Kč / CZK

Vyberte měnu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Navštívili jsme

Recenze z míst, která jsme s člobrdicí navštívili. Na místech, kam chlupáči nesmějí, byla pouze člobrdice. U recenze je v tomto případě uvedeno,
že !!! Chlupáčům není vstup povolen !!!. U recenzí bez tohoto upozornění jsou chlupáči vítáni.

 

 

 

TA KAVÁRNA, Praha

TA KAVÁRNA je bezbariérová kavárna na pražském  Vyšehradě. První, co na pohled zaujme, jsou otevírací dveře. Stačí přijít blíž a otevřou se. Vím, v dnešní době to není žádná vychytávka, ale ... Tím, že se křídlo dveří otevře do kavárny, působí to jako pozvání k návštěvě. A kdo by tomuto pozvání odolal. Obzvlášť, když po pár krocích vstoupí do útulné kavárničky, ve které si připadá, jako by byl v obýváku. V kavárně kromě klasického sezení u stolu najdeme i útulná zákoutí se sedačkami. Nechybí dětský koutek, koutek pro dospělé, čtecí koutek s knihami a myslím, že k dispozici byla i společenská hra. V sortimentu má TA KAVÁRNA široký výběr zákusků. Mají skvělé plněné koláče, štrůdly, muffiny... Kromě široké nabídky čajů a kávy mají v nabídce i kakao.

TA KAVÁRNA je jedním z projektů Jedličkova ústavu. Kromě příjemného posezení si tu můžete zakoupit i výrobky z dílen tohoto ústavu. Mají tu krásný porcelán i fotoobrazy. Za mne byla návštěva této kavárny jednou z nejlepších restauračních návštěv za poslední dobu v Praze.

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Caffé čokoláda, Horažďovice

Kavárna mne překvapila svou příjemnou atmosférou, nabídkou zákusků i parkovištěm ve dvoře. Moc jsem se těšila, až si objednám, ale bohužel, v momentě, kdy jsem se o to pokoušela, dobrý dojem zmizel. Nejen, že nikde nepíšou, jaké nápoje a za jakou cenu nabízí. Dostat z obsluhy, jestli mi udělají horkou čokoládu s sebou, byl skoro nadlidský výkon. A když jsem nakonec poprosila o účtenku, přišly nechápavě pohledy a nakonec pár slov k mé osobě, která si nezaslouží slyšet žádný zákazník. 

 

Z kavárny jsem odcházela s pocitem, že jsem byla nevítaným hostem. Ale čokoládu a účet jsem dostala. Jsem ráda, že jsem za 70,-Kč včetně 10% spropitného koupila pocit, který dlouho nezapomenu. 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 
 

 

Vyšehradská jízda od Get out fun

S venkovní únikovkou jsem se vydala poznat pražský Vyšehrad. Sama mám Prahu v malíku a na Vyšehrad chodím moc ráda. O to víc jsem byla překvapena, jak může taková procházka po Vyšehradě vypadat. Nejen, že jsem šla místy známými a viděla je jinak. Také jsem si díky úkolům všimla detailů, které mi při běžných procházkách unikly. K tomu všemu jsem si málem udělala na mozku uzel, když jsem luštila šifru, která byla tak strašně jednoduchá, až mi zabrala skoro půl hodiny. Ne, nedělám si srandu. Opravdu je to tak. Stačila troška nepozornosti a uzel byl na světě.

Protože je Vyšehradská jízda, jak se tento okruh nazývá, zcela bezbariérová, může se na něj vydat celá rodina. Trasa je sjízdná s vozíčkem i s kočárkem. Některé šifry zvládnou rozlousknout i děti. Myslím si, že mnohdy řešení najdou rychleji než dospělí. Únivkovky od Get out fun si můžete zahrát na různých místech České republiky a dokonce i na Slovensku.

 
 

 

Pivovarský klub Benedict, Praha

Restauraci Pivovarský klub Benedict najdete v pražském Karlíně, na Křižíkově ulici.  V suterénu je příjemné posezení. Na čepu mají 6 druhů piv z českých minipivovarů. Jídlo v restauraci je výborné a obsluha vstřícná a milá. Pivovarský klub Benedict vám doporučujeme navštívit.

Bistro Pecka, Vranovice

Bistro Pecka najdete ve Vranovicích na Podbrdsku. Krom širokého výběru dortíků si tu pořídíte i sendviče. Mají tu výbornou kávu i kakao, které na přání připraví i z mandlového mléka. Nechybí ani široký výběr čajů. V bistru obsluhuje milá paní, se kterou se snadno dáte do řeči. Objednávku je možné konzumovat na místě, u barového sezení. Bistro je ale primárně zařízené, abyste si objednávku vzali s sebou. Za nás můžeme Bistro Pecka vřele doporučit.

Faency Fries, ul. Kaprova, Praha

Jednu z poboček občerstvení Faency najdete v Kaprově ulici v Praze. Hranolky vyrábí z brambor, nepoužívají předsmažené polotovary. K hranolkám je v ceně dip, možné je dokoupit si omáčku. Hranolky s dipem pořídíte od 72,-Kč. Hranolky přijdou vhod těm, kdo si chtějí vzít jídlo rychle s sebou do ruky. V občerstvení není možné si hranolky sníst, umýt si před jídlem ruce ani použít toaletu.

 

Trdelník, ul. Melantrichova, Praha

Trdelník jsme pořídili v pražské Melantrichově ulici u Staroměstského náměstí. Trdelník se skořicí stojí 70,-Kč, s dalšími základními přísadami stojí do 100,-Kč, se zmrzlinou vyjde až na 190,-Kč. Typickou vůni trdelníku neucítíte, stejně jako neuvidíte pečení trdelníku. Trdelníku mají připravené v bedně na zemi. Paní, která nás obsluhovala, neumí česky ani pozdravit. Za nás musím konstatovat obrovské zklamání.

Terraza coffee bar, Plzeň

Příjemná kavárna Terraza se nachází na střeše hotelu Central. Z dálky vypadá kavárna jako uzavřený komplex, ale navštívit jí může kdokoli. Stačí jen projít hotelovou recepcí a vyvézt se výtahem do nejvyššího patra.

V kavárně jsme si dali alžírskou kávu za 69,-Kč, espresso lungo za 59,-Kč, domácí limonádu a ledový čas, každý za 69,-Kč a dva kopečky zmrzliny za 58,-Kč. Za 344,-Kč jsme si nejen vychutnali kávu v centru Plzně, ale užili jsme si i krásný výhled na blízké náměstí. Kavárnu na střeše hotelu Central vám můžeme vřele doporučit.

Ice 'n' go!

Při návštěvě Dinoparku jsme ochutnali kuličkovou zmrzlinu Ice ’n’ go!. Malý kelímek, této netradičně tvarované zmrzliny stál 60,-Kč. Seznam alergenů, které zmrzlina obsahuje, je opravdu dlouhý. Co nás zarazilo nejvíce je možnost přítomnosti lepku (složka obilovin) ve všech příchutích této zmrzliny.

I přes složení zmrzliny jsme se rozhodli zmrzlinu ochutnat. Volba padla na vanilkovou, neboť její příchuť je všem asi nejznámější. Chuť zmrzliny nebyla úplně špatná, ale byla plná vody, což je u krémové zmrzliny nežádoucí. Při ceně 60,-Kč za 60 g zmrzliny jsme od zmrzliny očekávali mnohem více.

Zmrzlinu Ice ‚n‘ go! hodnotíme jako průměrnou. Zkusili jsme jednou, víme jak chutná, ale příště si dáme něco lepšího.

 

 

 
 

ZOO Plzeň

Návštěva plzeňské ZOO v nás zanechala rozporuplné pocity. Za vchodem jsme viděli lvy i několik druhů ptáků. Prošli jsme se pavilonem kolem šimpanzů a došli k výběhu, kde měl být dingo, ale ve výběhu byly ovce. Po krátkém občerstvení jsme se vydali do horní části ZOO. Značení nebylo skoro žádné, jen nicneříkající směrovky s názvy lokalit. Co se pod označením lokalit skrývá, nám bylo záhadou. Orientační tabule jsme potkali až v dolní části ZOO, kousek od východu, kde jsme se mohli zorientovat.

V celé ZOO jsme si prohlédli mnoho druhů ptáků a želv. Příjemně nás překvapili ještěři. Botanická zahrada, jež je součástí ZOO, také nebyla hodnocena kladně. Při rozhovorech s dalšími návštěvníky jsme až na jedno kladné hodnocení dostali pouze špatné hodnocení. Po dlouhé diskuzi dáváme ZOO v Plzni 2 z 5 hvězdiček.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Café na náměstí, Rokycany

Při návštěvě Rokycan jsme navštívili kavárnu Café na náměstí. Přivítala nás milá obsluha a příjemný interiér. V nabídce dortů byly i bezlepkové, které dle vyjádření obsluhy nikdy nechybí. Ochutnali jsme jak klasický dort, tak i bezlepkový. Dali jsme si kávu i domácí limonádu. Při odchodu jsme si dali i výbornou točenou zmrzlinu.

Kavárnu Café na náměstí vám mohu vřele doporučit. Od nás má 5 z 5 hvězdiček. Až příště do Rokycan zavítáme, určitě se zastavíme. Tentokrát půjdeme na jistotu.

Restaurace U Staffiho, Rokycany

Při návštěvě Rokycan jsme se zastavili na oběd v restauraci U Staffiho. Jídlo bylo vysušené a obsluha pomalá. Od obsluhy jsme nedostali ani jídelní lístek a dostat z ní, co k jídlu si můžeme objednat, byl skoro nadlidský výkon. Prostředí restaurace bylo příjemné. I proto hodnotíme restauraci jako průměrnou, 2 z 5 hvězdiček.

Kačenčiny dobroty, Rožmitál pod Třemšínem

Při návštěvě Rožmitálu pod Třemšínem jsem zavítala do místní vyhlášené cukrárny Kačenčiny dobroty. Přivítalo mne příjemné podzámecké prostředí i milá obsluha. Na výběr bylo mnoho dortů (i bezlepkových) i více druhů kávy a zmrzliny. Objednala jsem si laskonku za 26,-Kč a espresso lungo za 45,-Kč. V cukrárně jsem utratila 71,-Kč.

Cukrárnu Kačenčiny dobroty vám mohu vřele doporučit. Ode mne má 5 z 5 hvězdiček. Cukrárna se nachází na klidném místě vedle rožmitálského zámku a zanese vás do dob dávno minulých. K dispozici jsou i knihy, které si u kávy a dortíku můžete prolistovat.

 

 
 

Dinopark Plzeň

Dinopark v Plzni je moc krásné místo. Dinosauři jsou povedení a mnozí se i hýbou. Vzrostlé stromy dávají místu tu správnou atmosféru. Mnozí dinosauři jsou i schovaní u křoví a viditelní na poslední chvíli. Nechybí ani orientační tabule. 

Součástí Dinoparku je 3D kino, ve kterém diváci rozhodují o osudu dinosauřího mláděte i místo, kde na vás dinosaurus dýchne. Kromě tetovacího stánku, občerstvení a upomínkových předmětů jsou veškeré atrakce zdarma.

Kromě výše zmíněných zastavení je součástí Dinoparku dětské hřiště s prolézačkami, pískoviště a vodní hra. Vyzkoušet si tu můžete i hod tenisákem do dinosauří hlavy nebo osahat části dinosaurů v hádankovém poli.

Vstupné do Dinoparku činí pro dospělého 160,-Kč, pro dítě od 3 – 15 let, studenty a důchodce 120,-Kč, rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2 děti je 500,-Kč a rodinné vstupné pro 2 dospělé a 3 děti je 530,-Kč. Do Dinoparku je možné zakoupit permanentku.

Dinoparku v Plzni dáváme 5 z 5 hvězdiček. Návštěvu Dinoparku můžeme vřele doporučit.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Kavárna U Křížovníků, Cheb

Při návštěvě Chebu jsme navštívili studenstkou kavárnu U Křížovníků. Na první pohled se zdálo, že má nenápadná kavárna zavřeno, ale nebylo tomu tak. Byť jsme do kavárny vstoupili před čtvrtou hodinou odpolední, obsluha nás už mezi dveřmi informovala o tom, že v pět zavírají a jestli si tedy něco dáme. Objednali jsme si dvě malinové limonády, dvě espressa, horké maliny a karamelový pohár. Vše nás stálo 335,-Kč.

Až na malé nedostatky, jsme si návštěvu kavárny užili. A až do Chebu pojedeme příště, určitě se zastavíme.

 

 

Love Curry Indian Restaurant, Náchod

Při návštěvě města Náchod jsme zašli na polední menu do restaurace Love Curry Indian Restaurant. Jídlo bylo dobré. Personál byl milý, ale jeho přístup nás hodně zklamal. Byť jsme přišli do prázdné restaurace a byli jsme ujištěni, že do 30 minut budeme po jídle, jídlo z poledního menu nám přinesli po více jak 30 minutách a všichni příchozí po nás měli své objednávky dávno na stole. Z pokladny nám místo účtu vyjeli pouze výpis z účtu, který neslouží jako daňový doklad. Za oběd pro dvě osoby jsme zaplatili 550,-Kč.

Tuto restauraci hodnotíme jako průměrnou. Mezi zákazníkem, který nemluví anglicky, a personálem je velká jazyková bariéra, což nám ostatně potvrdili i další návštěvníci restaurace. V porovnání s jinými indickými restauracemi je v této restauraci jídlo průměrné. Ale je to to nejlepší jídlo, jaké jsme zatím v Náchodě jedli. Takže pokud máte na jídlo hodně času a mluvíte anglicky, nebo pokud vám nevadí menší nejistota ze špatné domluvy, do této restaurace se nemusíte bát zajít.

Bagel Lounge, Cheb

Při návštěvě města Cheb jsme se zastavili na brunch v restauraci Bagel Lounge. Objednali jsme si 3 amigos bagely (279,-Kč), menší varianty nejoblíbenějších bagelů, bezlepkový bagel kebab chicken (169,-Kč), okurkovou limonádu, limonádu z černého bezu a dvě malinovky (každá limonáda 69,-Kč), salad mix (59,-Kč), hranolky (79,-Kč). Návštěvu této restaurace jsme si moc užili. Ze zahrádky restaurace byl krásný pohled na náměstí i na jeho dominantu Špalíček. Za brunch jsme utratili 862,-Kč. A protože nám bagely z Bagel Lounge zachutnaly, těšíme se na další návštěvu.

 

 

Bagel Lounge Karlovy Vary

Při naší cestě po západních Čechách jsme se zastavili v restauraci Bagel Lounge v Karlových Varech. Restauraci jsme objevili skoro v centru města a snad i díky tomu si z návštěvy restaurace odnášíme nevšední zážitek.

Při pozorování běžného ruchu města jsme si vychutnali skvělou kávu a dali jsme si snídani, vafli z bramborového těsta se slaninou, vejcem a salátem. Na cestu jsme si objednali bagely a mohli jsme vyrazit do víru města.

 

Zmrzlina z Rožmíku

Při návštěvě Rožmitálu pod Třemšínem jsme jako vždy neodolali a zašli jsme na jednu točenou. Jako vždy byla výborná. Zmrzlina z Rožmíku si totiž zakládá na kvalitních surovinách a na její zmrzlině je to znát. Každý den je na výběr ze dvou krémových zmrzlin a dvou sorbetů. Vaří také skvělou ledovou kávou s kopcem šlehačky a zmrzliny. Navíc mají i bezlepkové kornoutky a ještě se mi nestalo, že by jej neměli. Až se vydáte do Rožmitálu pod Třemšínem nebo blízkých Brd, vřele doporučujeme zastavit se i na jednu točenou. I cena zmrzliny je příznivá. Dětská stojí 14,-Kč, malá 28,-Kč a velká 39,-Kč. A velká je opravdu velká.

Kavárna Vincafé, Náchod

Při návštěvě Náchoda jsme se opět zastavili v kavárně VinCafé abychom zjistili, zda si naše první hodnocení zaslouží. Dali jsme si malinovou limonádu s bazalkou za 55,-Kč, alžírskou kávu se šlehačkou za 65,-Kč, hruškovou limonádu se skořicí za 55,-Kč, espresso s mlékem za 55,-Kč a dva zmrzlinové poháry, každý za 85,-Kč. Ve VinCafé Náchod jsme tentokrát utratili 400,-Kč.

Káva byla jako vždy výborná. Na zmrzlinovém poháru jsme měli výbornou šlehačku a jediné co by mohlo být lepší je zmrzlina. Byť mají ve VinCafé zmrzlinu dobré značky, její chuť už není co bývala.

Kavárna Maxim, Strakonice

Při návštěvě Strakonic jsme na doporučení navštívili kavárnu Maxim a dobře jsme udělali. Kávu mají výbornou a výhled na Strakonice ze zahrádky stojí za to. Za vídeňskou kávu jsme dali 55,-Kč a za karafu s vodou s citronem 25,-Kč. Obsluha byla milá a rychlá. Jediné, co nám trošku zkazilo dojem z návštěvy, je umístění zahrádky, kde po každé straně chodí celkem dost lidí.

 

 

Kozlovna U Plechandy, Písek

Kozlovna U Plechandy není obyčejná restaurace. Dát si tu oběd je malý zážitek. Jídlo skvěle chutná, porce jsou menší než je obvyklé v běžných restauracích a je znát, že vaří z těch nejlepších surovin. Pro děti mají k dispozici dětské stoličky i omalovánky, které každé dítě hned po usazení dostane spolu s pastelkami. Z části Kozlovny je pak i výhled na hrad.

Až budete poznávat krásy Písku a jeho okolí, vřele vám doporučíme zastavit se na oběd právě v Kozlovně. V Písku jsme navštívili mnoho restaurací a ochutnali nespočet jídel. Ale Kozlovně nekonkuruje žádná z námi navštívených restaurací ani ochutnaných jídel.

 

 

Kavárna Vincafé, Náchod

Příjemná kavárna Vincafé  se nachází jen kousek od náměstí v Náchodě. Nabízí široký výběr kávy i zákusků. Obsluha je tu moc milá a káva výborná. Design kavárny je moderní, ale i přesto nabízí příjemné kavárenské přítmí.

V kavárně jsme si objednali alžírskou kávu se šlehačkou za 65,-Kč, ledovou kávu bez ledu s porcí zmrzliny navíc za 89,-Kč a tiramisu za 55,-Kč. Kávy byly výborné, tiramisu by mohlo být lepší, ale neurazí. Kavárnu Vincafé vám můžeme při návštěvě Náchoda doporučit.

Točená zmrzlina z Opočna na náměstí v Milevsku

Při návštěvě Milevska jsme se zastavili na první letošní zmrzlinu. Volba padla na točenou zmrzlinu z Opočna. Zmrzlina byla jako vždy dobrá, jen nás překvapilo, že v Milevsku nemají bezlepkové kornoutky, které na jiných provozovnách obvykle mívají. Přes tento malý nedostatek jsme si zmrzlinu objednali do kelímku o objemu 0,2 litru za 38,-Kč. Zmrzlina do běžného kornoutku v Milevsku stojí malá 28,-Kč a velká 35,-Kč. Byť u okénka bývá fronta, stojí za to si na zmrzlinu počkat.

Country Club Westar, Uhlířské Janovice

Cestou přes Uhlířské Janovice jsme se na jídlo zastavili v Country Clubu Weststar. Objednali jsme si svíčkovou s knedlíkem a kuřecí plátek na grilované zelenině. Grilovaná zelenina byla výborná a kuřecí plátek se svíčkovou také.

Country Club nás mile překvapil nejen vynikajícím jídlem a příjemnou obsluhou, ale i svým interiérem, díky kterému Country Club dostává svému jménu. V restauraci se nám dokonce líbilo tak, že jsme si zapomněli vzít účet s útratou a tak vám bohužel nemůžeme napsat, kolik jsme v restauraci za jídlo pro dvě osoby utratili. Co vám však napsat můžeme je to, že částka to byla obvyklá a vám můžeme návštěvu tohoto Country Clubu pouze doporučit.

 

 
 
 
 

Hotel u města Prahy

Při návštěvě Náchoda jsme dlouho hledali restauraci, ve které bychom se mohli najíst. Nakonec jsme si vybrali restauraci v Hotelu u města Prahy.

Z poledního menu, ve kterém převládala smažená jídla, jsme si vybrali hovězí vývar za 32,-Kč, vepřové výpečky se strapačkami a se zelím za 119,-Kč, zeleninový salát s lososem za 162,-Kč, malou točenou Kofolu za 23,-Kč a malinovku za 28,-Kč. 

Obsluha restaurace byla příjemná, dokonce nám pověděla, že přirozeně bezlepková jídla zahušťují moukou proto, aby jídla bylo víc a proto je na výběr z přirozeně bezlepkových jídel pouze zeleninový salát. Zelenina v salátu byla čerstvá, zatímco losos zapáchal a místo typické lososové barvy byl převážně šedivý. Když jsme na špatného lososa upozornili obsluhu, bylo nám řečeno, že ryby nejí a že ryby smrdí. Salát, který jsme nedojedli, si samozřejmě nechali zaplatit. Hovězí vývar i vepřové výpečky ohodnotil kolega jako dobré.

V hotelové restauraci jsme za oběd utratili 364,-Kč a odešli jsme se zkušeností, která se nám za poslední roky nestala. Do restaurace Hotelu u města Prahy již nezavítáme. Byť je se jedná o nejsympatičtější restauraci na náchodském náměstí, při další návštěvě tohoto města budeme hledat restauraci jinou.

 

Penzion Aktiv, Vysoké nad Jizerou

Penzion Aktiv najdete v městečku Vysoké nad Jizerou. Příjemný personál a výborná domácí kuchyně nás mile překvapila. Na pokojích není televize, zato je možné využít společenskou místnost k hraní her, nebo můžete jít relaxovat do whirpool či sauny. My i naši čtyřnozí parťáci jsme si pobyt v penzionu Aktiv užili a můžeme vám tento penzion vřele doporučit.

TEPfactor Slapy

TEPfacotr je týmová hra na motivy hry Pevnost Boyard. Úkoly procvičí nejen vaši sílu, ale i vaší motoriku a logiku. Tým, který se nebojí a je soutěživý, má vítězství skoro v kapse.

Protože je TEPfactor týmová zábava, jedinec se nepobaví. Ale skupina lidí i rodina s dětmi si na své určitě přijde. My jsme si návštěvu TEPfactoru moc užili a těšíme se na návštěvu další. Dozvěděli jsme se totiž, že se disciplíny jednou za čas mění. Vám návštěvu TEPfactoru také vřele doporučujeme.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Hotel Pod Kokšínem, Hořehledy

Hotel Pod Kokšínem najdete na samotném okraji CHKO Brdy. Pobyt v tomto hotelu s příjemným personálem a chutnou kuchyní jsme si užili stejně, jako výlety do okolní přírody. Součástí hotelu je i golfové hřiště. Pobyt v hotelu Pod Kokšínem můžeme vám i vašich čtyřnohým parťákům doporučit.

 

 

Stezka korunami stromů, Lipno

Na Stezku korunami stromů jsme se vydali několikrát a výlet jsme si vždy moc užili. Stezka korunami stromů je bezbariérová a nabízí opravdu krásné výhledy na Lipno, Šumavu a ještě mnohem dál. Na Stezce korunami stromů jsou i prolézačky a skládačky a celou cestu doprovází i informační tabulky. Za nás to byl super výlet, který vám můžeme doporučit.  

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Dealer coffee, Písek


Kavárničku Dealer coffee najdete v Písku u kostela Narození Panny Marie. Vaří tu výbornou kávu a mají i dobré zákusky. Návštěvu kavárničky vám můžeme doporučit. 

Hotel Element, Lipno nad Vltavou


V hotelu Element jsme se ubytovali při jedné z našich návštěv na Lipně a pobyt jsme si nadmíru užili. Vstřícný personál nás mile překvapil. Pobyt v hotelu si užili i naši psíci, kteří vám spolu s námi návštěvu hotelu Element vřele doporučují.

 

Restaurace Stodola, Lipno nad Vltavou

V restauraci Stodola jsme si moc pochutnali. Milý personál nám splnil všechna naše přání. Až se vydáte na Lipno, zastavte se tu. Pevně věříme, že i vy si ve Stodole pochutnáte.

 

Podbrdské muzeum, Rožmitál pod Třemšínem

V Podbrdském muzeu můžete navštívit několik expozic. Dozvíte se, jak se žilo na Podbrdsku, můžete navštívit expozici pojednávající o životě Jakuba Jana Ryby a můžete se také přenést do doby Johanky z Rožmitálu. Součástí Podbrdského muzea je i expozice veteránů. Prohlídka muzea zaujme i děti, neboť je zde mnoho interaktivních koutků. Návštěvu Podbrdského muzea vám můžeme doporučit.

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

Penzion Kobylnice, Lipno nad Vltavou

Pobyt v penzionu Kobylnice jsme si moc užili. Z malé terasy jsme měli úžasný výhled na Lipno a Šumavu. Užívali jsme si tu západy slunce a pobyt nám utekl až moc rychle. Výborná domácí kuchyně a příjemní majitelé nám pobyt zpříjemnili. Kdo raději upřednostní pobyt v soukromí, může si tu pronajmout samostatnou chatku se zahradou a terasou. V penzionu i chatě jsou psi vítáni. Po naší hezké zkušenosti vám můžeme pobyt v tomto penzionu vřele doporučit.

 

Rozhledna s restaurací 
Tanvaldský Špičák

Restauraci na Tanvaldském Špičáku jsme navštívili při návštěvě místní rozhledny. Na výběr měli z mnoha jídel, která jsme neochutnali. Naším hlavním cílem byla totiž rozhledna, ze které jsme si užili vcelku pěkný výhled, byť nám ve výhledu hodně bránily místní přijímače. Na rozhlednu vedou prudké schody, které nejsou v moc dobrém stavu. Na rozhlednu smějí i psi.

 

Hostinec Na Faře, Vrčeň

Hostinec Na Faře najdete v malé obci Vrčeň, na okraji přírodního parku Pod Štědrým. Milý personál a domácí kuchyně, dobré pivo i limonáda a příjemný personál potěší každého hosta této hospůdky. Návštěvu hostince Na Faře vám můžeme doporučit.

 

Muzeum milevských maškar

V Muzeu milevských maškar si můžete prohlédnout kostýmy z maškarních průvodů i přes 100 let staré. Součástí expozice je promítání filmu spojeného s historií milevských maškar. Návštěva Muzea milevských maškar moc času nezabere, ale rozhodně potěší každého, kdo má masky rád. Návštěvu Muzea milevských maškar vám můžeme při návštěvě Milevska vřele doporučit.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

Restaurace Na kopečku, Tchořovice

Restauraci Na Kopečku najdete jen pár kroků od vlakového nádraží v Tchořovicích. Restaurace vás potěší domácí kuchyní a milým personálem. Po procházce okolní nádhernou přírodou, skoro nedotčenou turistickým ruchem, je posezení v restauraci Na Kopečku tím nejlepším zakončením výletu.

 

 

Modelová železnice, Vrčeň

V modelové železnici jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o železnicích v Čechách, na Moravě i ve Slezsku a mohli jsme si prohlédnout stovky modelů vlaků. Součástí modelové železnice je i expozice jízdenek, uniforem a nezbytností potřebných pro práci na železnici. Modelovou železnici ve Vrčni provozuje pán v podkroví svého domu. Milovníci vlaků a modelových železnic si tu určitě přijdou na své.

 

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!