Kč / CZK

Vyberte měnu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Kafe & toulky
Vydejte se s námi za omamnou vůní kávy. Zavedeme vás do pražíren kávy, kde si budete moct vychutnat čerstvě praženou kávu. Zavedeme vás
i do kaváren, které jsme na našich toulkách navštívili. Tipy na místa, kam zajít za kávou, najdete nově i na instagramovém profilu @jana_jiraskova_beranova

 

 
 

Kniha Kafe & toulky pomalu vzniká

Těšit se můžete na:

- představení pražíren kávy, které stojí za to navštívit,

- seznámení s kávou, kterou pro vás v pražírnách kávy připravují,

- tipy na výlety, kam v blízkosti pražíren kávy vyrazit,

- zážitkové kavárny, ze kterých si odnesete nevšední zážitek.

V knize nechybí tipy na místa, kde se můžete dobře najíst a napít a také doporučení hotelů a penzionů, ve kterých se můžete ubytovat. Dozvíte se zajímavé informace o kávě samotné a mnoho dalšího. Nevšední knižní průvodce do světa kávy a krásných míst Kafe & toulky bude k dostání nejpozději v červnu 2024.

 

 

 
 
 
 

JAMAI CAFE Dvanáctka

Kavárničku JAMAI Dvanáctka najdete v Areálu Svit budova 12. Budovu najdete snadno. Každá budova areálu má z dálky viditelné číslo. Baťovské stavby jsou sice jako přes kopírák, ale každá budova má to své. Třeba budova 12 má kavárničku JAMAI CAFE Dvanáctka, kterou byste při návštěvě města Zlína měli navštívit.

Kavárnička je to malá, ale tak útulná, že se vám z ní nebude chtít odcházet. Přes okno můžete pozorovat život na ulici a kochat se místní architekturou. Kavárnička má i terasu, která vybízí k posezení. Byť se jedná o nejmenší provoz ze sítě kaváren JAMAI CAFE, i zde pořídíte kávu z celého světa. Pochutnat si tu můžete na vynikajících domácích limonádách i Petrově zmrzlině. K zakoupení je káva, čaje i čokoláda pro domácí přípravu.

Oceňuji také profesionální a milou obsluhu, fantastické domácí limonády, domácí dezerty, Petrovu zmrzlinu z Luhačovic, plnou kvalitních surovin a chutí a výběr z více druhů mlék, včetně těch veganských. Líbí se mi možnost zakoupení zrnkové kávy na doma ze všech koutů světa a venkovní posezení s výhledem na baťovské budovy.

Za sebe musím říct, že útulnější kavárnu jsem dlouho neviděla. Vám mohu její návštěvu vřele doporučit.

 
 

 

JAMAI CAFE Nad Lávkou

Kavárnu JAMAI CAFE Nad Lávkou najdete v Uherském Brodě na konci lávky u vlakového nádraží. Připravují tu výběrovou kávu z vlastní blízké pražírny. Na výběr je káva z celého světa a je jen na vás, jakou si vyberete. A když se na kávu posadíte v útulném interiéru, obslouží vás originální robotická kočka Bella, která vám k narozeninám zahraje písničku. Pokud zvolíte posezení na terase, naskytne se vám dechberoucí výhled na Uherský Brod, který budete mít jako na dlani.

Oceňuji profesionální milou lidskou i robotickou obsluhu, fantastické domácí limonády, dortíky ze kterých si každý vybere ten svůj, terasu, ze které je nádherný výhled na město i do přírody,  netradiční číču Bellu, která baví děti i dospělé.

V JAMAI CAFE Nad Lávkou vám připraví koktejly podle posledních trendů. V nabídce nechybí více druhů mlék, včetně těch veganských. Pochutnat si tu můžete na vyhlášené Petrově zmrzlině z nedalekých Luhačovic, která je plná chutí a kvalitních surovin.  V nabídce najdete také kvalitní čaje Oxalis, které si, stejně jako kávu, můžete odnést pro domácí přípravu. Součástí kavárny je i dětský koutek s vlastní řadou omalovánek a dřevěnými hračkami. Pro skupinky je možné po objednání připravit ukázku pražení kávy.

 

Pražírna kávy JAMAI CAFE

Vůně kávy, to je moje. A když káva voní městem, to je teprve zážitek. Tento můj zážitek může zažít každý z vás. Stačí se jen vypravit do Uherského Brodu, do Pražírny kávy JAMAI CAFE.
Kromě vůně pražené kávy, kterou si můžete užít 2 – 3 týdně, kdy se zde praží, si tu můžete vychutnat lahodnou kávu z čerstvě upražených kávových zrn a kvalitní čaje Oxalis. Na výběr je tolik druhů kávy, kolik zažijete jen málokde. Je libo kávu z Kuby? Z Brazílie? Z Kolumbie? Z Keni? Z těchto a dalších přibližně 20 států si můžete vybrat upražená zrna, ze kterých vám připraví kávu dle vašich preferencí, včetně kávy bez kofeinu.
Kávu si můžete vychutnat u malého stolku v pražírně nebo si jí můžete vzít s sebou. V sortimentu pražírny kromě kávy nechybí ani široká nabídka sypaných čajů, bylinek a koření, včetně Maminčina koření, které se nabírá po naběračkách (50 Kč za jednu), a je nezávadné pro dětskou kuchyni. Objevíte tu i farmářské pochoutky, bio potraviny, vegan pochutiny a čokoládu z rodinné čokoládovny Jánský z Vyškova, s tradicí od roku 1908.
Kromě toho zde můžete pořídit různé oříšky, ať už přírodní nebo v čokoládě. Potřebujete dárek pro maminku, tatínka, babičku, dědečka, paní učitelku či pro kolegu? Myslím, že pro každého z vašich blízkých i kolegů tu připraví balíček dle vašeho přání. A to jak do krabiček a kornoutů, tak do krásných dřevěných bedýnek.
Já jsem byla pražírnou mile překvapena. Široký sortiment, příjemná obsluha a ochota vyjít vstříc i náročným zákazníkům mne mile překvapila. Až se vydáte do Uherského Brodu, zastavte se v této nenápadné pražírně u nádraží.

JAMAI CAFE Jednadvacítka

Na střeše Baťova mrakodrapu najdete nejvýše položenou kavárnu ze sítě kaváren JAMAI CAFE. Svět vám tu leží u nohou. U uší zurčí voda z fontány. Kolem vás se line vůně kávy. Čas se zastavil. Je libo kávu z Ameriky? Z Kuby? Z Brazílie? Ty a mnohé další si tu můžete vychutnat. V nabídce nechybí vynikající domácí limonády, koktejly, a fantastická Petrova zmrzlina z nedalekých Luhačovic, kterou kdo tu jednou s výběrovou kávou ochutná, moc rád se na ní vrátí.

Kromě výše zmíněného oceňuji také milou obsluhu, fantastický výhled na město Zlín a na blízkou přírodu, příjemné posezení v kavárně i na terase, možnost odnést si kávu pro domácí přípravu. V kavárně nechybí chutné dortíky a vyhlášená Petrova zmrzlina, která se vyrábí v blízkých Luhačovicích. Pro nejmenší návštěvníky je k dispozici dětský koutek, ve kterém nechybí tematické omalovánky, které si každý malý umělec může odnést domů.

Za sebe vám mohu návštěvu této kavárny vřele doporučit. Je to opravdu zážitek, na který jen tak nezapomenete. A až se do kavárny vydáte, pamatujte prosím, že vstup je přes recepci Finančního úřadu. Budova momentálně prochází rekonstrukcí, ale ta vám zážitek nijak nezkazí.

 

Momento cafe, Ostrava

Momento cafe najdete na hlavním nádraží v Ostravě. Uvaří vám tu dobrou kávu, byť ne podle posledních trendů. V nabídce nechybí dorty a několik druhů baget a dalšího obloženého pečiva. Obsluha je milá. Jedinou nevýhodou jsou toalety, které kavárna nemá vlastní. Musíte se spolehnout na veřejné toalety na nádraží, za jejichž použití si zaplatíte. Kavárna vám nevyrazí dech a ani neutkví v paměti. Každopádně ani neurazí a čekání na vlak vám tu rychleji uteče.

JAMAI CAFE U Přehrady

V kavárně JAMAI cafe u Luhačovické přehrady je radost posedět. Vychutnat si tu můžete výběrovou kávu, domácí zákusky i vyhlášenou Petrovu zmrzlinu. Můžete si objednat kávu, která je právě na mlýnku, nebo si můžete vybrat kávu dle vlastních preferencí. Na výběr je široká škála kávy ze všech koutů světa. A to není vše. Mají tu i skvělé limonády, které jsou nejen chuťově výborné, ale navíc krásně zdobené. Sama jsem si dala levandulovou a jak už to tak bývá, u jedné nezůstalo.
Oceňuji také profesionální a milou obsluhu, zajímavé knihy o kávě ke čtení a možnost zakoupit si kávu pro domácí přípravu. Pod kavárnou u cyklostezky najdete malé okénko, kde si můžete koupit fantastickou točenou zmrzlinu.
Kavárna navíc disponuje velkorysou terasou, ze které je úžasný pohled na Luhačovickou vodní nádrž a vrcholky CHKO Bílé Karpaty. Za sebe mohu návštěvu této kavárny vřele doporučit.

Café restaurant Fontána, Olomouc

Café restaurant Fontána najdete na výstavišti Flora Olomouc. Posedět si tu můžete jak v restauraci samotné, tak na zahrádce u fontány s výhledem na park a hudební pavilon. Při návštěvě této restaurace vás čeká příjemné posezení v historické budově, kde si můžete vychutnat dobrou kávu, zmrzlinový pohár a třeba také palačinky. Protože je café restaurant Fontána i restaurací, vaří tu nejen obědy, ale v nabídce je i stále menu.

Mne se v café restaurant Fontána moc líbilo. A byť nepřipravují kávu podle posledních trendů, za návštěvu tahle kavárna rozhodně stojí.

 

WOODILO design

WOODILO design není obyčejná pražírna kávy. Zastavit se tady na kávu je opravdový zážitek. Historie a moderní nábytek se tu kloubí s přítmím a přírodou.
@woodilo_moss_and_coffee najdete v Machoňově pasáži v Pardubicích. Machoňova pasáž byla postavena za první republiky v letech 1924 – 1925. Pasáž spojuje třídu Míru s Karlovinou a podle původního plánu na ni měla navázat tržnice s další pasáží. Projektantem pasáže je architekt Ladislav Machoň.
Machoňova pasáž si dodnes zachovala své kouzlo, které pražírna kávy WOODILO design zachovala. Své interiéry doplnila o moderní nábytek a mechové obrazy.
V pražírně kávy si můžete vychutnat nejen výbornou čerstvě praženou kávu, ale můžete tu načerpat energii do zbytku dne. Obsluha v kavárně je milá a rychlá. Při výběru kávy vám poradí. Jako velký bonus této pražírny vidím i to, že ke kávě nabízí zdarma karafu vody s citronem. Kávu si můžete vzít i s sebou nebo si můžete zakoupit i kávu pro domácí přípravu ☕
Za mne byla návštěva pražírny kávy @woodilo_moss_and_coffee příjemným zastavením při objevování krás Pardubic. Vám mohu její návštěvu vřele doporučit.

TA KAVÁRNA, Praha

TA KAVÁRNA je bezbariérová kavárna na pražském  Vyšehradě. První, co na pohled zaujme, jsou otevírací dveře. Stačí přijít blíž a otevřou se. Vím, v dnešní době to není žádná vychytávka, ale ... Tím, že se křídlo dveří otevře do kavárny, působí to jako pozvání k návštěvě. A kdo by tomuto pozvání odolal. Obzvlášť, když po pár krocích vstoupí do útulné kavárničky, ve které si připadá, jako by byl v obýváku. V kavárně kromě klasického sezení u stolu najdeme i útulná zákoutí se sedačkami. Nechybí dětský koutek, koutek pro dospělé, čtecí koutek s knihami a myslím, že k dispozici byla i společenská hra. V sortimentu má TA KAVÁRNA široký výběr zákusků. Mají skvělé plněné koláče, štrůdly, muffiny... Kromě široké nabídky čajů a kávy mají v nabídce i kakao.

TA KAVÁRNA je jedním z projektů Jedličkova ústavu. Kromě příjemného posezení si tu můžete zakoupit i výrobky z dílen tohoto ústavu. Mají tu krásný porcelán i fotoobrazy. Za mne byla návštěva této kavárny jednou z nejlepších restauračních návštěv za poslední dobu v Praze.

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Caffé a čokoláda, Horažďovice

Kavárna mne překvapila svou příjemnou atmosférou, nabídkou zákusků i parkovištěm ve dvoře. Moc jsem se těšila, až si objednám, ale bohužel, v momentě, kdy jsem se o to pokoušela, dobrý dojem zmizel. Nejen, že nikde nepíšou, jaké nápoje a za jakou cenu nabízí. Dostat z obsluhy, jestli mi udělají horkou čokoládu s sebou, byl skoro nadlidský výkon. A když jsem nakonec poprosila o účtenku, přišly nechápavě pohledy a nakonec pár slov k mé osobě, která si nezaslouží slyšet žádný zákazník. 

Z kavárny jsem odcházela s pocitem, že jsem byla nevítaným hostem. Ale čokoládu a účet jsem dostala. Jsem ráda, že jsem za 70,-Kč včetně 10% spropitného koupila pocit, který dlouho nezapomenu. 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 
 

 

Bistro Pecka, Vranovice

Bistro Pecka najdete ve Vranovicích na Podbrdsku. Krom širokého výběru dortíků si tu pořídíte i sendviče. Mají tu výbornou kávu i kakao, které na přání připraví i z mandlového mléka. Nechybí ani široký výběr čajů. V bistru obsluhuje milá paní, se kterou se snadno dáte do řeči. Objednávku je možné konzumovat na místě, u barového sezení. Bistro je ale primárně zařízené, abyste si objednávku vzali s sebou. Za nás můžeme Bistro Pecka vřele doporučit.

Terraza coffee bar, Plzeň

Příjemná kavárna Terraza se nachází na střeše hotelu Central. Z dálky vypadá kavárna jako uzavřený komplex, ale navštívit jí může kdokoli. Stačí jen projít hotelovou recepcí a vyvézt se výtahem do nejvyššího patra.

V kavárně jsme si dali alžírskou kávu za 69,-Kč, espresso lungo za 59,-Kč, domácí limonádu a ledový čas, každý za 69,-Kč a dva kopečky zmrzliny za 58,-Kč. Za 344,-Kč jsme si nejen vychutnali kávu v centru Plzně, ale užili jsme si i krásný výhled na blízké náměstí. Kavárnu na střeše hotelu Central vám můžeme vřele doporučit.

Café na náměstí, Rokycany

Při návštěvě Rokycan jsme navštívili kavárnu Café na náměstí. Přivítala nás milá obsluha a příjemný interiér. V nabídce dortů byly i bezlepkové, které dle vyjádření obsluhy nikdy nechybí. Ochutnali jsme jak klasický dort, tak i bezlepkový. Dali jsme si kávu i domácí limonádu. Při odchodu jsme si dali i výbornou točenou zmrzlinu.

Kavárnu Café na náměstí vám mohu vřele doporučit. Až příště do Rokycan zavítáme, určitě se zastavíme. Tentokrát půjdeme na jistotu.

 

Kačenčiny dobroty, Rožmitál pod Třemšínem

Při návštěvě Rožmitálu pod Třemšínem jsem zavítala do místní vyhlášené cukrárny Kačenčiny dobroty. Přivítalo mne příjemné podzámecké prostředí i milá obsluha. Na výběr bylo mnoho dortů (i bezlepkových) i více druhů kávy a zmrzliny. Objednala jsem si laskonku za 26,-Kč a espresso lungo za 45,-Kč. V cukrárně jsem utratila 71,-Kč.

Cukrárnu Kačenčiny dobroty vám mohu vřele doporučit. Cukrárna se nachází na klidném místě vedle rožmitálského zámku a zanese vás do dob dávno minulých. K dispozici jsou i knihy, které si u kávy a dortíku můžete prolistovat.

Kavárna U Křížovníků, Cheb

Při návštěvě Chebu jsme navštívili studenstkou kavárnu U Křížovníků. Na první pohled se zdálo, že má nenápadná kavárna zavřeno, ale nebylo tomu tak. Byť jsme do kavárny vstoupili před čtvrtou hodinou odpolední, obsluha nás už mezi dveřmi informovala o tom, že v pět zavírají a jestli si tedy něco dáme. Objednali jsme si dvě malinové limonády, dvě espressa, horké maliny a karamelový pohár. Vše nás stálo 335,-Kč.

Až na malé nedostatky, jsme si návštěvu kavárny užili. A až do Chebu pojedeme příště, určitě se zastavíme.

Kavárna Vincafé, Náchod

Při návštěvě Náchoda jsme se opět zastavili v kavárně VinCafé abychom zjistili, zda si naše první hodnocení zaslouží. Dali jsme si malinovou limonádu s bazalkou za 55,-Kč, alžírskou kávu se šlehačkou za 65,-Kč, hruškovou limonádu se skořicí za 55,-Kč, espresso s mlékem za 55,-Kč a dva zmrzlinové poháry, každý za 85,-Kč. Ve VinCafé Náchod jsme tentokrát utratili 400,-Kč.

Káva byla jako vždy výborná. Na zmrzlinovém poháru jsme měli výbornou šlehačku a jediné co by mohlo být lepší je zmrzlina. Byť mají ve VinCafé zmrzlinu dobré značky, její chuť už není co bývala.

 

Kavárna Maxim, Strakonice

Při návštěvě Strakonic jsme na doporučení navštívili kavárnu Maxim a dobře jsme udělali. Kávu mají výbornou a výhled na Strakonice ze zahrádky stojí za to. Za vídeňskou kávu jsme dali 55,-Kč a za karafu s vodou s citronem 25,-Kč. Obsluha byla milá a rychlá. Jediné, co nám trošku zkazilo dojem z návštěvy, je umístění zahrádky, kde po každé straně chodí celkem dost lidí.

Kavárna Vincafé, Náchod

Příjemná kavárna Vincafé  se nachází jen kousek od náměstí v Náchodě. Nabízí široký výběr kávy i zákusků. Obsluha je tu moc milá a káva výborná. Design kavárny je moderní, ale i přesto nabízí příjemné kavárenské přítmí.

V kavárně jsme si objednali alžírskou kávu se šlehačkou za 65,-Kč, ledovou kávu bez ledu s porcí zmrzliny navíc za 89,-Kč a tiramisu za 55,-Kč. Kávy byly výborné, tiramisu by mohlo být lepší, ale neurazí. Kavárnu Vincafé vám můžeme při návštěvě Náchoda doporučit.

 
 

 

 

Filtr
Cena