Kč / CZK

Vyberte měnu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Kafe & toulky
Vydejte se s námi za omamnou vůní kávy. Zavedeme vás do pražíren kávy, kde si budete moct vychutnat čerstvě praženou kávu. Zavedeme vás
i do kaváren, které jsme na našich toulkách navštívili. Tipy na místa, kam zajít za kávou, najdete nově i na instagramovém profilu @jana_jiraskova_beranova

 

 

Kniha Kafe & Toulky je již v prodeji

Vydejte se ochutnávat kávu z celého světa na místa u kterých máte jistotu, že je káva čerstvě upražená a připravená podle posledních standardů. V knize Kafe Toulky najdete jak tipy na kavárny, ve kterých si na své přijde i ten nejnáročnější milovník kávy, tak i tipy na výlety v okolí kaváren a pražíren. Samozřejmě nechybí prostor pro vaše hodnocení kaváren a zápisky z výletů.

V knize najdete: 

11 kaváren

10 měst s kontakty na místní infocentra

Tipy na výlety vč. tipů na místa, kde se ubytovat

Pár slov o kávě

Oblíbené kávové nápoje a jak je poznat

Místo pro zapsání zážitků a hodnocení kaváren 

Přejít do e-shopu

 
 

 

 
 
 

Kavárna Slavia, Praha

Slavia, po léta vyhlášená pražská kavárna, ve které se scházeli nejvýznamnější osobnosti své doby, se dodnes pyšní tím, že je podle průzkumu třetí nejlepší kavárnou v Praze. Jak k tomuto hodnocení došla, to je mi velkou záhadou. Káva, kterou tu připravují je vše, jenom ne dobrá a obsluha v mikině s kapucí se do této kavárny opravdu nehodí.

Slavia dnes žije pouze ze svého slavného jména. Kávu mají kyselou a drahou. Protože mají nedostatek nádobí, nenabídnou vám ke kávě ani mléko, ani cukr. Když si objednáte alžírskou kávu, donesou vám vaječný koňak smíchaný s kávou a šlehačku zvlášť za krásných 145,-Kč. Káva, ze které alžírskou kávu připravují, je tak kyselá, že její chuť nevylepší ani šlehačka a vaječný koňak. Lungo, to je také kapitola sama o sobě. Chuť je kyselá, velikost nestandardní a teplota hodně studená. K espressu vám nenabídnou mléko, o cukru si můžete nechat jen zdát. Za krásných 88,-Kč tak vypijete kyselou hnědou vodu, která s kávou nemá vůbec nic společného.

Jediný důvod, proč tuto kavárnu navštívit, je její interiér. Ten je opravdu dobový a za vidění stojí. U dveří však stojí slečna v mikině s kapucí a příchozí hosty usazuje. Podívat se tak do interiéru kavárny byť za poplatek není možné. S tím, co kavárna nabízí a personál předvádí, je lepší kavárnu Slavie minout obloukem.

 

CAFETIME, Praha

Kavárnu CAFETIME najdete na pražském Smíchově. Zvenku se kavárna tváří jako kavárna, ve které si vychutnáte skvělou kávu s dortíkem. Ale jakmile vejdete dovnitř, zjistíte, že není vše tak, jak se na první pohled zdá.

V kavárně najdete ne zrovna milou servírku. Židle v kavárně jsou nepohodlné a celý interiér kavárny je vše, jen ne útulný. Káva, byť 100% arabika od Illy, za moc nestojí. Podle chuti byste neřekli, že se o 100% arabiku jedná. Ale podle obalu, ze kterého není zřejmé, že mi byla káva připravena, se o 100% arabiku jedná.

CAFETIME na pražském Smíchově je lehce podprůměrná kavárna, ve které najdete toalety na heslo v patře, v obchodě s elektronikou. Byť se na webu prezentují, že lze platit kartou, karty neberou. Na této kavárně jsem našla jediné pozitivum. Není ve stylu rychlého občerstvení. Ale důvod k další návštěvě jsem nenašla.

Caffé Trieste, Praha

Kavárnu Caffé Trieste najdete v Praze, jen kousek od Vyšehradu. Kavárna má útulný a přesto moderní interiér. V nabídce má několik druhů zákusků a slaných pochutin.

Na kávě si v této kavárně pochutnáte. Pochází totiž přímo z italské pražírny v italském Terstu. Káva má silnou vyváženou chuť. Není ani trošku kyselá. Obsluha v kavárně je profesionální a milá. Jakou kávu jsem pila, jsem sice nezjistila, ale to je tím, že jsem se ani neptala. Myslím si, že by mi slečna servírka prozradila vše, na co bych se zeptala. O tom, co prodává,  totiž měla velký přehled.

Kromě vynikající kávy (Espresso lungo 45,-Kč) jsem si vychutnala fantastickou domácí limonádu (65,-Kč). Bezlepkový dezert v den mé návštěvy neměli, ale obvykle prý mají i bezlepkové dezerty. Do Caffé Trieste se budu muset minimálně ještě jednou podívat a zjistit více o jejich výborné kávě. Vám mohu vřele doporučit tuto kavárnu navštívit. Opravdu to stojí za to.

Kavárna Havířská bouda, Kutná Hora

Kavárna Havířská bouda je součástí rozhledny na vrcholu Kaňk u Kutné Hory. Do kavárny můžete vystoupat 144 schodů, nebo se můžete vyvézt výtahem.

Z kavárny je nádherný výhled do dálky. Z 30 metrů vysoké rozhledny rozeznáte pouhým okem památky Kutné Hory i nedaleké Čáslavi. Při dobré viditelnosti je vidět až na Ještěd či do Krkonoš.

Obsluha v kavárně je milá, ale díky ne úplně komfortnímu zázemí je při vyšším počtu hostů hodně pomalá. Káva je tu průměrná, v nabídce je několik zákusků. Protože je kavárna součástí  rozhledny, hradí se tu vstupné ve výši 100,-Kč.

Kdo se do kavárny na rozhledně vydá za výhledy, zklamaný nebude. Kdo se na rozhlednu vydá za kávovým zážitkem, moc pozitivně naladěn odcházet nebude. Za mne by si tato kavárna zasloužila mnohem více, než co má nyní k dispozici.

 


Recenze z roku 2023

 
 
 
 

Kavárna Ivety Fabešové, Praha

Kavárnu Ivety Fabešové najdete v Praze, ve Werichově vile. Kavárna není velká, ale je útulná a plná překvapení.

V nabídce kavárny najdete spoustu dortíků, které vás na první pohled zaujmou už za vchodovými dveřmi. Dortíky jsou výborné, povětšinou bezlepkové, v cenové relaci 150 - 200,-Kč. Ceny jsou sice vyšší, ale dortíky jsou opravdu fantastické. Kdo jeden jednou ochutná, bude se sem chtít vrátit.

Káva, kterou v nabídce mají, má jemnou chuť a k dortíkům se hodí. Espresso vyjde na 69,-Kč.

Jedinou slabinou kavárny Ivety Fabešové je obsluha. Při obsluhování není obsluze co vytknout. Je profesionální, usměvavá a komunikativní. Bohužel, jakmile stojí u pultu,  nevhodným způsobem komentuje hosty. Od oblečení po sázení se, že nebudou mít na zaplacení, případně budou chtít slevu, protože si objednali za vyšší cenu, než kolik si mohou dovolit zaplatit.

Dortíky byly opravdu fantastické. Ráda bych napsala, že až opět půjdu kolem, že se na nějaký zastavím. Ale nevím, chování obsluhy je pro mne nepřijatelné.

!!Chlupáčům není vstup povolen!!

 

Caffé di Gusto, Benešov

Caffé di gusto je malinká kavárna v Benešově. Nachází se v úzké uličce, která vůbec ničím nevyniká. Tedy, až na tuto kavárničku, ve které si můžete dopřát kávu z jejich vlastní pražírny.

Obsluha v této kavárně je moc milá. Když budete mít zájem, dozvíte se mnoho zajímavých informací o kávě, jejím zpracování i původu. Na výběr je káva z 20 zemí světa plus jedna káva bezkofeinová. Některé kávy jsou i bio.

Kromě kávy nechybí v nabídce čokoláda. Kakaové boby a kakaové máslo vysoké kvality tu pořídíte na váhu za rozumnou cenu. Moc se mi líbí, že si kávu můžete odnést ve svém vlastním obalu. Vím, bezobalové prodejny existují už dlouho, ale v pražírně kávy tuto možnost vidím prvně.

Kávu tu pořídíte za hubičku. Espresso si můžete vychutnat za 30,-Kč, espresso lungo za 35,-Kč. Cena zrnkové kávy je také bezkonkurenční a odvíjí se dle druhu.

Až se do Benešova vydáte, doporučuji kavárnu Caffé di Gusto navštívit. I od Konopiště a Blaníku je to sem kousek ;)

Jedna radost, České Budějovice

Pražírna kávy Jedna radost se nachází v historickém centru Českých Budějovic. Jedná se o malou kavárničku, ve které prodávají kávu z vlastní pražírny. Ochutnat tuto kávu je opravdu radost. Je plná chuti a vůně a zároveň je příjemně jemná. Když budete mít štěstí, o podávané kávě se dozvíte zajímavé informace.

Kavárna je útulná a opravdu malinká. Sednout si v ní není vůbec snadné, ale když se vám to povede, odnesete si nevšední zážitek. Před kavárnou najdete malý stoleček, u kterého si můžete vychutnat kávu v teplých dnech.

Zákusky si v této kavárně nedáte, což je tak trošku škoda. Místní káva by si je určitě zasloužila. Ale to je asi jediné minus této útulné kavárničky. Byť se kavárna nachází v historickém centru Českých Budějovic, káva není vůbec drahá. Espresso lungo tu stojí 45,-Kč.

Až se do Českých Budějovic vydáte, vřele doporučuji kavárnu Jedna radost navštívit.

Kávová zastávka, Tábor

Kávová zastávka v Táboře je útulná kavárnička, ve které mají nejen výbornou kávu, ale i skvělé dortíky. Káva je opravdu výborná a podle dostupných informací by měla být výběrová. To se však na místě ověřit nepodařilo. Vlastně ani nebylo možné nikde vyčíst, odkud, případně z jaké pražírny, káva pochází. Espresso lungo tu stojí 60,-Kč, dortík Pavlova nás vyšel na 70,-Kč. Byl výborný, krásně zdobený a s jemným krémem. Obsluha je rychlá, profesionální.

Kávová zastávka je pěkným místem, kde si můžete dopřát skvělou kávu. Ale kdo jde za kávovým zážitkem, budou mu chybět informace a s nejvyšší pravděpodobností se ani nedozví, odkud kávu pije. Podle recenzí a doporučení od známého českého foodbloggera jsem od návštěvy této kavárny čekala mnohem víc.

 

Kavárna Carrera, České Budějovice

Kavárnu Carrera jsem navštívila při návštěvě Českých Budějovic. Protože podává kávu z vlastní pražírny, chtěla jsem jí ochutnat. Obvykle si z kaváren podávající kávu z vlastní pražírny odnáším pozitivní zážitek, o tom v tomto případě nemůže být řeč.

Objednala jsem si espresso lungo s mlékem. Káva mi byla přinesena dle posledních standardů. Bohužel jsem nezjistila, odkud káva pochází ani bližší informace o kávě samotné. Prý je to obchodní tajemství, a pokud to chci zjistit, mám se podívat na web. Na web jsem koukala, jakou kávu na mlýnku mají, jsem nezjistila. Je to škoda, protože do těchto kaváren chodím proto, že nabízí výběrovou kávu „s rodokmenem“. Většina pražíren o své kávě ráda mluví a doporučí vám kávu dle vašich preferencí. To tady asi nezažijete.

Co se týká kávy samotné, neurazí. Chuť je jemná, i když brzy začne být až moc kyselá. Vím, to je pro určité druhy kávy typické. Ale až takhle kyselou kávu jsem v žádné jiné pražírně neměla. Ale také jsem vždy věděla, odkud káva je, znala jsem její vlastnosti i způsob sušení a pražení. Tyto informace se mi v této kavárně nedostaly.

Pražírna kávy Sedlice, Sedlice

Pražírnu kávy Sedlice najdete v jihočeském městečku Sedlice v okrese Písek. Kavárna je to malá s malou zahrádkou. Na výběr je z mnoha druhů kávy.

Na kávu do této pražírny jezdí lidé z širokého okolí. Kávu mají opravdu výbornou, ale není jistota, že vám připraví kávu z jednodruhové arabiky. Na mlýnku mívají kávové směsi, některé kávy jsou dokonce směsi arabiky a robusty s vyšším podílem robusty.

V této kavárně se ráda zastavím, protože mají nejlepší kávu z okolí. Vždy se ale zeptám, jakou kávu mají na mlýnku. Je pro mne důležité, abych dostala 100% arabiku, protože pouze ta je důvodem mé návštěvy této pražírny.

Hodně mne mrzí, že na rozdíl od většiny pražíren kávy v této kavárně nedostanete informace o kávě od obsluhy. Informovanost obsluhy je značně omezena, což je škoda. Veškeré informace najdete na etiketách balených káv, které najdete hned u pultu.

Šabatovo zmrzlinářství, Praha

Pobočky Šabatova zmrzlinářství najdete na několika místech v Praze. Já jsem se vydala na zmrzlinu do pobočky na náměstí Jiřího z Poděbrad. Pobočka je malá, ale útulná a je z ní krásný pohled na kostel. Posezení v kavárně je radost, stejně jako vychutnávat si místní zmrzlinu. Ta je opravdu výborná, jen moc rychle taje.

Co se týká kávy a personálu, to už je horší. V prezentaci se chlubí, že podávají kávu z malé pražírny. Za mne je to velké plus, jen je škoda, že kávu neumí správně připravit. Objednala jsem si lungo, ale to, co mi bylo doneseno, byla káva doředěna vodou v mne neznámém poměru. Byť to píšu s velkým sebezapřením, v tomto případě by bylo mnohem lepší, kdyby se vrátily ke starému způsobu přípravy kávy. To bylo mnohem menší zlo, než prodávat toto.

Další velkou nevýhodou kavárny je, že ani při konzumaci v interiéru nemáte otevřený účet. Pokud si chcete něco doobjednat, musíte objednávku ihned zaplatit. Chápala bych to na zahrádce, ale v kavárně, kterou při odchodu opouštíte kolem baru?

Pokud se sem ještě někdy vrátím, tak jen kvůli zmrzlině. Byla opravdu výborná, i když kopeček stál 43,-Kč.

 

 

 
 
 
 

JAMAI CAFE Dvanáctka, Zlín

Kavárničku JAMAI Dvanáctka najdete v Areálu Svit budova 12. Budovu najdete snadno. Každá budova areálu má z dálky viditelné číslo. Baťovské stavby jsou sice jako přes kopírák, ale každá budova má to své. Třeba budova 12 má kavárničku JAMAI CAFE Dvanáctka, kterou byste při návštěvě města Zlína měli navštívit.

Kavárnička je to malá, ale tak útulná, že se vám z ní nebude chtít odcházet. Přes okno můžete pozorovat život na ulici a kochat se místní architekturou. Kavárnička má i terasu, která vybízí k posezení. Byť se jedná o nejmenší provoz ze sítě kaváren JAMAI CAFE, i zde pořídíte kávu z celého světa. Pochutnat si tu můžete na vynikajících domácích limonádách i Petrově zmrzlině. K zakoupení je káva, čaje i čokoláda pro domácí přípravu.

Oceňuji také profesionální a milou obsluhu, fantastické domácí limonády, domácí dezerty, Petrovu zmrzlinu z Luhačovic, plnou kvalitních surovin a chutí a výběr z více druhů mlék, včetně těch veganských. Líbí se mi možnost zakoupení zrnkové kávy na doma ze všech koutů světa a venkovní posezení s výhledem na baťovské budovy.

Za sebe musím říct, že útulnější kavárnu jsem dlouho neviděla. Vám mohu její návštěvu vřele doporučit.

 

JAMAI CAFE Nad Lávkou, Uherský Brod

Kavárnu JAMAI CAFE Nad Lávkou najdete v Uherském Brodě na konci lávky u vlakového nádraží. Připravují tu výběrovou kávu z vlastní blízké pražírny. Na výběr je káva z celého světa a je jen na vás, jakou si vyberete. A když se na kávu posadíte v útulném interiéru, obslouží vás originální robotická kočka Bella, která vám k narozeninám zahraje písničku. Pokud zvolíte posezení na terase, naskytne se vám dechberoucí výhled na Uherský Brod, který budete mít jako na dlani.

Oceňuji profesionální milou lidskou i robotickou obsluhu, fantastické domácí limonády, dortíky ze kterých si každý vybere ten svůj, terasu, ze které je nádherný výhled na město i do přírody,  netradiční číču Bellu, která baví děti i dospělé.

V JAMAI CAFE Nad Lávkou vám připraví koktejly podle posledních trendů. V nabídce nechybí více druhů mlék, včetně těch veganských. Pochutnat si tu můžete na vyhlášené Petrově zmrzlině z nedalekých Luhačovic, která je plná chutí a kvalitních surovin.  V nabídce najdete také kvalitní čaje Oxalis, které si, stejně jako kávu, můžete odnést pro domácí přípravu. Součástí kavárny je i dětský koutek s vlastní řadou omalovánek a dřevěnými hračkami. Pro skupinky je možné po objednání připravit ukázku pražení kávy.

 

Pražírna kávy JAMAI CAFE, Uherský Brod

Vůně kávy, to je moje. A když káva voní městem, to je teprve zážitek. Tento můj zážitek může zažít každý z vás. Stačí se jen vypravit do Uherského Brodu, do Pražírny kávy JAMAI CAFE.
Kromě vůně pražené kávy, kterou si můžete užít 2 – 3 týdně, kdy se zde praží, si tu můžete vychutnat lahodnou kávu z čerstvě upražených kávových zrn a kvalitní čaje Oxalis. Na výběr je tolik druhů kávy, kolik zažijete jen málokde. Je libo kávu z Kuby? Z Brazílie? Z Kolumbie? Z Keni? Z těchto a dalších přibližně 20 států si můžete vybrat upražená zrna, ze kterých vám připraví kávu dle vašich preferencí, včetně kávy bez kofeinu.
Kávu si můžete vychutnat u malého stolku v pražírně nebo si jí můžete vzít s sebou. V sortimentu pražírny kromě kávy nechybí ani široká nabídka sypaných čajů, bylinek a koření, včetně Maminčina koření, které se nabírá po naběračkách (50 Kč za jednu), a je nezávadné pro dětskou kuchyni. Objevíte tu i farmářské pochoutky, bio potraviny, vegan pochutiny a čokoládu z rodinné čokoládovny Jánský z Vyškova, s tradicí od roku 1908.
Kromě toho zde můžete pořídit různé oříšky, ať už přírodní nebo v čokoládě. Potřebujete dárek pro maminku, tatínka, babičku, dědečka, paní učitelku či pro kolegu? Myslím, že pro každého z vašich blízkých i kolegů tu připraví balíček dle vašeho přání. A to jak do krabiček a kornoutů, tak do krásných dřevěných bedýnek.
Já jsem byla pražírnou mile překvapena. Široký sortiment, příjemná obsluha a ochota vyjít vstříc i náročným zákazníkům mne mile překvapila. Až se vydáte do Uherského Brodu, zastavte se v této nenápadné pražírně u nádraží.

JAMAI CAFE Jednadvacítka, Zlín


Na střeše Baťova mrakodrapu najdete nejvýše položenou kavárnu ze sítě kaváren JAMAI CAFE. Svět vám tu leží u nohou. U uší zurčí voda z fontány. Kolem vás se line vůně kávy. Čas se zastavil. Je libo kávu z Ameriky? Z Kuby? Z Brazílie? Ty a mnohé další si tu můžete vychutnat. V nabídce nechybí vynikající domácí limonády, koktejly, a fantastická Petrova zmrzlina z nedalekých Luhačovic, kterou kdo tu jednou s výběrovou kávou ochutná, moc rád se na ní vrátí.

Kromě výše zmíněného oceňuji také milou obsluhu, fantastický výhled na město Zlín a na blízkou přírodu, příjemné posezení v kavárně i na terase, možnost odnést si kávu pro domácí přípravu. V kavárně nechybí chutné dortíky a vyhlášená Petrova zmrzlina, která se vyrábí v blízkých Luhačovicích. Pro nejmenší návštěvníky je k dispozici dětský koutek, ve kterém nechybí tematické omalovánky, které si každý malý umělec může odnést domů.

Za sebe vám mohu návštěvu této kavárny vřele doporučit. Je to opravdu zážitek, na který jen tak nezapomenete. A až se do kavárny vydáte, pamatujte prosím, že vstup je přes recepci Finančního úřadu. Budova momentálně prochází rekonstrukcí, ale ta vám zážitek nijak nezkazí.

 
 

 

Momento cafe, Ostrava

Momento cafe najdete na hlavním nádraží v Ostravě. Uvaří vám tu dobrou kávu, byť ne podle posledních trendů. V nabídce nechybí dorty a několik druhů baget a dalšího obloženého pečiva. Obsluha je milá. Jedinou nevýhodou jsou toalety, které kavárna nemá vlastní. Musíte se spolehnout na veřejné toalety na nádraží, za jejichž použití si zaplatíte. Kavárna vám nevyrazí dech a ani neutkví v paměti. Každopádně ani neurazí a čekání na vlak vám tu rychleji uteče.

JAMAI CAFE U Přehrady, Luhačovice

V kavárně JAMAI cafe u Luhačovické přehrady je radost posedět. Vychutnat si tu můžete výběrovou kávu, domácí zákusky i vyhlášenou Petrovu zmrzlinu. Můžete si objednat kávu, která je právě na mlýnku, nebo si můžete vybrat kávu dle vlastních preferencí. Na výběr je široká škála kávy ze všech koutů světa. A to není vše. Mají tu i skvělé limonády, které jsou nejen chuťově výborné, ale navíc krásně zdobené. Sama jsem si dala levandulovou a jak už to tak bývá, u jedné nezůstalo.
Oceňuji také profesionální a milou obsluhu, zajímavé knihy o kávě ke čtení a možnost zakoupit si kávu pro domácí přípravu. Pod kavárnou u cyklostezky najdete malé okénko, kde si můžete koupit fantastickou točenou zmrzlinu.
Kavárna navíc disponuje velkorysou terasou, ze které je úžasný pohled na Luhačovickou vodní nádrž a vrcholky CHKO Bílé Karpaty. Za sebe mohu návštěvu této kavárny vřele doporučit.

Café restaurant Fontána, Olomouc

Café restaurant Fontána najdete na výstavišti Flora Olomouc. Posedět si tu můžete jak v restauraci samotné, tak na zahrádce u fontány s výhledem na park a hudební pavilon. Při návštěvě této restaurace vás čeká příjemné posezení v historické budově, kde si můžete vychutnat dobrou kávu, zmrzlinový pohár a třeba také palačinky. Protože je café restaurant Fontána i restaurací, vaří tu nejen obědy, ale v nabídce je i stále menu.

Mne se v café restaurant Fontána moc líbilo. A byť nepřipravují kávu podle posledních trendů, za návštěvu tahle kavárna rozhodně stojí.

 

WOODILO design, Pardubibce

WOODILO design není obyčejná pražírna kávy. Zastavit se tady na kávu je opravdový zážitek. Historie a moderní nábytek se tu kloubí s přítmím a přírodou.
@woodilo_moss_and_coffee najdete v Machoňově pasáži v Pardubicích. Machoňova pasáž byla postavena za první republiky v letech 1924 – 1925. Pasáž spojuje třídu Míru s Karlovinou a podle původního plánu na ni měla navázat tržnice s další pasáží. Projektantem pasáže je architekt Ladislav Machoň.
Machoňova pasáž si dodnes zachovala své kouzlo, které pražírna kávy WOODILO design zachovala. Své interiéry doplnila o moderní nábytek a mechové obrazy.
V pražírně kávy si můžete vychutnat nejen výbornou čerstvě praženou kávu, ale můžete tu načerpat energii do zbytku dne. Obsluha v kavárně je milá a rychlá. Při výběru kávy vám poradí. Jako velký bonus této pražírny vidím i to, že ke kávě nabízí zdarma karafu vody s citronem. Kávu si můžete vzít i s sebou nebo si můžete zakoupit i kávu pro domácí přípravu ☕
Za mne byla návštěva pražírny kávy @woodilo_moss_and_coffee příjemným zastavením při objevování krás Pardubic. Vám mohu její návštěvu vřele doporučit.

TA KAVÁRNA, Praha

TA KAVÁRNA je bezbariérová kavárna na pražském  Vyšehradě. První, co na pohled zaujme, jsou otevírací dveře. Stačí přijít blíž a otevřou se. Vím, v dnešní době to není žádná vychytávka, ale ... Tím, že se křídlo dveří otevře do kavárny, působí to jako pozvání k návštěvě. A kdo by tomuto pozvání odolal. Obzvlášť, když po pár krocích vstoupí do útulné kavárničky, ve které si připadá, jako by byl v obýváku. V kavárně kromě klasického sezení u stolu najdeme i útulná zákoutí se sedačkami. Nechybí dětský koutek, koutek pro dospělé, čtecí koutek s knihami a myslím, že k dispozici byla i společenská hra. V sortimentu má TA KAVÁRNA široký výběr zákusků. Mají skvělé plněné koláče, štrůdly, muffiny... Kromě široké nabídky čajů a kávy mají v nabídce i kakao.

TA KAVÁRNA je jedním z projektů Jedličkova ústavu. Kromě příjemného posezení si tu můžete zakoupit i výrobky z dílen tohoto ústavu. Mají tu krásný porcelán i fotoobrazy. Za mne byla návštěva této kavárny jednou z nejlepších restauračních návštěv za poslední dobu v Praze.

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Caffé a čokoláda, Horažďovice

Kavárna mne překvapila svou příjemnou atmosférou, nabídkou zákusků i parkovištěm ve dvoře. Moc jsem se těšila, až si objednám, ale bohužel, v momentě, kdy jsem se o to pokoušela, dobrý dojem zmizel. Nejen, že nikde nepíšou, jaké nápoje a za jakou cenu nabízí. Dostat z obsluhy, jestli mi udělají horkou čokoládu s sebou, byl skoro nadlidský výkon. A když jsem nakonec poprosila o účtenku, přišly nechápavě pohledy a nakonec pár slov k mé osobě, která si nezaslouží slyšet žádný zákazník. 

Z kavárny jsem odcházela s pocitem, že jsem byla nevítaným hostem. Ale čokoládu a účet jsem dostala. Jsem ráda, že jsem za 70,-Kč včetně 10% spropitného koupila pocit, který dlouho nezapomenu. 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Bistro Pecka, Vranovice

Bistro Pecka najdete ve Vranovicích na Podbrdsku. Krom širokého výběru dortíků si tu pořídíte i sendviče. Mají tu výbornou kávu i kakao, které na přání připraví i z mandlového mléka. Nechybí ani široký výběr čajů. V bistru obsluhuje milá paní, se kterou se snadno dáte do řeči. Objednávku je možné konzumovat na místě, u barového sezení. Bistro je ale primárně zařízené, abyste si objednávku vzali s sebou. Za nás můžeme Bistro Pecka vřele doporučit.

Terraza coffee bar, Plzeň

Příjemná kavárna Terraza se nachází na střeše hotelu Central. Z dálky vypadá kavárna jako uzavřený komplex, ale navštívit jí může kdokoli. Stačí jen projít hotelovou recepcí a vyvézt se výtahem do nejvyššího patra.

V kavárně jsme si dali alžírskou kávu za 69,-Kč, espresso lungo za 59,-Kč, domácí limonádu a ledový čas, každý za 69,-Kč a dva kopečky zmrzliny za 58,-Kč. Za 344,-Kč jsme si nejen vychutnali kávu v centru Plzně, ale užili jsme si i krásný výhled na blízké náměstí. Kavárnu na střeše hotelu Central vám můžeme vřele doporučit.

Café na náměstí, Rokycany

Při návštěvě Rokycan jsme navštívili kavárnu Café na náměstí. Přivítala nás milá obsluha a příjemný interiér. V nabídce dortů byly i bezlepkové, které dle vyjádření obsluhy nikdy nechybí. Ochutnali jsme jak klasický dort, tak i bezlepkový. Dali jsme si kávu i domácí limonádu. Při odchodu jsme si dali i výbornou točenou zmrzlinu.

Kavárnu Café na náměstí vám mohu vřele doporučit. Až příště do Rokycan zavítáme, určitě se zastavíme. Tentokrát půjdeme na jistotu.

 

Kačenčiny dobroty, Rožmitál pod Třemšínem

Při návštěvě Rožmitálu pod Třemšínem jsem zavítala do místní vyhlášené cukrárny Kačenčiny dobroty. Přivítalo mne příjemné podzámecké prostředí i milá obsluha. Na výběr bylo mnoho dortů (i bezlepkových) i více druhů kávy a zmrzliny. Objednala jsem si laskonku za 26,-Kč a espresso lungo za 45,-Kč. V cukrárně jsem utratila 71,-Kč.

Cukrárnu Kačenčiny dobroty vám mohu vřele doporučit. Cukrárna se nachází na klidném místě vedle rožmitálského zámku a zanese vás do dob dávno minulých. K dispozici jsou i knihy, které si u kávy a dortíku můžete prolistovat.

Kavárna U Křížovníků, Cheb

Při návštěvě Chebu jsme navštívili studenstkou kavárnu U Křížovníků. Na první pohled se zdálo, že má nenápadná kavárna zavřeno, ale nebylo tomu tak. Byť jsme do kavárny vstoupili před čtvrtou hodinou odpolední, obsluha nás už mezi dveřmi informovala o tom, že v pět zavírají a jestli si tedy něco dáme. Objednali jsme si dvě malinové limonády, dvě espressa, horké maliny a karamelový pohár. Vše nás stálo 335,-Kč.

Až na malé nedostatky, jsme si návštěvu kavárny užili. A až do Chebu pojedeme příště, určitě se zastavíme.

Kavárna Vincafé, Náchod

Při návštěvě Náchoda jsme se opět zastavili v kavárně VinCafé abychom zjistili, zda si naše první hodnocení zaslouží. Dali jsme si malinovou limonádu s bazalkou za 55,-Kč, alžírskou kávu se šlehačkou za 65,-Kč, hruškovou limonádu se skořicí za 55,-Kč, espresso s mlékem za 55,-Kč a dva zmrzlinové poháry, každý za 85,-Kč. Ve VinCafé Náchod jsme tentokrát utratili 400,-Kč.

Káva byla jako vždy výborná. Na zmrzlinovém poháru jsme měli výbornou šlehačku a jediné co by mohlo být lepší je zmrzlina. Byť mají ve VinCafé zmrzlinu dobré značky, její chuť už není co bývala.

 

Kavárna Maxim, Strakonice

Při návštěvě Strakonic jsme na doporučení navštívili kavárnu Maxim a dobře jsme udělali. Kávu mají výbornou a výhled na Strakonice ze zahrádky stojí za to. Za vídeňskou kávu jsme dali 55,-Kč a za karafu s vodou s citronem 25,-Kč. Obsluha byla milá a rychlá. Jediné, co nám trošku zkazilo dojem z návštěvy, je umístění zahrádky, kde po každé straně chodí celkem dost lidí.

Kavárna Vincafé, Náchod

Příjemná kavárna Vincafé  se nachází jen kousek od náměstí v Náchodě. Nabízí široký výběr kávy i zákusků. Obsluha je tu moc milá a káva výborná. Design kavárny je moderní, ale i přesto nabízí příjemné kavárenské přítmí.

V kavárně jsme si objednali alžírskou kávu se šlehačkou za 65,-Kč, ledovou kávu bez ledu s porcí zmrzliny navíc za 89,-Kč a tiramisu za 55,-Kč. Kávy byly výborné, tiramisu by mohlo být lepší, ale neurazí. Kavárnu Vincafé vám můžeme při návštěvě Náchoda doporučit.

 
 

 

 

Filtr
Cena