Kč / CZK

Vyberte měnu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Střední Čechy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doporučujeme

 

Trustický zápisník


Posláním tohoto Turistického zápisníku je ukázat vám zajímavá místa v chráněné krajinné oblasti Brdy a zároveň dát vám prostor pro zapsání vzpomínek z výletů.

 

V tomto Turistickém zápisníku najdete:

80 tipů na výlety v chráněné krajinné oblasti Brdy na místa známá i neznámá

9 tematických kapitol

Prostor pro zapsání vzpomínek na vlastní výlety

Místo pro nalepení turistických nálepek nebo otištění turistických razítek

Bobřík toulání


Ve středních Čechách si můžete užít mnoho zábavy s venkovní hrou Bobřík toulání. Na výběr máte z několika středočeských lokalit, včetně chráněných krajinných oblastí. 

 

Bobřík toulání obsahuje:

12 tipů na výlet na krásná místa, kde se nehradí vstupné

4 bonusové tipy na výlet 

Kontakty na infocentra

Doporučení na cesty

Zajímavé informace o navštívených místech

A mnoho dalšího

 

Navštívili jsme

 

Podbrdské muzeum, Rožmitál pod Třemšínem

V Podbrdském muzeu můžete navštívit několik expozic. Dozvíte se, jak se žilo na Podbrdsku, můžete navštívit expozici pojednávající o životě Jakuba Jana Ryby a můžete se také přenést do doby Johanky z Rožmitálu. Součástí Podbrdského muzea je i expozice veteránů. Prohlídka muzea zaujme i děti, neboť je zde mnoho interaktivních koutků. Návštěvu Podbrdského muzea vám můžeme doporučit.

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Zmrzlina z Rožmíku

 

Při návštěvě Rožmitálu pod Třemšínem jsme jako vždy neodolali a zašli jsme na jednu točenou. Jako vždy byla výborná. Zmrzlina z Rožmíku si totiž zakládá na kvalitních surovinách a na její zmrzlině je to znát. Každý den je na výběr ze dvou krémových zmrzlin a dvou sorbetů. Vaří také skvělou ledovou kávou s kopcem šlehačky a zmrzliny. Navíc mají i bezlepkové kornoutky a ještě se mi nestalo, že by jej neměli. Až se vydáte do Rožmitálu pod Třemšínem nebo blízkých Brd, vřele doporučujeme zastavit se i na jednu točenou. I cena zmrzliny je příznivá. Dětská stojí 14,-Kč, malá 28,-Kč a velká 39,-Kč. A velká je opravdu velká.

Kačenčiny dobroty, Rožmitál pod Třemšínem

Při návštěvě Rožmitálu pod Třemšínem jsem zavítala do místní vyhlášené cukrárny Kačenčiny dobroty. Přivítalo mne příjemné podzámecké prostředí i milá obsluha. Na výběr bylo mnoho dortů (i bezlepkových) i více druhů kávy a zmrzliny. Objednala jsem si laskonku za 26,-Kč a espresso lungo za 45,-Kč. V cukrárně jsem utratila 71,-Kč.

Cukrárnu Kačenčiny dobroty vám mohu vřele doporučit. Ode mne má 5 z 5 hvězdiček. Cukrárna se nachází na klidném místě vedle rožmitálského zámku a zanese vás do dob dávno minulých. K dispozici jsou i knihy, které si u kávy a dortíku můžete prolistovat.

 

Country Club Westar, Uhlířské Janovice

Cestou přes Uhlířské Janovice jsme se na jídlo zastavili v Country Clubu Weststar. Objednali jsme si svíčkovou s knedlíkem a kuřecí plátek na grilované zelenině. Grilovaná zelenina byla výborná a kuřecí plátek se svíčkovou také.

Country Club nás mile překvapil nejen vynikajícím jídlem a příjemnou obsluhou, ale i svým interiérem, díky kterému Country Club dostává svému jménu. V restauraci se nám dokonce líbilo tak, že jsme si zapomněli vzít účet s útratou a tak vám bohužel nemůžeme napsat, kolik jsme v restauraci za jídlo pro dvě osoby utratili. Co vám však napsat můžeme je to, že částka to byla obvyklá a vám můžeme návštěvu tohoto Country Clubu pouze doporučit.

TEPfactor Slapy

TEPfactor Slapy je netradiční zážitek pro sportovce i nadšence. Týmovou hru na motivy oblíbené Pevnosti Boyrd si můžete vyzkoušet i vy. Kromě netradičního zážitku se můžete v TEPfactoru i ubytovat v plážových domcích.

Hotel Pod Kokšínem, Hořehledy

Hotel Pod Kokšínem najdete na samotném okraji CHKO Brdy. Pobyt v tomto hotelu s příjemným personálem a chutnou kuchyní jsme si užili stejně, jako výlety do okolní přírody. Součástí hotelu je i golfové hřiště. Pobyt v hotelu Pod Kokšínem můžeme vám i vašich čtyřnohým parťákům doporučit.