukážu Ti krásy naší vlasti napříč celou republikou. Zavedu Tě na místa krásná, přesto málo známá. Ukážu Ti dominanty hor, pohoří i chráněných krajinných oblastí. Provedu Tě městy tak, že na jejich návštěvu dlouho nezapomeneš. Uvidíš, že se se mnou nudit nebudeš. Otevři mou krabičku, vytáhni si svitek, zabal batůžek se svačinou a vyraz na výlet. Až se z výletu vrátíš, zapiš si vzpomínky na jednu z kartiček. Čím více lokalit se mnou prozkoumáš, tím větší odměnu si můžeš za toulání vybrat. Tak co, Člověče, jdeme se toulat?