Kč / CZK

 stezkahlavolamu@tulacci.cz                         www.tulacci.cz

 

Tuláčci

Pojďte se toulat s námi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

JIŽNÍ ČECHY

 

Doporučujeme

 

Turistický zápisník


Posláním tohoto Turistického zápisníku je ukázat vám zajímavá místa v přírodním parku Písecké hory a zároveň dát vám prostor pro zapsání vzpomínek z výletů.

 

V tomto Turistickém zápisníku najdete:

80 tipů na výlety v chráněné krajinné oblasti Brdy na místa známá i neznámá

9 tematických kapitol

Prostor pro zapsání vzpomínek na vlastní výlety

Místo pro nalepení turistických nálepek nebo otištění turistických razítek

Turistický zápisník


Posláním tohoto Turistického zápisníku je ukázat vám zajímavá místa na Šumavě a Lipně, včetně národního parku Šumava a zároveň dát vám prostor pro zapsání vzpomínek z výletů.

 

V tomto Turistickém zápisníku najdete:

90 tipů na výlety v chráněné krajinné oblasti Brdy na místa známá i neznámá

9 tematických kapitol

Prostor pro zapsání vzpomínek na vlastní výlety

Místo pro nalepení turistických nálepek nebo otištění turistických razítek

Tuláčkova stezka hlavolamů
Poznej Písek

V jižních Čechách si můžete užít mnoho zábavy s venkovní hrou pro celou rodinu a partu přátel a kamarádů Tuláčkova stezka hlavolamů.

 

Hra Tuláčkova stezka hlavolamů Poznej Příbram, vás provede tímto jihočeským městem a ukáže vám místa i neznámá. Navíc zjistíte mnoho zajímavých informací nejen o historii Příbrami, ale seznámí vás i s místními osobnostmi.  

 

 

Tuláčkova stezka hlavolamů

V jižních Čechách si můžete užít mnoho zábavy s venkovní hrou pro celou rodinu a partu přátel a kamarádů Tuláčkova stezka hlavolamů.

 

Hra Tuláčkova stezka hlavolamů Bitva u Sudoměře vás provede místy, kde se odehrála tato slavná bitva. Okruh Poznej Tchořovicko vás provede nádhernou přírodou mezi jihočeskými rybníky. S okruhem Do oblak si užijete výhledy nejen na Lipenskou přehradu, ale i na Šumavu a ještě mnohem dál.

 
 

 

Chata a penzion Kobylnice, Lipno nad Vltavou

Penzion Kobylnice je rodinný penzion s výbornou kuchyní. Kromě ubytování v penzionu nabízí i pronájem chaty s terasou a zahradou. Penzion a chata Kobylnice se nachází v nádherné šumavské přírodě nedaleko vodní nádrže Lipno.

Hotel Element, Lipno nad Vltavou


Hotel Element je hotel na Lipně, který se otevřel v roce 2021. Ať už se chystáte za vodou, cyklistikou anebo na lyže, hotel Element je pro vás nejlepším výchozím bodem pro všechny lipenské aktivity.

Restaurace Stodola, Lipno nad Vltavou

Restaurace Stodola se pyšní skvělou domácí kuchyní a točenými nápoji. Šéfkuchař Michal Hruda vylepšil letité receptury s úctou k místním tradicím. Ochutnat tak můžete omáčky vonící po šumavských bylinkách a osvěžit se  můžete čerstvě natočeným plzeňským pivem.

 

Restaurace Na kopečku, Tchořovice


Restaurace Na kopečku se pyšní skvělou domácí kuchyní a točenými nápoji. Pochutnat si můžete jak na malinovce či Kofole, tak i na správně vychlazeném pivu značky Holba. 

Dealer coffee, Písek


Kavárničku Dealer coffee najdete v Písku u kostela Narození Panny Marie. V kavárně si můžete odpočinout a pochutnat na výborné kávě a zákuscích. 

Muzeum milevských maškar

Muzeum milevských maškar bylo otevřeno v roce 2017 v návaznosti na dlouholetou tradici maškarního průvodu v Milevsku. Muzeum milevských maškar je českým unikátem, neboť je jediným muzeem v ČR, které se zaměřuje na dějiny zdejší národopisné tradice – masopustních průvodů. Muzeum milevských maškar se věnuje tradici sahající až k lidovým hrám a středověkým městským slavnostem.

 

Stezka korunami stromů, Lipno

Stezka korunami stromů nabízí skvělý zážitek a navíc se dozvíte mnoho zajímavých informací o Lipně, Šumavě i stezce samotné. U stezky korunami stromů si můžete odpočinout a občerstvit se.