Kč / CZK

Vyberte měnu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

O nás

 
 

Frája

Ahoj kamarádi, já jsem Frája, tulák první kategorie. S člobrdicí jsem se začal toulat v době, kdy svět o ségruši ještě netušil. Byť jsem se narodil v malé jihočeské vesničce, brzy jsem se přestěhoval do Prahy. Stal se ze mne šoumen, kterého má každý rád. Hrál jsem si s dětmi, poznával krásy Prahy a najednou jsem se ocitl na Podbrdsku, daleko od světa, který jsem tak dobře znal a který jsem měl moc rád. Začal jsem se po boku člobrdice toulat chráněnou krajinnou oblastí Brdy a s kámoši jsem začal sdílet své zážitky z toulek. A tak vznikli Tuláčci, vyšla má první kniha a já jsem se rozsvištěl do světa. Tedy, co vám budu štěkat, rozsvištěl jsem se hlavně po České republice. Ale i ve světě jsem byl. Zdolal jsem pár vrcholů v Tatrách, rozhlédl jsem se po Alpách a dokonce i v moři jsem se vykoupal. Dnes jsem rád, když se mohu vydat do naší krásné přírody, na místa, kde mi svět leží u tlapek. Od cesty si objevím pár studánek, občas smočím kožíšek a vylázním se v louži s „troškou“ voňavého bahýnka, a jsem ten nejšťastnější chlupáč na světě.  

 
 

 

Rampepurda

Ahoj, jmenuji se Rampepurda a jsem takový malý čertík celé naší toulavé smečky. Kam jen můžu, tam vyrazím. Občas vezmu čáru přes čáru, ale co se dá dělat. Rozum stále nemám a člobrdice říká, že už se asi ani nedostaví. Abych byla upřímná, moc mi to nevadí. Vždyť není nic hezčího než si jen tak svištět s větrem o závod a se zvědavostí v kožíšku nádhernou českou krajinou a  čekat, co mi od cesty zavadí o famfrňák. Oblíbené cíle nemám. Jsem moc ráda, když si jen tak svištím. Když zdolám vrchol, objevím studánku nebo tajemnou zříceninu, to je jen, jak člobrdové říkají, třešnička na dortu. A abych nezapomněla, jen tak mne něco nezastaví. Ale nebojte, kde jsem já, je i člobrdice. Nikdy nikde nejsem sama. A to ani tehdy, když beru již zmíněnou čáru přes čáru. I tehdy člobrdice moc dobře ví, kde jsem.

 

Člobrdice

Ahoj, já jsem člobrdice, civilním jménem Jana. Dělám Tuláčkům doprovod na jejich toulkách. K výletům vybírám málo známé lokality, kde se chlupáči s nadšením sobě vlastním mohou rozeběhnout přírodou a objevovat krásy naší vlasti. Kromě toulání se s Tuláčky píšu recenze na restaurace, hotely a penziony a volnočasové aktivity. Jsem aktivní holka, která ráda zkouší nové věci a jejíž život je jedna velká jízda. U psaní relaxuju a nevím, co je nuda. Mám hlavu plnou nápadů, které postupně realizuji. Čím déle se s Tuláčky toulám a povídám si s turisty, tím častěji vymýšlím další aktivity, abyste si mohli toulání naší vlastí zpestřit netradičním zážitkem.

Kde se zrovna nacházím a mnoho dalšího zjistíte na mém Instagramu.