Kč / CZK

Vyberte měnu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

Jižní Čechy

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doporučujeme

 

Turistický zápisník


Posláním tohoto Turistického zápisníku je ukázat vám zajímavá místa v přírodním parku Písecké hory a zároveň dát vám prostor pro zapsání vzpomínek z výletů.

 

V tomto Turistickém zápisníku najdete:

80 tipů na výlety v přírodním parku Písecké hory na místa známá i neznámá

9 tematických kapitol

Prostor pro zapsání vzpomínek na vlastní výlety

Místo pro nalepení turistických nálepek nebo otištění turistických razítek

Turistický zápisník


Posláním tohoto Turistického zápisníku je ukázat vám zajímavá místa na Šumavě a Lipně, včetně národního parku Šumava a zároveň dát vám prostor pro zapsání vzpomínek z výletů.

 

V tomto Turistickém zápisníku najdete:

100 tipů na výlety na Lipně a Šumavě na místa známá i neznámá

9 tematických kapitol

Prostor pro zapsání vzpomínek na vlastní výlety

Místo pro nalepení turistických nálepek nebo otištění turistických razítek

Bobřík toulání


V jižních Čechách si můžete užít mnoho zábavy s venkovní hrou Bobřík toulání. Na výběr máte z několika jihočeských lokalit, včetně chráněných krajinných oblastí. 

 

Bobřík toulání obsahuje:

12 tipů na výlet na krásná místa, kde se nehradí vstupné

4 bonusové tipy na výlet 

Kontakty na infocentra

Doporučení na cesty

Zajímavé informace o navštívených místech

A mnoho dalšího

nebo otištění turistických razítek

 

Navštívili jsme

 

Chata a penzion Kobylnice, Lipno nad Vltavou

Penzion Kobylnice je rodinný penzion s výbornou kuchyní. Kromě ubytování v penzionu nabízí i pronájem chaty s terasou a zahradou. Penzion a chata Kobylnice se nachází v nádherné šumavské přírodě nedaleko vodní nádrže Lipno.

Hotel Element, Lipno nad Vltavou


Hotel Element je hotel na Lipně, který se otevřel v roce 2021. Ať už se chystáte za vodou, cyklistikou anebo na lyže, hotel Element je pro vás nejlepším výchozím bodem pro všechny lipenské aktivity.

Restaurace Stodola, Lipno nad Vltavou

Restaurace Stodola se pyšní skvělou domácí kuchyní a točenými nápoji. Šéfkuchař Michal Hruda vylepšil letité receptury s úctou k místním tradicím. Ochutnat tak můžete omáčky vonící po šumavských bylinkách a osvěžit se  můžete čerstvě natočeným plzeňským pivem.

 

 

Stezka korunami stromů, Lipno

Stezka korunami stromů nabízí skvělý zážitek a navíc se dozvíte mnoho zajímavých informací o Lipně, Šumavě i stezce samotné. U stezky korunami stromů si můžete odpočinout a občerstvit se.

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!

 

 

Restaurace Na kopečku, Tchořovice


Restaurace Na kopečku se pyšní skvělou domácí kuchyní a točenými nápoji. Pochutnat si můžete jak na malinovce či Kofole, tak i na správně vychlazeném pivu značky Holba. 

Dealer coffee, Písek


Kavárničku Dealer coffee najdete v Písku u kostela Narození Panny Marie. V kavárně si můžete odpočinout a pochutnat na výborné kávě a zákuscích. 

Muzeum milevských maškar

Muzeum milevských maškar bylo otevřeno v roce 2017 v návaznosti na dlouholetou tradici maškarního průvodu v Milevsku. Muzeum milevských maškar je českým unikátem, neboť je jediným muzeem v ČR, které se zaměřuje na dějiny zdejší národopisné tradice – masopustních průvodů. Muzeum milevských maškar se věnuje tradici sahající až k lidovým hrám a středověkým městským slavnostem.

!!! Chlupáčům není vstup povolen !!!